DOLAR %
EURO %
ALTIN 2.464,21-0,20
BITCOIN 2020615-1,72%
Uşak
29°

AÇIK

13:12

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

  Sadıkoğlu Uşak
  Sadıkoğlu Uşak
  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  MEMUR MAAŞI VE EMEKLİ AYLIKLARINI ARTTIRAN DÜZENLEMEYİ DE İÇEREN TEKLİF TBMM GENEL KURULUNDA

  MEMUR MAAŞI VE EMEKLİ AYLIKLARINI ARTTIRAN DÜZENLEMEYİ DE İÇEREN TEKLİF TBMM GENEL KURULUNDA

  Memur Maaşı Ve Emekli Aylıklarını Arttıran Düzenlemeyi De İçeren Teklif Tbmm Genel Kurulunda

  ABONE OL
  19 Temmuz 2023 19:18
  MEMUR MAAŞI VE EMEKLİ AYLIKLARINI ARTTIRAN DÜZENLEMEYİ DE İÇEREN TEKLİF TBMM GENEL KURULUNDA
  0

  BEĞENDİM

  ABONE OL
  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  Sadıkoğlu Uşak
  Sadıkoğlu UşakKGYS Sponsorlu Reklam

  Memur Maaşı Ve Emekli Aylıklarını Arttıran Düzenlemeyi De İçeren Teklif TBMM Genel Kurulunda TBMM Genel Kurulunda, En Düşük Memur Maaşının 22 Bin 17 Liraya Çıkarılmasını, Emekli Aylıklarına Yüzde 25 Oranında Zam Yapılmasını Ve Bazı Vergilerde Artış Öngören Kanun Teklifinin İkinci Bölümü Üzerindeki Görüşmeler Tamamlandı.

  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam Mega Müjde Sponsorlu Reklam

  En Düşük Memur Maaşının 22 Bin 17 Liraya Çıkarılmasını, Emekli Aylıklarına Yüzde 25 Zam Yapılmasına Yönelik Düzenlemeleri İçeren Ve Bazı Vergi Artışlarını Öngören “6 Şubat 2023 Tarihinde Meydana Gelen Depremlerin Yol Açtığı Ekonomik Kayıpların Telafisi İçin Ek Motorlu Taşıtlar Vergisi İhdası İle Bazı Kanunlarda Ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi”nin Birinci Bölümü Üzerindeki Görüşmeler Tamamlandı.

  Teklifin Birinci Bölümdeki Maddeler Üzerine Söz Alan Yeşil Sol Parti İstanbul Milletvekili Özgül Saki, Kahramanmaraş Merkezli Depremlerin Üzerinden 158 Gün Geçtiğini, Deprem Bölgelerinde İçme Suyuna, Deterjana Ulaşılamadığını Öne Sürdü. Depremin Ardından Görüşülmekte Olan Kanun Teklifinin TBMM’ye Geldiğini Belirten Saki, İktidarın Deprem Bölgesini “inşaat Alanı” Olarak Kanun Maddelerinde Görüldüğünü Savundu.

  İYİ Parti Aydın Milletvekili Ömer Karakaş İse Deprem Bölgesinde Şartların Kolaylaşması Beklenirken, Şartların Daha Da Ağırlaştığını Savundu. Hala On Binlerce Vatandaşın Çadırda, Konteynerlerde Kaldığını Belirten Karakaş, “depremzedelerin Mağduriyetinin” Sürdüğü İddiasında Bulundu.

  samet çelik
  mgt auto reklam nazmi özay reklam

  1 Ağustos’ta Depremzedelerin Misafirhanelerden Çıkarılacağına Yönelik Vatandaşlardan Çok Sayıda Telefon Geldiğini Belirten Karakaş,”Okullar Yeniden Açıldığında Yurtlara Yerleştirdiğiniz Depremzede Vatandaşlarımız Nerede Kalacaklar?” Sorusunu Yöneltti.

