DOLAR 33,1952 -0.11%
EURO 36,0226 -0.6%
ALTIN 2.548,96-1,98
BITCOIN 22137130,62%
Uşak
29°

AÇIK

17:13

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  Uşak TSO Arabuluculuk ve Uyum Merkezi Açıldı

  Uşak TSO Arabuluculuk ve Uyum Merkezi Açıldı

  Uşak TSO Arabuluculuk ve Uyum Merkezi Açıldı

  ABONE OL
  18 Haziran 2022 10:45
  Uşak TSO Arabuluculuk ve Uyum Merkezi Açıldı
  0

  BEĞENDİM

  ABONE OL
  Çiftçioğlu Otomotiv Reklam
  Çiftçioğlu Otomotiv Reklam

  Uşak TSO Arabuluculuk ve Uyum Merkezi Açıldı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Uşak Ticaret ve Sanayi Odası Arabuluculuk ve Uyum Merkezi açılışı ve Uşak Ekonomiye Değer Katanlar ödül törenine katıldı.​

  Uşak TSO Arabuluculuk ve Uyum Merkezi açıldı

  Hisarcıklıoğlu burada yaptığı konuşmada, Uşak’ın ekonomi tarihinde pek çok ilke imza attığını belirterek, “Anadolu’da elektriği ilk burası kullanmış. Anadolu’da sanayi ilk olarak bu şehirde ortaya çıkmış. Daha 1905’te burada iplik ve şeker fabrikası kurulmuş” dedi.

  Uşak ayrıca, halısıyla, kilimiyle, seramiğiyle, susamı, eriştesi ve tarhanasıyla, ülkemize ayrı bir güzellik katıyor

  Günümüzde ise Uşak sanayisinin geri dönüşümde kümelenmeyi başardığını vurgulayarak, “Ülkemizin bu alanda hem lideri hem de marka şehri haline gelmiş. Küçükbaş deri işlemedeki uzmanlığını da, gerek yurtiçinde gerek yurtdışında kanıtlamış. Uşak ayrıca, halısıyla, kilimiyle, seramiğiyle, susamı, eriştesi ve tarhanasıyla, ülkemize ayrı bir güzellik katıyor” şeklinde konuştu.

  Uşak TSO Arabuluculuk ve Uyum Merkezi Açıldı
  Uşak TSO Arabuluculuk ve Uyum Merkezi Açıldı

  Birlikte Hreket eden şehirlerin markalaştığını anımsatan Hisarcıklıoğlu, “Bir yerde birlik varsa, orada sırtınız yere gelmez. Bu çağdaş yönetim anlayışları için, kendilerine teşekkür ediyorum. İşte sizler birlikte hareket ederek, Türkiye’nin en modern ortak kullanım tesislerinden biri olan, Uşak Büyükbaş Deri İşleme Tesisinin de, Uşak’ta kurulmasını sağladınız. Öte yandan Uşak’taki 3 Oda-Borsa Başkanımız da Ankara’da mesai arkadaşım. Selim Kandemir kardeşimle TOBB yönetiminde birlikteyiz. Mustafa Sezer kardeşimle Basın-Yayın komisyonunda, Adalet Ercan kardeşimle de Ar-Ge ve İnovasyon Kurulunda birlikte çalıyoruz. Sizleri de Ankara’da en iyi şekilde temsil ediyorlar. Allah emeklerinden razı olsun diyorum” dedi.

