DOLAR 32,8479 0.08%
EURO 35,2441 -0.11%
ALTIN 2.449,120,17
BITCOIN 2131426-2,07%
Uşak
31°

AÇIK

13:10

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

  Sadıkoğlu Uşak
  Sadıkoğlu Uşak
  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  ÇOCUKLARA DAĞITILAN TOHUMLAR UMUTLARIMIZLA YEŞERECEK

  ÇOCUKLARA DAĞITILAN TOHUMLAR UMUTLARIMIZLA YEŞERECEK

  Çocuklara Dağıtılan Tohumlar Umutlarımızla Yeşerecek

  ABONE OL
  11 Haziran 2023 21:04
  ÇOCUKLARA DAĞITILAN TOHUMLAR UMUTLARIMIZLA YEŞERECEK
  0

  BEĞENDİM

  ABONE OL
  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  Sadıkoğlu Uşak
  Sadıkoğlu UşakKGYS Sponsorlu Reklam

  Çocuklara Dağıtılan Tohumlar Umutlarımızla Yeşerecek Sosyal Sorumluluk Kampanyaları Dersi Kapsamında Uşak’ta Bedriye Ve Kadir Uysal Ortaokulu Ve 23 Nisan Ortaokulu Öğrencileri İle Gerçekleştirilen ‘’İklim Krizine Karşı Dünyamıza Umut Ol’’ Projesinin Son Aşamasında Uşak Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Ve Reklamcılık Bölümü Son Sınıf Öğrencisi Olan Zeynep Temur Tarafından Yüz Çocuğa Yüz Paket Tohum Dağıtıldı.

  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam Mega Müjde Sponsorlu Reklam

  İKLİM KRİZİ PROJESİ SON AŞAMASINDA

  Projenin İlk Aşamasında Bedriye Ve Kadir Uysal Ortaokulu İle 23 Nisan Ortaokulu Öğrencilerine İklim Krizi Konferansında İklim Krizinin Ne Olduğu Ve İklim Krizine Karşı Ne Yapmamız Gerektiği Gibi Ana Başlıklar Altında İklim Krizinden Söz Edildi. Yeşillenmenin Önemi Vurgulandı Ve Ormanların Hayvanlar İçin Ne Kadar Önemli Bir Yaşam Alanı Olduğundan Bahsedildi. Ağaçların Çeşitli Eşyalar, kullandığınız Defter Ve Kitaplar İçin Kesilmesi Ve Bunun Sonucunda İklim Krizinin Yavaşlaması İçin Gerekli Olan Ağaçların Azaldığına Ve Bunun Sonucunda Orada Yaşayan Hayvanların Neslinin Tükendiğine, Biyolojik Çeşitliliğin Azaldığına Dikkat Çekildi Ayrıca Geri Dönüşümün Ve Yenilebilir Enerji Kaynaklarının İklim Krizine Karşı Mücadelede Ne Kadar Etkili Olduğu Anlatıldı.

  Çocuklara Dağıtılan Tohumlar Umutlarımızla Yeşerecek
  Çocuklara Dağıtılan Tohumlar Umutlarımızla Yeşerecek

  Projenin Diğer Aşamaları Çocuklara Öğrendikleri Bilgiler Işığında İklim Krizine Karşı Evde Ve Okulda Yapacakları İle İklim Krizini Yavaşlatmaya Katkı Sağlamalarına Yönelik Gerçekleştirildi. İkinci Etkinlikte Çocukların Okullarına Geri Dönüşüm Kutuları Yerleştirildi Ve Uşak Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Ve Reklamcılık Bölümü Son Sınıf Öğrencisi Zeynep Temur İle Birlikte Çalışan Öğrenciler Okullarına Gelen Geri Dönüşüm Kutularını Heyecanla Karşıladı Ve Bahçelerinden Topladıkları Çöplerle İlk Kez Kutuları Kullandılar. Gelinen Son Aşamada İse Çocuklara Teşekkür Yazılarıyla Hazırlanmış Dört Bin Adet Tohum Yüz Adet Pakete Bölüştürülerek Çocuklara Ulaştırıldı. Bu Aşamada Çocuklara Dağıtılan Tohumlarla Sorumluluk Verildi Ve Uygulamalı Olarak Hem Evde Yaptıklarıyla Hem De Yeşillenmeye Katkı Sağlayacakları Tohumlarla İklim Krizine Karşı Mücadelede Bir Adım Atmış Oldular.

