DOLAR 32,8509 0.09%
EURO 35,2081 -0.15%
ALTIN 2.452,130,30
BITCOIN 2145647-1,32%
Uşak
27°

AÇIK

13:10

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  0

  BEĞENDİM

  ABONE OL
  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  Sadıkoğlu Uşak
  Sadıkoğlu UşakKGYS Sponsorlu Reklam

  Memur-Sen, Yetersiz Zam Tekliflerini 81 İlde Protesto Etti Memur-Sen İl Temsilcileri, 7. Dönem Toplu Sözleşme Görüşmelerinde Kamu İşveren Heyeti’nin, Merkez Bankası’nın Enflasyon Tahmininin Dahi Altında Kalan Ve Kamu Görevlilerinin Beklentilerini Karşılamayan İkinci Teklifini Protesto Etti. 81 İlde Eş Zamanlı Olarak Gerçekleştirilen Basın Açıklamasında, Alım Gücünün Düştüğüne Dikkat Çekildi, Refah Payı Talebi Dile Getirildi.

  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam Mega Müjde Sponsorlu Reklam

  Memur-Sen, Yetersiz Zam Tekliflerini 81 İlde Protesto Etti

  Uşak’daki Eylem, Toplu Sözleşme Görüşmelerinin Yürütüldüğü Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Önünde Gerçekleştirildi. Burada Toplanan Yüzlerce Kişi Ellerindeki Döviz Ve Pankartlarla Kamu İşveren Heyeti’ne Mesaj Göndererek, Taleplerini Bir Kez Daha Dile Getirdi.

  Memur-Sen, yetersiz zam tekliflerini 81 ilde protesto etti
  Memur-Sen, yetersiz zam tekliflerini 81 ilde protesto etti

  Memur-Sen Uşak İl Temsilcisi Bilal Kara Toplu Sözleşme Görüşmelerinin Bitmesine Çok Az Bir Zaman Kaldığının Altını Çizerek, Taleplerinin Güçlü Bir Şekilde Duyurulması İçin Tüm Türkiye’de Aynı Anda Ses Yükselttiklerini Söyledi. Öylek, “Memur-Sen Ve 11 Yetkili Sendikamızla 7. Dönem Toplu Sözleşme’de Masaya Sunduğumuz Gerçekçi Tekliflerimize Karşı, Kamu İşveren Heyeti’nin Verdiği Yetersiz Teklifleri Protesto Ediyoruz. Kamu İşveren Heyeti’nin, Masanın Emek Tarafının Sesini Duymadığını Düşündüğümüz İçin 81 İlden Sesimizi Yükseltmek Üzere Bugün Buradayız” Dedi.

  Kamu İşveren Heyeti Kendi Verileri Ve Hedefleriyle Çelişiyor

  Tüm Türkiye’de Eş Zamanlı Gerçekleştirilen Basın Açıklamalarında, Toplu Sözleşme Masasının Sorunların Çözüm Yeri Olduğu Vurgulandı. “Biz İki Yıldır Toplu Sözleşme Masasının Toplanmasını, Masanın Dışında Yapılan Eksik Ve Yanlış Düzenlemelerle Bozulan Gelir Dağılımı Adaletsizliğinin Düzeltilmesini, Sorunun Bütün Olarak Görülmesini Bekliyoruz” Denilen Açıklamada, “Maalesef Kamu İşveren Heyeti Bizim Beklentimizi Ve Teklifimizin Haklılığını Hâlâ Anlayabilmiş Değil. Kamu İşveren Heyeti İlk Teklifini İki Puan Artırarak Yüzde 25’e Çıkarmıştır. Bu Ne Demektir? Sorunlarınız Çözülmesin, Enflasyon Baskınız Devam Etsin, Maaş Artışlarınızı Enflasyon Farkı Belirlesin Demektir. Kamu İşveren Heyeti Tarafının Sunduğu İkinci Teklif De Beklentileri Karşılamamıştır. Teklif, Bu Hâliyle, Merkez Bankası’nın 2024 Enflasyon Tahmininin 8 Puan, 2025 İçin De Enflasyon Tahmininin 4 Puan Altında Kalmıştır. Kamu İşveren Heyeti Diyor Ki, 2023 Yılında Enflasyon Yüzde 58 Çıkacak. Kamu Görevlisi Yüzde 25 Enflasyon Farkı Alacak. Peki, 2024 Yılı İçin Beklenti Olan Yüzde 33 Oranına İlişkin Neden Anlaşılır Ya Da Hak Verilir Bir Cümle Kurulmuyor. Neden Teklif Hâlâ Beklentinin Bile Yakınına Ulaşmıyor? Bu Durum Kamu İşveren Heyeti’nin Kendi Verileriyle Çelişmesi, Kendi İfadeleriyle Ters Düşmesi Ve Kendi Beklentilerini Dahi Görmemesi Demektir. Kamu İşveren Heyeti’nin Bu Teklifi Ne Rasyonel Ne De Gerçekçidir” İfadelerine Yer Verildi.

