DOLAR 32,8624 0.28%
EURO 35,2268 0.38%
ALTIN 2.456,22-0,06
BITCOIN 2154649-1,14%
Uşak
32°

AÇIK

17:09

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  0

  BEĞENDİM

  ABONE OL
  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  Sadıkoğlu Uşak
  Sadıkoğlu UşakKGYS Sponsorlu Reklam

  ’Empatiyle Varız’’ Projesi İle; Uşak Üniversitesi Öğrencilerinden, Küçük Bedenlere Büyük Etki Uşak Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Ve Reklamcılık Bölümü Üçüncü Sınıf Öğrencileri Kader Odabaş, Aslıhan Demir Ve Begüm Şahbalı Tarafından Yürütülen “Empati İle Varız” Projesi Kapsamında İkinci Etkinlik Uşak 1 Eylül İlköğretim Okulunda Düzenlendi. Bu Etkinliklerin Ana Hedefi, Kaynaştırma Öğrencilerini Anlama, Farkındalık Yaratma, Empati Kurma, Farklı Bireylere Saygı Duyma, Çevreyi Bilinçlendirme Ve Toplumsal Ayrımcılığın Önüne Geçmek Olarak Belirlendi.

  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam Mega Müjde Sponsorlu Reklam

  Sınıfın Ötesinde Bir Empati Yolculuğu

  Projenin Başlıca Amaçları Arasında, İlkokul Öğrencilerine Kaynaştırma Eğitimini Tanıtmak, Özel Gereksinimli Bireylere Yönelik Empati Kurma Becerilerini Geliştirmek Ve Toplumsal Farkındalık Oluşturmak Yer Alıyor. Bu Kapsamda, Öğrencilerin Sadece Sınıf Arkadaşlarına Değil, Toplumun Her Kesiminden Bireylere Karşı Empati Ve Anlayış Geliştirmeleri Hedeflendi. Farklı Bireylere Saygı Duyma Ve Toplumsal Ayrımcılığın Önüne Geçme, Projenin En Önemli Hedeflerinden Biri Olarak Öne Çıktı.

  Farklılıklar 2-D Sınıfı İle Kucaklandı

  Projenin İkinci Uygulama Süreci, 1 Eylül İlköğretim Okulu’nda Beş Hafta Boyunca Sürdü. Bu Süre Zarfında, 2-D Sınıfı Öğrencileri Uşak Üniversitesi Öğrencileri İle Birlikte Çeşitli Etkinlikler Ve Bilinçlendirme Eğitimlerine Katıldı. Kampanya Kapsamında Düzenlenen Etkinlikler Sayesinde, İlkokul Öğrencileri Kaynaştırma Ve Bütünleştirilmiş Eğitim Hakkında Bilgi Sahibi Olup, Hayatın İçinden Farklı Ama Aynı Bireylere Nasıl Davranılması Gerektiğini Öğrendi. “Hayatın Tüm Renkleri, Bizim Farklılıklarımızdır” Sloganı İle Devam Eden Proje, Küçük Bedenlere Saf Duygular Ve Merhametli Hareketler İle Empati Duygularını Geliştirmeyi, Farklı Bireylerin Hayatımızın İçinde Olduklarını Ve Hepimizin Bir Engelli Adayı Olduğunu Anlatmayı Amaçladı.

  Etkinlik Ve Oyunların Gücü İle Farklılıklar Anlamlandı

  Proje Kapsamında Uşak Üniversitesi Öğrencileri Tarafından Düzenlenen Çeşitli Etkinlikler, İlkokul Öğrencilerinin Empati Yeteneklerini Geliştirmeyi, Farklılıkların Zenginlik Olduğunu Anlatmayı, Daha Anlayışlı Ve Onları Oldukları Gibi Sevmeyi Ve Desteklemeyi Hedefledi.

  samet çelik
  mgt auto reklam nazmi özay reklam
  Empatiyle Varız’’ Projesi İle; Uşak Üniversitesi Öğrencilerinden, Küçük Bedenlere Büyük Etki
  Empatiyle Varız’’ Projesi İle; Uşak Üniversitesi Öğrencilerinden, Küçük Bedenlere Büyük Etki