  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam

  CHP Mersin Milletvekili Gülcan Kış, Kanun Teklifinin Anayasa’ya Uygunluğunun İncelenmeden Alelacele TBMM Genel Kurulu’na Getirildiğini Savundu. Kanun Teklifinin 10. Maddesi İle Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı’na Deprem Bölgelerinde Sanayi Alanı Tespit Etmede Hızlı Karar Alınabilmesi Konusunda Yetki Verildiğini Ancak Bunun Doğru Olmadığını Öne Süren Kış, Yeni Sanayi Alanları Belirlenirken, Sanayi Alanlarının Tarım Arazilerine Ve Fay Hatlarına Yakın Yapılması İçin İlgili Diğer Kurumlardan Görüş Alınmasının Önemli Olduğunu Vurguladı. Kış, Kanun Teklifini Bu Haliyle Reddettiklerini, Teklifin Bu Haliyle Kanunlaşmasına Karşı Olduklarını Söyledi.

  Teklifin Görüşmeleri Sırasında TBMM Başkanvekili Sırrı Süreyya Önder, Türkiye İşçi Partisi’nden (TİP) Hatay Milletvekili Seçilen Can Atalay’ın Tahliye Edilip Edilmemesine Yönelik Bugün Karar Açıklanacağını Belirterek, “Açıklanan Karar Olumsuz. Bunu Siyasi İradeye Yapılmış Müdahale Olarak Gördüğümü Belirtmek İstiyorum.” Dedi.

  Yeşil Sol Parti Mardin Milletvekili Beritan Güneş Altın Konuşmasında Kürtçe Ve Arapça Selamlama Yapması Genel Kurul’da Tartışmalara Neden Oldu. AK Parti Sıralarından TBMM Başkanvekili Sırrı Süreyya Önder’den Duruma Müdahale Etmesi İstendi. Bunun Üzerine Önder, “Kürtçe ‘Mardin Halklarının Diliyle Selamlamak İstiyorum’ Dedi. Çanakkale’de İşgalci Fransızlara, İngilizlere Karşı Yan Yana Hayatını Veren İnsanlar Bunlar. Bugün Fransızca, İngilizce Eğitim Dili Oluyor, Buna Müdahale Etmemi İstiyorsunuz. Ben Bunu Ayıp Olarak Görüyorum.” Dedi. Ardından Önder, Yeşil Sol Parti’li Altın’ın Konuşmasına Devam Etmesini İstedi.

  Konuşmanın Ardından Yerinden Söz Alan İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, Tepkilerinin Kimsenin Ana Diline Olmadığını Belirterek, “Asıl Tepkinin Kaynağı Kurallardan Ve Kuralların Çiğnenmeye Kalkışılmasından Kaynaklanıyor. Yoksa Hiç Kimsenin Ana Diliyle Herhangi Bir Problemimiz Yok. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin Dili Bellidir. Kimsenin Ana Diliyle Problemimiz Yoktur. Meclis’i Mebusan’dan Beri Bu ‘Türkçe’ Olarak Şerh Edilmiştir.” Sözlerini Sarf Etti.

  nazmi özay reklam

  Önder İse Kendisinden Müdahale Edilmesinin İstendiğini, ‘müdahale’ Kelimesinin Arapça Olduğunu, Vekilin De Arapça Selam Verdiğini Belirterek Birleşime 10 Dakika Ara Verdi.

  Aranın Ardından TBMM Genel Kurulu’nda Yapılan Çalışmalar Sonunda, Teklifin İkinci Bölümü Üzerindeki Görüşmelere Geçildi.

  Teklifin İkinci Bölümü Üzerine Söz Alan Saadet Partisi Antalya Milletvekili Şerafettin Kılıç, Ülkenin Ve Milletin Zararına Olacak Her Düzenlemenin Karşısında Olacaklarını Belirtti. Kılıç, Teklifle Getirilen Düzenlemelerin Tümünün Anayasaya Uygunluk Açısından Değerlendirilmesi Gerektiğini Söyledi.

