DOLAR %
EURO %
ALTIN 2.463,45-0,23
BITCOIN 2020937-1,92%
Uşak
29°

AÇIK

13:12

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

  Sadıkoğlu Uşak
  Sadıkoğlu Uşak
  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  Uşak’taki Yağışlar Meclis Gündeminde Konuşuldu

  Uşak’taki Yağışlar Meclis Gündeminde Konuşuldu

  Uşak’taki Yağışlar Meclis Gündeminde Konuşuldu

  ABONE OL
  7 Eylül 2023 08:14
  Uşak’taki Yağışlar Meclis Gündeminde Konuşuldu
  0

  BEĞENDİM

  ABONE OL
  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  Sadıkoğlu Uşak
  Sadıkoğlu UşakKGYS Sponsorlu Reklam

  Uşak’taki Yağışlar Meclis Gündeminde Konuşuldu Uşak Belediyesi Eylül Ayı Meclis Toplantısı, Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın Başkanlığında Yapıldı. Çakın, Yaşanan Yoğun Yağışlarda Meydana Gelen Su Birikintileri İle İlgili Meclis Üyeleri Tarafından Yöneltilen Soruyu Yanıtladı. Su Tahliyesinin Gerçekleştiği Derelerde Yaşanan Debi Yükselişi Nedeniyle Derelerin Hatlardan Yağmur Suyunu Çekemediğini Dile Getiren Başkan Çakın, Yağıştan Kısa Bir Süre Sonra Kentteki Suların Tahliye Olduğunu, Hatlarda Bir Tıkanıklık Yaşanmadığını Paylaştı.

  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam Mega Müjde Sponsorlu Reklam

  UŞAK’TAKİ YAĞIŞLAR MECLİS GÜNDEMİNDE KONUŞULDU

  Yoğun Yağış Sebebiyle Yaşanan Su Birikintilerinin Gündeme Geldiği Meclis Toplantısında Başkan Çakın Açıklamalarda Bulundu. Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, Kentimizdeki Yağışlardan Ve Özellikle Ülke Genelindeki Yağmur Kaynaklı Afetlerden Maddi Ve Manevi Etkilenen Tüm Vatandaşlara Geçmiş Olsun Dileklerini İletti.

  Uşak’taki Yağışlar Meclis Gündeminde Konuşuldu
  Uşak’taki Yağışlar Meclis Gündeminde Konuşuldu

  Uşak’ta Eylül Ayı Yağış Ortalamasının 20.9 Kilogram Olduğunu Belirten Başkan Çakın, Cumartesi Günü Yaşanan Yağış Sırasında İki Saatte Metrekareye 60 Kilograma Yakın Yağış Geldiğini Hatırlattı. Bir Hafta Önce Dikilitaş Mahallesi’nde Sadece 3 Sokakta Gerçekleşen Ciddi Bir Dolu Yağışıyla Karşı Kaşıya Kalındığını Anımsatan Başkan Çakın, “Küresel Isınma Ve İklim Değişikliği Sebepleriyle Ülkemizde Pek Çok Şehirde Bu Tarz Afetler Yaşanıyor. Bu Şekilde Anlık Şiddetli Yağışlarla Türkiye’nin Dört Bir Tarafında Olduğu Gibi Uşak’ta Da Maalesef Karşılaşıyoruz.” Dedi.

  YAĞIŞLAR ÖNCESİNDE ÇALIŞMALAR YAPILDI

  Afet Öncesi, Afet Anı Ve Afet Sonrası Olarak Çalışmalarını Sürdürdüklerinin Altını Çizen Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, Şimdiye Kadar 646 Metre Kanalet Yapımı Gerçekleştirdiklerini, 5 Kilometre Yağmur Suyu Hattının Tespit Edilen Noktalara Uygulandığını Paylaştı. Bu Konuda Devam Eden Projeler Olduğunu Dile Getiren Başkan Çakın, “Meteoroloji Üzerinden Yoğun Yağış Bilgisini Aldığımız Zamanlarda, Temizlik İşleri Müdürlüğümüz Başta Olmak Üzere Su Ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü Ekiplerimiz, Park Ve Bahçeler Müdürlüğü Ekiplerimiz İle İlgili Birimlerimizin Takviyesiyle Yoğun Bir Şekilde Şehrimizin Değişik Noktalarında Çalışmalar Yapıyoruz. Özellikle Bu Tarz Sorunların Sık Yaşandığını Belirlediğimiz Noktalarda Menfez Ve Kanaletlerin Temizliğini Gerçekleştiriyoruz. Bu Yağışlar Öncesinde De Tüm Çalışmalar Yapıldı. Bunun Yanında Yine Yağış Öncesi Sosyal Medya Hesapları Üzerinden Yoğun Bir Yağışla Karşı Karşıya Kalınabileceği Ve Vatandaşlarımızın Da Kendi İmkanları Dahilinde Gerekli Tedbirleri Almaları Konusunda Uyarılar Gerçekleştirildi. Afet Anında Yapılması Gerekenlerle İlgili, Biz Her Ne Kadar Öncesinde Kanaletlerin Ve Menfezlerin Temizliğini Yapsak Da Yağış Anında Özellikle Yüksek Kesimlerden Yağmur Sularıyla Birlikte Gelen Atıklar Menfezleri Kapatabiliyor.” Dedi. Başkan Çakın, Daha Önce Gerçekleşen Sürekli Yağışlarda Bu Tür Sıkıntılarla Karşılaşılmadığını, Yağmurun Yoğun Olmasının Etken Olduğunu Söyledi.

