DOLAR %
EURO %
ALTIN 2.464,85-0,17
BITCOIN 2008096-1,75%
Uşak
29°

AÇIK

13:12

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

  Sadıkoğlu Uşak
  Sadıkoğlu Uşak
  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  Yalım Uşak’ın Fay Hatlarını Masaya Yatırdı

  Yalım Uşak’ın Fay Hatlarını Masaya Yatırdı

  Yalım Uşak'ın fay hatlarını masaya yatırdı

  ABONE OL
  27 Şubat 2023 23:04
  Yalım Uşak’ın Fay Hatlarını Masaya Yatırdı
  0

  BEĞENDİM

  ABONE OL
  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  Sadıkoğlu Uşak
  Sadıkoğlu UşakKGYS Sponsorlu Reklam

  Yalım Uşak’ın fay hatlarını masaya yatırdı CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, Kentin Deprem Ve Fay Hatları Hakkında Önemli Bilgiler Verdi. Yalım: “uşak, Depremlerle Çok Gündeme Gelmese De, AFAD Son Deprem Tehlike Haritasında Da Görüleceği Gibi, Bir Kısmı Yüksek Tehlikeli Bir Kısmı Da Orta Tehlikeli Sınıfta Yer Almaktadır.”

  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam Mega Müjde Sponsorlu Reklam

  Yalım Uşak’ın Fay Hatlarını Masaya Yatırdı

  Cumhuriyet Halk Partisi (chp) Uşak Milletvekili Özkan Yalım, “uşak, Depremlerle Çok Gündeme Gelmese De, Afad’ın Son Deprem Tehlike Haritasında Da Görüleceği Gibi, Bir Kısmı Yüksek Tehlikeli Bir Kısmı Da Orta Tehlikeli Sınıfta Yer Almaktadır. Bu Nedenle Mevcut Yapı Stokumuzun Kontrolleri İhmal Edilmelidir. Yeni Yapılacak Olan İnşaatlarımızın Yönetmeliklere Uygunluğu Yetkili Kurumlar Ve Belediyelerimiz Tarafından Yapılmalıdır. Yaşanan Depremler Bizlere İmar Aflarının Ne Kadar Sakıncalı Olduğunu Bir Kez Daha Göstermiştir. Artık Ülke Olarak Depremle Yaşamayı Öğrenmek Zorundayız.” Dedi.

  Yalım Uşak'ın Fay Hatlarını Masaya Yatırdı
  Yalım Uşak’ın Fay Hatlarını Masaya Yatırdı

  Yalım, Yaşanan Depremlerin Ardından Türkiye Fay Hattı Haritasının Çok Gündeme Geldiğini Söyledi.

  Afad Fay Hattı Haritasına Göre Uşak Bölgesinde 18 Adet Fay Hattı Olduğunu Anlatan Yalım, Bunlardan 4 Tanesinin Aktif Fay Hattı Olduğunu Dile Getirdi. Özkan Yalım, Türkiye’nin Konum Olarak Aktif Fay Hatları Üzerinde Olduğunu Vurgulayarak, “olası Depremlere Karşı Uygulanması Gereken Planlama İlkeleri Bölgede Yaşayan Bireylerin Deprem Sonrası Güvenliği İçin Önem Taşınmaktadır. Acil Toplanma Alanları Deprem Sonrasında İlk Yardım Hizmetlerinin Kısa Bir Zaman İçerisinde Afetzedelere Ulaştırılması Ve Afetzedelerin Can Güvenliğinin Sağlanması Açısından Afet Döngüsünde Kritik Rol Oynamaktadır.” İfadelerini Kullandı.
  “uşak’ta 43 Acil Toplanma Alanı Var”

  Uşak’ta 17 Mahallede 43 Acil Toplanma Alanı Bulunduğunu Aktaran Yalım, Şunları İletti:

  Yapılan Alan İncelemesi Sonucunda Uşak’ta Yalnızca 8 Mahallenin Kapasiteye Uygun Olarak Acil Toplanma Alanına Sahip Olduğu Tespit Edilmiştir. Bunun Yanında Acil Toplanma Alanları Ulaşım Ana Başlığı Altında Yaya Yolu Ve Engelli Yolunun Varlığı, Yüksek Yapılardan Uzaklığı Ve Ana Caddeye Cephe Alt Başlıkları Altından Analiz Edilirken; Altyapı Ana Başlığı Altında Su, K izasyon Ve Elektrik Alt Başlıkları Kapsamında Ayrıntılı İncelemesi Yapılmıştır. Çalışma Sonucunda Tüm Kriterleri Karşılayan Bir Acil Toplanma Alanı Tespit Edilememiştir. Bu Veriler Afad Tarafından Tespit Edilen Verilerden Elde Edilmiştir. Bu Çalışma, Uşak Kentinde Özelinde Gerçekleştirilse De Her Bölgenin Belirlenen Standartlara Göre Acil Toplanma Alanlarının Yeniden Gözden Geçirmesi Gerekliği Vardır. Kâğıt Üzerindeki 43 Toplanma Yerinden Sadece 8 Toplanma Yerinin Hali Hazırda Mevcut Olması Bu Yerlerin Zamanla İmara Açılmış Ve Değişik Amaçlar İçin Yok Edilmiş Alanlar Olduğunun Açık Göstergesidir. Maalesef İstanbul Ölçeğinde Düşünürsek Toplanma Alanlarının Nerdeyse Tamamı Ranta Kurban Edilip Toplanma Alanlarına Avm Ve Rezidanslar Yapılmıştır.”