  samet çelik
  mgt auto reklam nazmi özay reklam

  Piyasanın Gerçekleri Görülsün, Kamu Görevlilerinin Sesi Duyulsun

  Müzakerenin Zaman Kazanma Zemini, Strateji Uygulayarak Çözümsüzlüğe Sevk Etmek Olmadığı Kaydedilen Açıklamada, “Biz, Kamu İşveren Heyeti’nin Ayakları Yere Basan Teklifini, Kamu Görevlilerinin Sesini Ve Piyasanın Gerçeklerini Gören Teklifini Duymak İstiyoruz. Memur-Sen Olarak Refah Payı Dedik, Ses Yok. En Düşük Memur Maaşında Hesap Hatası Var, Düzeltinsin Dedik, Ses Yok. Emekli Maaşıyla İlgili Feryatları Dile Getirdik, Ses Yok. Seyyanen Yapılan Zam Emekliliğe Yansıtılsın Dedik, Yine Ses Yok. Kira Yardımı Konusundaki Teklifimiz De, Üstelik Siyasilerce İfade Edilmesine Rağmen, Yok. Bu Hususların Yanı Sıra, Şeflerin, Müdürlerin Ücret Skalası Bozuldu, Düzeltilsin Dedik, Ses Yok. Mühendisler Büyük Projelerle Ülkeye Katkısının Karşılığını Alamıyor Dedik, Ses Yok. Akademisyenler Bilgisinin, Fikrinin, Akademik Kariyerinin Karşılığını Alamıyor Dedik, Ses Yok. Kamu Personel Sisteminin Bütünlüğü Bozuldu, Bunu Düzeltmenin En Doğru Yeri Toplu Sözleşme Masasıdır Dedik, Yine Ses Yok” Denildi.

  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  Söz Havada Kalmasın, Refah Payı Verilsin

  Son Dönemlerde Hızla Artan Akaryakıt Fiyatlarına Da Değinilen Açıklamada, “Akaryakıta Gelen Zamlar, Ulaşıma Gelen Artışlar Hepimizi Zorluyor, Emtia Ürünlerindeki Fiyat Artışları, İnsaf Sınırını Aşan Kiralar Geçim Sıkıntımızı Büyütüyor. Sabit Gelirliler Olarak, Alım Gücümüz Düştü, Her Geçen Gün Sosyal Maliyet Artıyor, Psikolojik Maliyet Aklımızı, Enerjimizi Sömürüyor. Bu Verilerden Hareketle Açıkça Deklare Ediyoruz. Kamu İşveren Heyeti’nin Öngörüleri Tutmuyor. Enflasyona Ezilen Değil, Enflasyonu Ezen Bir Adım İçin ‘refah Payı’ Uygulaması Artık Şarttır. Onun İçin, Sözü Fazla Dolaştırmadan, Maliye Söylemlerine Sığınmadan, Hazırladığımız Gerçekçi Ve Rasyonel Tekliflere Kamu İşveren Heyeti’nden Gerçekçi Revizeler Bekliyor, Memurun Refahının Yükseltilmesini İstiyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın 2023 Seçim Beyannamesini Açıklarken İfade Ettiği ‘enflasyonun Üzerinde En Az Büyüme Oranı Kadar Refah Payı Vereceğiz’ Vaadi Masada Hayata Geçirilsin. Onun İçin, Memur-Sen Olarak Bu Meydandan Bir Kere Daha Haykırıyoruz: Alın Terinden Tasarruf Olmaz… Emeğin Karşılığı Kısılarak Bütçe Büyümez. Gerçekçi Ve Akılcı Rakamlarla Teklif Revize Edilsin, Refah Payıyla Memurun Ve Memur Emeklisinin Yüzü Gülsün. Bize Bahaneler Üretilmesin. Memur-Sen Ailesi Olarak, Sorumluluklarımızın Bilincinde Bir Kitleyiz. Biz Ülkemiz, Milletimiz, Vatandaşımız, Ne Zaman Zorda Kalsa; Yaşadığımız Sorunlarda, Doğal Afetlerde, Bu Ülkenin Ve Aziz Milletimizin Hep Yanında Olduk, Olmaya Da Devam Edeceğiz. Toplu Sözleşme Masasında Da Bugün Burada Da Sorumluluğumuzun Gereğini Yapıyoruz. Kamu İşveren Heyeti’nin De Sesimizi Duymasını, Gereğini Yapmasını Bekliyoruz” Değerlendirmesinde Bulunuldu.En Güncel Uşak Haberleri , Uşak Haber Sitesi Olan 64ajans.com Yer Alır. Güncel Uşak Haberleri Okumak İçin Web Sitemizi Takipte Kalın. Ayrıca Bizlere Sosyal Medya Adreslerimizden Ulaşabilirsiniz.

  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
   Uşak Seramik Sponsorlu Reklam

   En az 10 karakter gerekli


   HIZLI YORUM YAP
   ankara travesti

   Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.