  Memur Maaşı Ve Emekli Aylıklarını Arttıran Düzenlemeyi De İçeren Teklif Tbmm Genel Kurulunda
  Memur Maaşı Ve Emekli Aylıklarını Arttıran Düzenlemeyi De İçeren Teklif Tbmm Genel Kurulunda

  “Torba Yasa” Haricinde Hiçbir Yasa Teklifi Getirilmediğini İleri Süren Kılıç, “Birbiriyle Alakasız Nitelikteki Düzenlemeler Aşure Gibi Doldurularak Getiriliyor. Bu Aynı Zamanda Etikte Değil. Bugüne Kadar Toplanan Deprem Vergileri Nereye Gitti? Kalem Kalem Açıklanmalı, Denetime Açık Olmalıdır.” Diye Konuştu.

  İYİ Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Mustafa Gürban İse Milli Dayanışma Paketi Adı Altında “vergi Dayatmaları” İle Karşı Karşıya Kalındığını Savunarak, Deprem Vergilerinin Nereye Kullanıldığına İlişkin Açıklama Yapılması Gerektiğini Söyledi.

  Gürban, Dar Ve Orta Gelirli Vatandaşların Üzerine Vergi Yükünün Bindiğini, Devletin Adil Bir Vergi Dağılımı Yapması Gerektiğini Belirtti. Memur Zamları Ve Emeklilere Yapılan İyileştirmelerin De Yetersiz Olduğunu İfade Eden Gürban, “Memurlara Yapılan Seyyanen Zammın Emeklilere Yapılmadığı Görülüyor. Seyyanen Zam Bundan Sonraki Hiçbir Artışa Etki Etmeyecektir. Emekli Aylıklarında Yapılan Hatalar Ne Yazık Ki Yeniden Tekrarlanmaktadır. Yapılacak Artışların Tekrar Gözden Geçirilmesini Talep Ediyorum.” Dedi.

  reklam

  MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy Da Türkiye’nin 6 Şubat’ta Karanlık Bir Güne Uyandığını, Depremde Yıkımın Ağır Olduğunu Söyledi. Ersoy, Maddi Yıkımlara İlişkin Devletin İmkanlar Çerçevesinde Desteklerinin Devam Ettiğini Kaydetti.

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin TBMM’de Grup Toplantısında Yaptığı Konuşmadan, “Sayıları 15,9 Milyona Ulaşmış Emeklilerimize Yapılan Yüzde 25’lik Maaş Artışı, Gördüğümüz Kadarıyla Makul Bulunmamıştır. MHP Olarak Açık Ve Samimi Teklifimiz Şudur: Memur Maaşlarına Yapılan 8 Bin 77 Liralık Seyyanen Artışın Kök Ücrete Ve Aynı Şekilde Emekli Maaşlarına Yansıtılması Beklenti Ve Talebimizdir.” Sözlerini Hatırlatan Ersoy, “Bu İyileştirmeler Yapıldığı Taktirde Emeklilerimizin Yüreğine Su Serpeceğini Ve Ferahlatacağını Düşünmekteyiz.”diye Konuştu.

  Ersoy, Söz Konusu Kanun Teklifini Desteklediklerini De Sözlerine Ekledi.

  CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç Da Deprem Bölgesinde Barınma, Su Ve Enkaz Kaldırma Çalışmalarına İlişkin Sorunların Devam Ettiğini, Antalya Gazipaşa’da İse Depremzedelerin Kaldıkları Yurttan Çıkarıldığını İleri Sürdü.

  Söz Konusu Kanun Teklifine İlişkin De Öztunç, “Seçim Döneminde Bol Keseden Dağıttılar. Vatandaşa Gelince Vergi De Maaşları Da Geri İstiyorsunuz. Türkiye Yüzyılı Demek Ki Zam Yüzyılı Oldu. Verilen Üç Kuruşu Da Geri İstiyorlar.” Dedi.