  samet çelik
  mgt auto reklam nazmi özay reklam
  CHP’Lİ YALIM, UŞAK’IN İKİNCİ DERECE RİSKLİ BÖLGELER ARASINDA YER ALDIĞINI İFADE ETTİ. UŞAK’IN KONUMU VE DURUMU

  Uşak’ın Konumu Hakkında Da Uluslararası Kaynaklardan Ve Çeşitli Üniversitelerin Çalışmalarından Elde Ettiği Verilere İlişkin bilgi Veren Yalım, “regard Tektonik Alanda Faaliyet Göstermektedir. D-b, Kd-gb Ve Kb-gd Yönünde Uzanan Eğim Atımlı Faylar Ve Kısa Olanlarda Uzanır. Fay Hattı Boyunca Uşak-ortaköy İle banaz İlçemizin sınırları İçerisinde Kalan Kızılhisar-kızılcaören-küsdemir-yeşilyurt, Fay Hattı Boyunca Hanoğlu-el Denizi-ahat Ve Comburt (ayrancı)-çamyuva-yeşilyurt Kontrol Hattı Boyunca Gürlek Çay Tektonik Hattı, İlçe Merkezinin Doğusunda Banaz İle Kesişiyor. Bu Fay Hatları Hareket Ederek Topladıkları Birikimler İle Zaman Zaman Depremlere Yol Açmaktadır. Faylara Ve Volkanik Kütleye Bağlı Olarak Birçok Kaplıca Da Yüzeye Çıkar. Hamambogaz Kaplıcaları, Sürmecik (uyuz Banyosu) Kaplıcaları, Kayaagil Kaplıcaları, Örencik Kaplıcaları, Merkez İlçe Ve Banaz İlçelerindeki Önemli Kaynaklardan Biridir.” Şeklinde Konuştu.

  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  Yalım Uşak'ın Fay Hatlarını Masaya Yatırdı
  Yalım Uşak’ın Fay Hatlarını Masaya Yatırdı
  KENTİN BİR KISMI YÜKSEK RİSKTE”

  Uşak Fay Hattı Haritası Hakkında Da Bilgi Veren Yalım, Şunları Kaydetti: Uşak, Depremlerle Çok Gündeme Gelmese De, Afad’ın Son Deprem Tehlike Haritasında Da Görüleceği Gibi, Bir Kısmı Yüksek Tehlikeli Bir Kısmı Da Orta Tehlikeli Sınıfta Yer Almaktadır. Kent Ve Çevresini Gösteren İlk Resme De Baktığımızda, Kentin Kuzey Ve Güneyinin Aktif Faylardan Nasibini Aldığını Görüyoruz. Doğu Ve Batısı İle Orta Bölümde İse Diri Fay Açısından Daha Az Aktivite Olduğunu Söyleyebiliriz. Kuzeyde Banaz İlçesinde Simav Fay Zonu İçerisinde Yer Alan Segmentler Ve Bu Faylar Orta Tehlikededir. Burada Önemli Bir Ayrıntı İse Gediz’deki Yüzey Kırığı Yaratan Fayların, Banaz’a Yakın Olduğu Ve Bu Noktada 1970 Yılında 7,2’lik Bir Deprem Olduğudur. Kent Merkezinde Güre Fay Zonu İle Sivaslı Fayı Yer Almaktadır. Ulubey, Eşme Ve Karahallı’da İse Diri Fay Görülmemektedir. Fakat Bu İlçelere Yakın Olan Manisa’daki Aktif Faylar Da Göz Ardı Edilemez. peki, Kent Olası Büyük Depreme Hazır Mı?” Diye Sorarak Açıklamalarını Bitirdi. En güncel Uşak haberleri , Uşak haber sitesi olan 64ajans.com yer alır. Güncel Uşak haberleri okumak için web sitemizi takipte kalın. Ayrıca bizlere sosyal medya adreslerimizden ulaşabilirsiniz.

  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
   Uşak Seramik Sponsorlu Reklam

   En az 10 karakter gerekli


   HIZLI YORUM YAP
   ankara travesti

   Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.