  YÜZ ÇOCUĞA DÖRT BİN ADET TOHUM DAĞITILDI

  İçinde Ispanak, Fesleğen, Kekik, Marul, Soğan, Tere, Dere Otu, Roka, Maydanoz, Domates Fasulye, Biber, Salatalık, Patlıcan Ve Kabağın Bulunduğu Tohumlar Renkli, Sürpriz Zarflara Konuldu Ve Zarfların Kapağına Tek Tek Tohumların Ne Olduğu Yazıldı. Zarflar Gülen Yüzlü Çıkartmalarla Kapatılarak Çocuklar İçin Daha Dikkat Çekici Hale Getirildi. Toplam Dört Bin Adet Tohum Yüz Pakete Bölüştürülerek Yüz Çocuk İçin Dağıtıma Hazır Hale Geldi. Zarfların Arkasında Çocuklar İçin ‘’İklim Krizi İle Mücadelede Bizimle Olduğunuz İçin Teşekkürler’’ Mesajıyla Tek Tek Evde Ve Okulda Yaptıklarıyla İklim Krizi İle Mücadele Ettikleri İçin Teşekkür Mesajları İletildi. Çocuklardan Biri Zarfı Arkasında Yazan Teşekkür Mesajı Karşısında ‘’hepsini Tek Tek Siz Mi Yazdınız?’’ Diye Sordu. Zeynep Temur ‘’Hepinize Ayrı Ayrı İlginiz Ve İklim Krizi Gibi Büyük Bir Soruna Karşı Bizimle Olduğunuz Ve Çok Çalıştığınız İçin Teşekkür Ederim. Bu Aşamadan Sonra Size Çok İş Düşüyor Bundan Sonra Da Yapılması Gereken En Ufak Şeyi Dahi Hafife Almayarak Çalışmaya Devam Edin Dünyamızı Birlikte Daha Yaşanabilir Kılacağız.’’ Sözleriyle Karşılık Verdi.

  samet çelik
  mgt auto reklam nazmi özay reklam
  Çocuklara Dağıtılan Tohumlar Umutlarımızla Yeşerecek
  Çocuklara Dağıtılan Tohumlar Umutlarımızla Yeşerecek

  Tohumları Alan Çocuklar Büyük Bir Heyecanla Kendilerine Hangi Tohumun Çıktığını Öğrenmek İçin Zarfları Açtılar. Dağıtımdan Sonra İse Saksı Olarak Geri Dönüştürülmüş Yoğurt Kabında Ekim Yapılarak Çocuklara Tohumları Nasıl Ekecekleri Hakkında Uygulamalı Olarak Bilgilendirme Yapıldı Ayrıca Okulların Panosuna Halkla İlişkiler Ve Reklamcılık Bölümü Öğrencisi Zeynep Temur Tarafından Hazırlanan Ve İçerisinde Tohumları Nasıl Ekeceklerine Dair Bilgilerin Yer Aldığı Bir Bilgilendirme Afişi Asıldı. Bilgilendirme Afişinin Üzerinde De Tohumların İlk Ekiminden Fide Haline Gelene Kadar Nasıl Büyütmeleri Gerektiğine Dair Bilgiler Yer Alıyordu. Dersin Öğretmeni Projenin Çocuklar İçin Çok Faydalı Olduğunu Ve Bu Tarz Etkinliklerin Devamlılığının Sağlanması Gerektiğini Söyledi Ayrıca Çocuklarla Birlikte Etkinliğe Katılarak Bir Zarf Ta Öğretmenlerimiz Seçti. Dersin Öğretmeni Etkinliklerle İlgili ‘’Çocuklar İçin Çok Keyifli Ve Etkili Bir Çalışma, Çocuklar Ekecekleri Tohumlar İçin Şimdiden Çok Heyecanlılar Umarım Bu Konuda Daha Fazla Projeler Geliştirilir Ve Yediden Yetmişe Her İnsanın Bilinçlenmesi Sağlanır Çünkü İklim Krizi Bir Dünya Sorunu Bu Yüzden Daha Fazla İnsan Bu Konuya Dikkat Çekmeli Ve Bu Tarz Projeler Geliştirmeli’’ Şeklinde Konuştu.

  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  Çocuklara Dağıtılan Tohumlar Umutlarımızla Yeşerecek
  Çocuklara Dağıtılan Tohumlar Umutlarımızla Yeşerecek

  İlerleyen Günlerde Tohumların Durumu Hakkında Çocuklardan Bilgi Almak İçin Tekrar Gelineceği Konuşuldu. İklim Krizine Karşı Farkındalık Oluşturmak İçin Yapılan Bu Etkinliklerin Sonunda İse Uşak Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Ve Reklamcılık Bölümü Son Sınıf Öğrencisi Zeynep Temur Tarafından Hazırlanan On Beş Soruluk Anket, Projenin Çocuklar Üzerinde Etkili Olup Olmadığı Ölçülmek Üzere Bedriye Ve Kadir Uysal Ortaokulu Ve 23 Nisan Ortaokulu Öğrencilerinin Sınıflarında Dağıtıldı. Çocuklar İçin ‘’Evet’’ Veya ‘’Hayır’’ Şeklinde Basit Cevaplı Olarak Hazırlanan Ankette İklim Krizini Öğrenip Öğrenmediklerine Ve Yaşamlarının Her Alanında İklim Krizine Karşı Yapılması Gerekenleri Yapıp Yapmadıklarına Dair Sorular Yer Aldı. Böylelikle Proje, Dağıtılan Anketlerle Değerlendirilerek Sonlanmış Oldu.En güncel Uşak haberleri , Uşak haber sitesi olan 64ajans.com yer alır. Güncel Uşak haberleri okumak için web sitemizi takipte kalın. Ayrıca bizlere sosyal medya adreslerimizden ulaşabilirsiniz.

  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
   Uşak Seramik Sponsorlu Reklam

   En az 10 karakter gerekli


   HIZLI YORUM YAP
   ankara travesti

   Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.