DOLAR 32,8656 0.29%
EURO 35,2219 0.36%
ALTIN 2.450,37-0,29
BITCOIN 2147364-1,68%
Uşak
32°

AÇIK

20:45

AKŞAM'A KALAN SÜRE

  Sadıkoğlu Uşak
  Sadıkoğlu Uşak
  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  Eski Orman Ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Eroğlu, Uşak Üniversitesi Öğrencileriyle Buluştu
  • 64 Ajans
  • Gündem
  • Eğitim
  • Eski Orman Ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Eroğlu, Uşak Üniversitesi Öğrencileriyle Buluştu

  Eski Orman Ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Eroğlu, Uşak Üniversitesi Öğrencileriyle Buluştu

  ABONE OL
  16 Mayıs 2024 23:17
  Eski Orman Ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Eroğlu, Uşak Üniversitesi Öğrencileriyle Buluştu
  0

  BEĞENDİM

  ABONE OL
  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  Sadıkoğlu Uşak
  Sadıkoğlu UşakKGYS Sponsorlu Reklam

  Eski Orman Ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Eroğlu, Uşak Üniversitesi Öğrencileriyle Buluştu Üniversitesi Recep Tayyip Erdoğan Kongre Ve Kültür Merkezinde Gerçekleşen ‘Tarih Boyunca Teknolojik Gelişmeler’ Adlı Konferansta, Prof. Dr. Eroğlu, Öğrencilere Geleceğe Yönelik Bir Bakış Açısı Sundu.

  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam Mega Müjde Sponsorlu Reklam

  Uşak Üniversitesi Tarafından ‘Filistin’e Destek-Bahar Etkinlikleri’ Kapsamında Gerçekleştirilen Konferansa Vali Dr. Turan Ergün, Rektör Prof. Dr. Ekrem Savaş, İl Protokolü, Akademisyenler Ve Öğrenciler Katıldı.

  Etkinliğin Açılış Konuşmasına Dünyanın Gözleri Önünde Filistin’de Yaşanan Zulme Vurgu Yaparak Başlayan Rektör Savaş; Uşak Üniversitesinin Toplumsal Sorumluluk Bilinciyle Hareket Ederek, Düzenlediği Sosyal, Kültürel Ve Bilimsel Etkinliklerle Önemli Bir Misyon Üstlenmeye Devam Ettiğini Belirtti. Prof. Dr. Ekrem Savaş, “Bu Yıl ‘Filistin’e Destek/Bahar Etkinlikleri’ Temasıyla Düzenlediğimiz Bu Etkinliklerle, Öğrencilerimizin Ve Toplumun Genelinde Bilinç Ve Empati Seviyelerini Arttırmayı Amaçlıyoruz. Aynı Zamanda, Geleceğe Yönelik Umut Dolu Bir Perspektif Sunarak, Gençlerimizin Daha Donanımlı Ve Bilinçli Bireyler Olarak Yetişmelerine Katkı Sağlamayı Hedefliyoruz” Dedi.

  Rektör Savaş, Eski Orman Ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Eroğlu’nun Konferansta Tarihte Önemli Çalışmalar Yapmış Alimlerinden Bahsederek Gençlere Yeni Vizyon, Yeni Ufuklar Açacağını Söyleyerek Kendilerini Uşak Üniversitesinde Ağırlamaktan Mutluluk Duyduklarını İfade Etti.

  samet çelik
  mgt auto reklam nazmi özay reklam

  Vali Dr. Ergün İse Yaptığı Konuşmada Uşak’ın Türkiye Ekonomisine Katkılarını Anlatırken Uşak Üniversitesi Tarafından Yapılan Bilimsel Ve Toplumsal Çalışmaların Türkiye İçin Önemini De Dile Getirdi.

  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam

  Açılış Konuşmalarının Ardından 60. Hükümet Çevre Ve Orman Bakanı, 61. 62. 63. 64. Ve 65. Hükümet Orman Ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Yaptığı Sunumda “Tarih Boyunca Teknolojik Gelişmeler” Konusunu Ele Alarak, Öğrencilerin Gelecek 100 Yıl Perspektiflerine Katkı Sundu.

  Eroğlu: ‘‘Dün Gerçekleştirdiğiniz ‘Filistin’e Destek Yürüyüşünden Dolayı Uşak Üniversitesi Öğrencilerimizle Gurur Duydum.’’

  Konuşmasının Başında Uşak Üniversitesi Tarafından Dün Gerçekleştirilen Filistin’e Destek Yürüyüşünden Dolayı Uşak Üniversitesi Öğrencileriyle Gurur Duyduğunu Söyleyen Eroğlu, Filistin’de İsrail Tarafından Dünyanın Gözleri Önünde Mezalim Yapıldığının Altını Çizerek Dünyada Mazlum İnsanların Sesinin Türk Milleti Olduğunu Söyleyip Filistin’in Kırmızı Çizgimiz Olduğunu Belirtti.