  samet çelik
  mgt auto reklam nazmi özay reklam

  EKİPLER ZAMAN KAYBETMEDEN MÜDAHALEYE BAŞLADI

  Vatandaşların Mağdur Olmaması Adına En Hızlı Ve Özenli Şekilde Destek Verildiğini Belirten Çakın, “Bu Anlık Yağışlar Sırasında Gerçekleşen Gider Kapanmaları Sıkıntısıyla Yaklaşık 300 Personelimiz Daha Önceden Planlandığı Gibi Şehrin Yoğun Yağış Alan Noktalarında En Hızlı Şekilde Müdahalelerde Bulundu. Tabi Yağış Anı Ve Sonrasında Kanaletlere Müdahale Ettik, İtfaiye Dahil Olmak Üzere Diğer Müdürlüklerimizden De Destekle Yaklaşık 40 Aracımızla, 70’in Üzerinde Su Tahliye Ekipmanımızla Birlikte 400’ün Üzerinde Vatandaşımıza Yardımda Bulunduk.” Dedi.

  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  Uşak’taki Yağışlar Meclis Gündeminde Konuşuldu
  Uşak’taki Yağışlar Meclis Gündeminde Konuşuldu
  NİÇİN BU HADİSELER YAŞANIYOR”

  Çakın Konuşmasına Şöyle Devam Etti:

  Peki Niçin Bu Hadise Yaşanıyor Diye Sorular Alıyoruz. İsmet Paşa Caddesi’ni De Baz Alarak Bahsetmek Gerekirse; Boru Çapları Olsun, Kanaletler Olsun, Çalışmalarımızın Hepsi Şehrin Alacağı Ortalama Yağışlar Hesaplanarak Planlanıyor Ve Yapılıyor. Yağış Hesaplamasıyla Döşenen Yağmursuyu Hatlarının Tahliye Olduğu Uşak Merkezde Sadece 3 Deremiz Var. Bunlardan En Bilineni Dokuzsele Deresi. Dokuzsele Deresi Yağış Anında 15 Santim Daha Yükselse Taşma Noktasına Gelecekti. Bu Da Demek Oluyor Ki, Şehirdeki Yağmur Suları Dereye Tahliye Olmak İsterken, Doluluktan Dolayı Tahliye Olamıyor. Dolayısıyla Tahliye Olacak Su, Derelerdeki Doluluktan Dolayı Geri Gelerek Bazı Yerlerde Taşmalara Neden Oluyor. Zira İsmet Paşa Caddesi’ndeki Su Baskınları, Yaptığımız Uygulamada Beton Kullanılmasına Bağlanıyor Fakat Durum Böyle Değil. Orası Zaten Toprak Da Olsa O Şiddette Gerçekleşen Bir Yağışın Hemen Emilmesi Mümkün Değil.”

  Uşak’taki Yağışlar Meclis Gündeminde Konuşuldu
  Uşak’taki Yağışlar Meclis Gündeminde Konuşuldu
  SUYUN KISA SÜREDE ÇEKİLMESİ ALTYAPININ AÇIK OLDUĞUNU GÖSTERİR

  Neden Daha Büyük Çaplı Borular Kullanılmadığına Dair Sorular Da Geldiğini Dile Getiren Çakın, “Daha Büyük Borular Yapmak Daha Büyük Sorunlara Yol Açabilir. Çünkü Boru Büyüdükçe Yüzey Alanı Genişler Ve Suyun Akışı Daha Da Yavaşlar. Zaten Buradaki Kritik Konu Borulardan Ziyade Suyun Tahliye Olacağı Derelerin Suyu Alabilmesidir. Ayrıca Altyapıyla İlgili Olarak Bir Sorun Olmadığının Büyük Göstergesi De Yağıştan Çok Kısa Bir Süre Sonra Şehirdeki Bütün Suların Çekilmesidir. Altyapı Temiz, Kanaletler Açık Ve Yağmur Suyu Hatlarımız Temiz Olmasaydı, Suların Bu Kadar Çabuk Çekilmesi Mümkün Olmazdı.” İfadelerine Yer Verdi.

  Uşak’taki Yağışlar Meclis Gündeminde Konuşuldu
  Uşak’taki Yağışlar Meclis Gündeminde Konuşuldu

  Çarpık Yapılaşmalara Da Vurgu Yapan Başkan Çakın, Belediye Olarak Afet Öncesi, Afet Sırası Ve Afet Sonrasında Yapılacakların AFAD Başta Olmak Üzere İlgili Kamu Kuruluşları Ve Sivil Toplum Kuruluşları İle Planlandığını İfade Etti. Vatandaşlara Geçmiş Olsun Dileklerini İleten Başkan Çakın, Gerekli Desteklerin İlgili Kurum Ve Müdürlükler Aracılığı İle Verileceğini Aktardı.En Güncel Uşak Haberleri , Uşak Haber Sitesi Olan 64ajans.com Yer Alır. Güncel Uşak Haberleri Okumak İçin Web Sitemizi Takipte Kalın. Ayrıca Bizlere Sosyal Medya Adreslerimizden Ulaşabilirsiniz.

  nazmi özay reklam

  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
   Uşak Seramik Sponsorlu Reklam

   En az 10 karakter gerekli


   HIZLI YORUM YAP
   ankara travesti

   Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.