DOLAR 32,8673 0.29%
EURO 35,2203 0.35%
ALTIN 2.457,42-0,01
BITCOIN 2156907-1,03%
Uşak
32°

AÇIK

20:45

AKŞAM'A KALAN SÜRE

  Sadıkoğlu Uşak
  Sadıkoğlu Uşak
  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  Uşak Milletvekili Dr. Ali Karaoba Genel Kurul Kürsüsü’nde Ampullü Protesto

  Uşak Milletvekili Dr. Ali Karaoba Genel Kurul Kürsüsü’nde Ampullü Protesto

  ABONE OL
  16 Mayıs 2024 23:52
  Uşak Milletvekili Dr. Ali Karaoba Genel Kurul Kürsüsü’nde Ampullü Protesto
  0

  BEĞENDİM

  ABONE OL
  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  Sadıkoğlu Uşak
  Sadıkoğlu UşakKGYS Sponsorlu Reklam

  Uşak Milletvekili Dr. Ali Karaoba Genel Kurul Kürsüsü’nde Ampullü Protesto Uşak Milletvekili Dr. Ali Karaoba, 15.05.2024 Tarihli TBMM Genel Kurulu’nda “Kamuda Tasarruf Tedbirleri” Konulu 5 Dakikalık Konuşma Gerçekleştirdi. Havuz Problemi İle Başladığı Konuşması Şu Şekilde Devam Etti;

  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam Mega Müjde Sponsorlu Reklam

  Uşak Milletvekili Dr. Ali Karaoba Genel Kurul Kürsüsü’nde Ampullü Protesto

  Uşak Milletvekili Dr. Ali Karaoba, 15.05.2024 Tarihli TBMM Genel Kurulu’nda “Kamuda Tasarruf Tedbirleri” Konulu 5 Dakikalık Konuşma Gerçekleştirdi. Havuz Problemi İle Başladığı Konuşması Şu Şekilde Devam Etti;

  Siz Geçmişte Dengeli Bir Şekilde Dolabilen Bu Havuzu, Sistemini Bozdunuz, Ayarlarıyla Oynadınız.”

  Karaoba, AKP’nin Hazırladığı Ve Hazine Ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in Sunduğu Tasarruf Paketi İçin Memurdan, Emekliden, İşçiden, Asgari Ücretliden, Çiftçiden Yaptığınız Kesintilerle Ve Dolaylı Vergilerle Doldurmaya Çalıştığınız Bu Havuzu, Öbür Taraftan Diyanet’in Musluğuyla, Sarayın Musluğuyla, Geçmediğiniz Yollarla, Uçmadığınız Havalimanlarıyla, Hasta Garantisi Verdiğiniz Şehir Hastanelerinizle, Dolara Endeksli Taahhütlerinizle, 5’li Çeteye Bağladığınız Musluklarla Boşaltmaya Çalışıyorsunuz.” Dedi.

  Samimiyet Mi İstiyorsunuz, Tasarruf Mu İstiyorsunuz? Önce Diyanetten, Önce Saraydan Başlayalım!”

  Uşak Milletvekili Dr. Ali Karaoba, Meclis Kürsüsündeki Konuşmasında Kamu Kaynaklarını Sömüren Yap İşlet Modelleri, Vergi Borçlarının Silinmesi Ve Varlık Fonu’nun Çalışmalarıyla İlgili Örnekler Sunmuş, “Bakın, Kur Korumalı Mevduata 1,2 Trilyon, Kamu-özel İş Birliği Ödemelerine 674 Milyar, Faize İse 1,3 Trilyon Ayırıyorsunuz, Yandaşların Milyarlarca Lira Vergi Borcunu Siliyorsunuz, Havuzu Doldurmaya Çalışıyorsunuz. Oysa Yapmaya Çalıştığınız 100 Milyarlık Tasarruf. Bunu Da En Ağır Vergileri Ödeyen Halktan Çıkarmak İstiyorsunuz” Diyerek Tasarruf Paketindeki Dengesiz Politikalara Değinmiştir.

  samet çelik
  mgt auto reklam nazmi özay reklam

  AKP Uşak Milletvekili, Plan Ve Bütçe Komisyon Üyesi İsmail Güneş’in Tasarruf Paketini Olumlu Bulduğu Sözlerini Eleştiren Karaoba; “Sanki Bu Harcamaları Sokaktaki Vatandaş, Servisini Bu Kanunla Kaldırmaya Çalıştığınız Memur, Fabrikadaki İşçi Yapıyor. Yirmi Yıldır Siz Ve Çevrenizdeki Yandaşlar Yapıyor. Sayın Güneş “Biz Millet Olarak Tasarrufu Pek Sevmeyiz. Sadece Kamuda Değil, Aynı Zamanda Vatandaşın Da Tasarruf Etmesi Gerekir.” Diyor Ve Ekliyor “Telefon Değiştirme Hızı Ülkemizde 3,7 Yıl En Düşük Telefon 50 Bin TL.” Peki, Soruyorum Size: Siz Milletin Telefonuyla Uğraşarak 2,4 Trilyon Kamu Açığını Kapatabilecek Misiniz? Sayın Güneş, Audilere, Son Model Mercedes Makam Araçlarına Binenlere, Ejder Meyvelerini, Istakozları Yiyenlere, Üç Beş Yerden Maaş Alanlara “Tasarruf Yapın.” Diyeceğinize, Evine Bile Et Götüremeyen, Kirasını Ödeyemeyen; Ayın Sonunu Getiremeyen Emekliye, Memura, İşçiye Cep Telefonu Üzerinden “Tasarruf Yapın.” Demek Samimiyetsizliğin Daniskasıdır.

  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam

  Konuşmasının Son Kısmında Elindeki Yanan Ampulü Gösteren Karaoba; “Ancak Unutmayın, Kamuda Tasarruf Garibandan, Vergisini Ödeyenden, Öğrenciden, Öğretmenden, Emekliden, İşçiden Memurdan Kısarak Yapılmaz. Ne Diyorsunuz? Oh, Ne Âlâ; Saraya, Diyanet’e, Yandaşa Ballı Börek; Vatandaşa Gelince Kazma Kürek. Sonra Da Çıkıp Diyorsunuz Ki Bu Kürsülerde “Adalet, Adalet.” Yemezler, Halk Artık Bunu Yemiyor. Buradan Tüm Halkımıza Sesleniyorum: Bakın, Bu İsrafı Bitirmek İstiyorsanız, Ekonomik Krizi Çözmek İstiyorsanız, Yirmi İki Yıldır En Çok İsrafı Yapan Bu Ampulü Önümüzdeki Genel Seçimde Söndürelim Birlikte!” Diyerek Elindeki Ampulü Söndürmüş, Konuşmasına Son Vermiştir.

  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
   Uşak Seramik Sponsorlu Reklam

   En az 10 karakter gerekli


   HIZLI YORUM YAP
   ankara travesti

   Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.