  Eroğlu Sunumunda İslam’ın İlk Emrinin ‘Oku’ Olduğunu Ve Okumadan Gayenin, İlimde Gelişip Araştırma Yapmak Olduğunu Söyledi. İlk Vahyin Oku Emriyle Başlaması Ve Bu Emrin İki Defa Tekrar Edilmesi Okumanın Ve Bilmenin İnsan Hayatında Ne Kadar Ehemmiyetli Bir Husus Olduğunu Gösterdiğini İfade Eden Eroğlu, ‘‘İslam Dünyasında Çok Kısa Bir Müddet Zarfında Tıb, Astronomi, Matematik, Fizik, Kimyaya Kadar Pek Çok Sahada İlim Adamının Yetişmesindeki En Büyük Amil, Kur’an-ı Kerim Ve Hz. Peygamber Efendimizin Emirleridir. Böylece İslam Dünyasında Her Sahada İlim Adamları Yetişmiştir. Bu Mevzuda Çok Sayıda Kitap Ve Makale Vardır. İslam Dünyasında Çok Hızlı Bir Şekilde Gelişen İlim, Sadece İslam Dünyasını Değil, Bütün İnsanlığı Aydınlatmıştır. Hârizmî’den İbn Sînâ’ya, Kaşgarlı Mahmut’tan Pîri Reis’e Ve Günümüzde Aziz Sancar’a Kadar’’ Dedi.

  Eroğlu: ‘‘Türkiye, İleri Teknolojiyi Her Alanda Kullanmaktadır.’’

  Türkiye’nin Kalkınma Yolculuğundan Ayrıntılı Şekilde Bahseden Prof. Dr. Eroğlu, Özellikle Son 22 Yılda Yapılan Teknolojik Gelişmelere Dikkati Çekti. Türkiye’nin, İleri Teknolojiyi Her Alanda Kullanmakta Olduğunu Belirten Prof. Dr. Eroğlu, Dünya’da İlk Ve Tek Olan, Yüksek Teknoloji Ürünü, Ülkemizin Gururu Olan KKTC İçme Suyu Temin Tesisi Hakkında Bilgi Verdi.

  nazmi özay reklam

  Eroğlu: ‘‘Türkiye ileri teknoloji alanında son 22 yılda muazzam bir hamle yapmıştır.’’

  İleri Teknolojiyi Kullanmayan Veya Zamanında Kullanmayan Ülkelerin Veya Bireylerin Her Zaman Birkaç Adım Geriden Gelmeye Mahkûm Olduğunu İfade Eden Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Türkiye’nin İleri Teknoloji Alanında Son 22 Yılda Muazzam Bir Hamle Yapmış Olduğunun Altını Çizerek ‘‘Ülkemiz Savunma Sanayinde Yaptığı Çalışmalarla Dünya’nın Sayılı Ülkeleri Arasına Girmiştir. Bu Alanda Yapılan Çalışmaları Unutmayalım’’ Şeklinde Konuştu.

  2002 Yılında Savunma Sanayiinde Yüzde 20 Olan Yerlilik Oranının Günümüzde Yüzde 85’e Yükseldiğini Belirten Eroğlu, Savunma Sanayimizin Göz Bebeği Projeleri Olan; İlk Milli Muharip Uçağımız Kaan’dan, TCG Anadolu Gemisi, İHA, SİHA Ve Birçok Projeden Bahsetti.

  Konuşmasının Sonunda Öğrencilere Tavsiyelerde Bulunan Prof. Dr. Eroğlu, ‘‘Ülkemizin Daha Da Büyümesi Ve Güçlenmesi İçin Daha Çok Çalışmaya Ve Daha Çok Üretmeye İhtiyacımız Var. Bunun İçin Sadece Beden Gücü Yetmez. İleri Teknolojiyi Üretmeli Ve Kullanmalıyız. Bugün Milli Gelirimizi Arttırmak İçin Sadece Buğday, Domates, Patates, Biber Üretip Bunu İhraç Ederek Kalkınamayız. Bizim Yerli Ve Milli Yazılımlar Yapmaya, Teknolojiyi Kullanmaya Ve Bu İleri Teknolojiyi İhraç Ederek Kalkınmaya İhtiyacımız Var. Bu Sebeple Siz Sevgili Gençler, Üniversite Yıllarınızı Çok İyi Değerlendirin. Kendinizi Geliştirin, Meraklı Olun. Okuyun, İnceleyin Ve Daha İyilerini Yapmak İçin Gayret Edin.2053, 2071 Ve 2099’un Güçlü Ve Müreffeh Türkiye’si İçin Çalışmalıyız, Çalışmalıyız, Çalışmalıyız’’ Dedi.

  Konferans, Vali Dr. Turan Ergün Ve Rektör Prof. Dr. Ekrem Savaş Tarafından Eski Orman Ve Su İşeri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na Teşekkür Plaketi Verilmesi Ve Toplu Fotoğraf Çekimiyle Son Buldu.
  Konferans Sonrasında Prof. Dr. Eroğlu, Uşak Üniversitesi Deri, Tekstil Ve Seramik Uygulama Ve Araştırma Merkezini Ziyaret Ederek Çalışmaları Hakkında Bilgi Aldı.

  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
   Uşak Seramik Sponsorlu Reklam

   En az 10 karakter gerekli


   HIZLI YORUM YAP
   ankara travesti

   Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.