  Bu Etkinlikte Öğrenciler, Ellerini Kullanmadan Ağızlarıyla Resim Yapmaya Çalıştılar. Böylece, Fiziksel Engelli Bireylerin Günlük Yaşamlarında Karşılaştıkları Zorlukları Deneyimlediler Ve Onların Yaratıcılıklarını Nasıl Kullanabileceklerini Öğrendiler. Ağızla Boyama Etkinliği, Çocukların Motor Becerilerini Geliştirmelerine Ve Yaratıcı Düşünme Kapasitelerini Artırmalarına Yardımcı Oldu. Bu Etkinlik, Aynı Zamanda Farklı Fiziksel Koşullara Sahip Bireylerin Nasıl Sanat Yaratabileceklerini Gösterdi. Ayrıca, Çocuklara Farklı

  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  Fiziksel Koşullara Sahip Bireylerin Hayatta Karşılaştıkları Zorlukları Ve Bu Zorluklarla Nasıl Başa Çıkabileceklerini Anlamalarına Yardımcı Oldu.

  Öğrenciler, Gözlerini Kapatarak Çeşitli Nesneleri Tanımlamaya Çalıştı. Bu Etkinlik, Görme Engelli Bireylerin Günlük Hayatta Yaşadıkları Zorlukları Anlamalarına Yardımcı Oldu Ve Onların Dokunma Duyusuna Ne Kadar Güvendiklerini Gösterdi. Göz Kapalı Nesne Tahmini Etkinliği, Çocukların Diğer Duyularını Kullanarak Nesneleri Tanımlama Yeteneklerini Geliştirdi Ve Görme Engelli Bireylerin Dünyasını Deneyimlemelerine Olanak Tanıdı. Bu Etkinlik, Öğrencilerin Empati Kurma Becerilerini Güçlendirdi Ve Onları Farklı Algılama Şekillerine Sahip Bireylerle Daha Anlayışlı Ve Saygılı Bir Şekilde Etkileşime Girmeye Teşvik Etti.

  Empatiyle Varız’’ Projesi İle; Uşak Üniversitesi Öğrencilerinden, Küçük Bedenlere Büyük Etki
  Empatiyle Varız’’ Projesi İle; Uşak Üniversitesi Öğrencilerinden, Küçük Bedenlere Büyük Etki

  Başka Bir Etkinlikte, Öğrenciler Çantalarını Boşaltıp Tekrar Doldurarak Motor Becerilerini Geliştirdiler. Aynı Zamanda, Bu Tür Günlük Aktivitelerin Bazı Bireyler İçin Ne Kadar Zor Olabileceğini Anladılar. Çanta Boşaltma Ve Doldurma Etkinliği, Çocukların Günlük Yaşamda Karşılaştıkları Basit Görevlerin Özel Gereksinimli Bireyler İçin Nasıl Zorluklar Olabileceğini Anlamalarına Yardımcı Oldu. Bu Etkinlik, Öğrencilerin Motor Becerilerini Geliştirmelerine Ve Özel Gereksinimli Bireylerin Yaşamını Kolaylaştırmak İçin Nasıl Destek Olabileceklerini Öğrenmelerine Katkıda Bulundu.

  Öğrenciler, Konuşma Engelli Bireylerle İletişim Kurabilmek İçin Çeşitli Hareketler Öğrendiler. Bu Etkinlik, İşaret Dilinin Önemini Ve Bu Dilin Konuşma Engelli Bireylerle İletişimde Nasıl Kullanılabileceğini Vurguladı. Konuşma Engelli Bireyler İçin Hareketler Öğrenme Etkinliği, Öğrencilerin İşaret Diline Ve Diğer Alternatif İletişim Yöntemlerine Olan Farkındalıklarını Artırdı. Bu Etkinlik, Çocukların Konuşma Engelli Bireylerle Etkili Ve Empatili Bir Şekilde İletişim Kurmalarına Olanak Tanıdı Ve Onların İletişim Becerilerini Geliştirdi.