  Uşak TSO Arabuluculuk ve Uyum Merkezi Açıldı
  Uşak TSO Arabuluculuk ve Uyum Merkezi Açıldı

  Oda ve Borsanın bugün bir güzel işe daha imza attığına dikkat çeken Hisarcıklıoğlu şunları kaydetti: “Arabuluculuk ve Tahkim Merkezi kurdular. Biliyorsunuz uzun süren mahkemeler, en büyük şikâyetlerimizden biriydi. Sağolsun Sayın Cemil Çiçek, Adalet bakanlığı döneminde bu işe al attı ve arabuluculuk sistemini getirdi. İşçi-işveren, ticari ve tüketici uyuşmazlıklarında, arabuluculuk zorunlu hale getirildi. Biz de TOBB bünyesinde, UYUM Arabuluculuk ve Uyuşmazlık Çözüm Merkezi’ni faaliyete geçirdik. Başkanlığını, Meclis Başkanımız Sayın Cemil Çiçek üstlendi. Ve onun yönetiminde merkezimiz, hızla gelişti. Sistemin kullanımı da her geçen gün arttı. Şu an ülke genelinde arabuluculuğa gelen başvuru sayısı, ayda 100 bine ulaştı. Ve bunların yüzde 70’i, anlaşmayla sonuçlandı. En önemlisi de taraflar helalleşerek ayrıldı. Artık tüm ticari ihtilaflarınızı burada, hem daha hızlı, hem de daha ucuza çözebileceksiniz. Aylar ve hatta yıllar süren davaların, burada birkaç hafta içinde sonuca ulaştığını görebileceksiniz. Oda ve Borsamızın sizlere sunduğu bu imkânı muhakkak kullanın”.

  TOBB olarak Uşak’a 24 derslikli Uşak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni yaptıklarını anımsatan Hisarcıklıoğlu, şimdi de Karahallı’da yeni bir okul daha yapacakları müjdesini verdi. 

  Uşak TSO ve TB’nin Uşak’a değer katanları ödüllendireceğini belirten TOBB Başkanı, “Zaten kültürümüz ne diyor, marifet iltifata tabirdir. Uşak’ta, önemli bir üretim potansiyeli bulunuyor ve bunu takdir edip güçlendirmemiz gerekiyor. Bakın geçenlerde, TOBB Sanayi Veritabanındaki 90 bin üreticimizi ve 4 bin ürünü iz ettik. Buna göre sanayinin liderleri programını açıkladık. Uşak; iplik, halı, deri ve dokuma kumaş başta olmak üzere, tam 18 üründe, üretim kapasitesi anlamında, Türkiye’de 1. Konumda. 11 üründe ikinci, 30 üründe ise üçüncü sırada. Bu vesileyle, Uşak’ta üretim ve yatırım yapan, tüm girişimcilerimizi tebrik ediyorum” dedi.

  Uşak TSO Arabuluculuk ve Uyum Merkezi Açıldı
  Uşak TSO Arabuluculuk ve Uyum Merkezi Açıldı

  Uşak TSO ve TB Başkanlarının, hem Uşak’a değer katan çalışmalar yaptığını hem de üyelerinin her sıkıntısını Ankara’ya getirip, çözüm aradıklarını anlatan Hisarcıklıoğlu, “Pandemi döneminde dertlerinize tercüman oldular. Sizlerin yaşadığı sorunları ve önerilerinizi topladılar. Hep birlikte bunları, Selim kardeşimle birlikte, icra makamında olan hükümete ilettik. Bunların önemli bir kısmından da sonuç aldık. Pek çok destek ve düzenleme hayata geçti. Ama sıkıntılarımız bitmedi, sorunlar elbette var. Bunları da devamlı dile getiriyoruz, çözüm sağlamak için uğraşıyoruz” ifadelerini kullandı.

  Konuşmaların ardından Uşak Ticaret Borsası’nda en çok tescil yapan 11 firmaya ve Uşak Ticaret ve Sanayi Odası üyesi 20 firmaya plaket verildi. Tören sonrasında Hisarcıklıoğlu, TOBB Yönetim Kurulu Toplantısına katıldı. En güncel Uşak haberleri , Uşak haber sitesi olan 64ajans.com yer alır. Güncel Uşak haberleri okumak için web sitemizi takipte kalın. Ayrıca bizlere sosyal medya adreslerimizden ulaşabilirsiniz.

  Çiftçioğlu Otomotiv Reklam
   Çiftçioğlu Otomotiv Reklam

   En az 10 karakter gerekli


   HIZLI YORUM YAP
   ankara travesti

   Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.