  Yeşil Sol Parti Batman Milletvekili Mehmet Rüştü Tiryaki, Getirilen Teklifin Yasama Faaliyetlerini 2 Bin Yıl Geriye Götürdüğünü Savunarak, “15 Maddelik Kanun Teklifinin Yanında Yeni 14 Maddenin Adeta Korsan Bir Biçimde Komisyona Gelmesi İç Tüzüğe Ve Anayasaya Da Aykırıdır. TBMM’de Biz Herhangi Bir Kanunu Görüşürken Kanunla İlgilisi Olmayan Bir Yasa Herhangi Bir Önerge Sunulabilir Mi?” Sorusunu Yöneltti. Tiryaki, Kanun Teklifiyle Bütçe Yapma Yetkisinin Gasbedildiğini İleri Sürdü.

  AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu İse Dünya Tarihinin En Büyük Depremlerinden Birinin Yaşandığını Hatırlatarak, Depremin Ciddi Bir Ekonomik Maliyetinin Olduğunu, Bunun Da Özel Düzenlemeler Getirdiğini Belirtti.

  11 İli Etkileyen Deprem Sonrasında Çok Ciddi Bir Çalışmanın Yürütüldüğünü İfade Eden Uslu, Bölgede 165 Bin Konteynerin Kurulduğunu, Kira Yardımlarının Yapıldığını Ve Kalıcı Konutların İnşa Edildiğini Anlattı.

  Akut Dönem Şimdi Kendisini İyileşme Dönemine Bıraktı” Diyen Uslu, Depremzedelerin Yurtlardan Çıkarıldığı İddialarının Gerçeği Yansıtmadığını Vurguladı.

  TBMM Plan Ve Bütçe Komisyonu Başkanı Mehmet Muş, Milletvekillerinin Sorularını Yanıtladı. Kahramanmaraş Merkezli Depremlerden Sonra Toplanan Yardım Paralarının Sorulduğunu Belirten Muş, “6 Şubat Merkezli Depremler Sonrasında Yapılan Yardım Kampanyasında 5 Temmuz 2023 Tarihine Kadar 85 Milyar 248 Milyon 189 Bin 877 Lira Nakit Olarak Yatırılmıştır. Türkiye Tek Yürek Kampanyası Dışında Da Deprem Bağışları Yapılmıştır. Bu Yardımlarda Da 26 Milyar 985 Milyon 72 Bin 139 Lira Bağışlanmıştır. Deprem Kampanyalarında Şu Ana Kadar Toplam 112 Milyar 233 Milyon 262 Bin 16 Lira Toplanmıştır. Deprem Kampanyası Hesaplarından Depremzedelere Hane Başı Ödeme, Kira Yardımı, Taşınma, Çadır, Konteyner, Gıda Gibi Alımlar İçin 38 Milyar 230 Milyon 575 Bin 184 Lira Harcanmıştır. Şu Anda Deprem Kampanya Hesabında Bulunan Rakam 74 Milyar 2 Milyon 686 Bin 832 Lira Civarındadır.” Sözlerini Sarf Etti.

  Borçlanma İle İlgili 2017 Ve 2020 Yılına Yönelik Düzenlemelere İlişkin Anayasa Mahkemesine İptal Davası Açıldığını Anımsatan Muş, “AYM Söz Konusu Değişikliklerin Anayasaya Aykırı Olmadığını Ve İptal Kararının Reddi Yönünde Karar Vermiştir. Dolayısıyla Yapılan Düzenleme Anayasal Denetimden Geçmiş Bulunmaktadır.” İfadelerini Kullandı. Daha Sonra Teklifin İkinci Bölümünde Yer Alan Maddelerinin Görüşmelerine Geçildi.En güncel Uşak haberleri , Uşak haber sitesi olan 64ajans.com yer alır. Güncel Uşak haberleri okumak için web sitemizi takipte kalın. Ayrıca bizlere sosyal medya adreslerimizden ulaşabilirsiniz.

  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
   Uşak Seramik Sponsorlu Reklam

   En az 10 karakter gerekli


   HIZLI YORUM YAP
   ankara travesti

   Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.