  Empatiyle Varız’’ Projesi İle; Uşak Üniversitesi Öğrencilerinden, Küçük Bedenlere Büyük Etki
  Empatiyle Varız’’ Projesi İle; Uşak Üniversitesi Öğrencilerinden, Küçük Bedenlere Büyük Etki

  Öğrencilere, Özel Gereksinimli Bireylerin Günlük Yaşamlarında Karşılaştıkları Zorlukları Anlatan Bilgilendirici Animasyonlar Ve Videolar İzletildi. Bu Görsel Materyaller, Öğrencilerin Empati Kurma Ve Farkındalık Geliştirme Sürecine Önemli Katkı Sağladı. Bilgilendirici Animasyon Ve Videolar İzleme Etkinliği, Çocukların Özel Gereksinimli Bireylerin Dünyasını Daha İyi Anlamalarına Yardımcı Oldu Ve Onların Bu Bireylere Karşı Daha Anlayışlı Ve Destekleyici Olmalarını Teşvik Etti. Bu Etkinlik, Çocukların Empati Yeteneklerini Geliştirirken Aynı Zamanda Onların Bilgi Ve Farkındalık Düzeylerini Artırdı.

  nazmi özay reklam

  Eğitim İle Farkındalık Köprüsü Oluştu

  Bu Etkinlikler, Çocukların Yanı Sıra Öğretmenler Ve Aileler İçin De Farkındalık Yaratma Açısından Önemli Oldu. Çocukların Edindikleri Bilgiler Ve Deneyimler, Evde Ve Sosyal Çevrelerinde De Paylaşıldı. Bu Sayede, Projenin Etkisi Daha Geniş Kitlelere Yayıldı Ve Toplumsal Farkındalık Artırıldı. Ayrıca, Bu Tür Projelerin Sürekliliği Ve Yaygınlaştırılması Gerektiği Konusunda Ortak Bir Bilinç Oluştu. Toplumsal Farkındalık Ve Eğitim Etkinlikleri,

  Çocukların Özel Gereksinimli Bireylere Ve Kaynaştırma Öğrencilerine Karşı Daha Anlayışlı Ve Empatili Olmalarını Sağladı, Onların Toplum İçinde Daha Kapsayıcı, Destekleyici Bir Rol Üstlenmelerine Katkıda Bulundu.

  Projenin Işığında Toplumsal Hayatta Yer Bulmak

  Uşak Üniversitesi Öğrencileri Proje Boyunca Gerçekleştirdikleri Etkinlikler Ve Eğitimler İle 1 Eylül İlköğretim Okulu’nda Her Çocuğun Eşit Eğitim Hakkına Sahip Olduğunu Ve Bu Kapsamda Fırsat Eşitliğinin Sağlandığını Gözlemledi. Proje, Özel Gereksinimli Bireylerin Toplumsal Hayatta Normal Bir Birey Gibi Yer Almaları Gerektiğini Vurguladı. Bu, Hem Özel Gereksinimli Bireylere Hem De Diğer Kaynaştırma Öğrencilerine Yönelik Empati Kapılarını Aralamak İçin Önemli Bir Adım Oldu. Projenin Etkileri Ve Gözlemleri, Çocukların Özel Gereksinimli Bireylerle Daha İyi Bir Anlayış Ve Empati Geliştirmelerine Yardımcı Oldu. Onların Toplumsal Hayatta Daha Kapsayıcı Ve Destekleyici Bir Rol Üstlenmelerini Sağladı.

  Çocukların Gözünden Gerçek Renkler Bulundu

  Beş Hafta Süren Etkinlikler Boyunca, İlkokul Öğrencileri Ve Uşak Üniversitesi Öğrencileri Arasında Güçlü Bir Bağ Kuruldu. Çocuklar, Özel Gereksinimli Bireylerin Karşılaştıkları Zorlukları Bizzat Deneyimleyerek Anlama Fırsatı Buldu. Örneğin, Fiziksel Engelli Bireyleri Anlamak İçin Ağızlarıyla Boyama Yapma Etkinliği, Öğrencilerin Empati Kurma Yeteneklerini Geliştirirken, Aynı Zamanda Onların Yaratıcılıklarını Da Ortaya Çıkardı. Gözleri Kapalı Nesne Tahmin Etme Etkinliği İse Görme Engelli Bireylerin Günlük Hayatta Yaşadıkları Zorlukları Anlamalarına Yardımcı Oldu.

  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
   Uşak Seramik Sponsorlu Reklam

   En az 10 karakter gerekli


   HIZLI YORUM YAP
   ankara travesti

   Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.