DOLAR 32,2161 0.1%
EURO 35,0276 0.08%
ALTIN 2.503,23-0,27
BITCOIN 22942266,19%
Uşak
21°

PARÇALI BULUTLU

13:06

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

  Sadıkoğlu Uşak
  Sadıkoğlu Uşak
  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  Vali Funda Kocabıyık, Antalya’da Yörüklerle Bir Araya Geldi

  Vali Funda Kocabıyık, Antalya’da Yörüklerle Bir Araya Geldi

  Antalya Yörükler Kültür, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Abdullah Duman’ın ev sahipliğinde, üçüncü kez Yörük İl Hatunu olan Sibel Gezen için düzenlenen kuşak bağlama töreni Antalya'nın Kepez ilçesinde gerçekleştirildi

  ABONE OL
  3 Haziran 2022 14:15
  Vali Funda Kocabıyık, Antalya’da Yörüklerle Bir Araya Geldi
  0

  BEĞENDİM

  ABONE OL
  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  Sadıkoğlu Uşak
  Sadıkoğlu UşakKGYS Sponsorlu Reklam

  Vali Funda Kocabıyık, Antalya’da Yörüklerle bir araya geldi Antalya Yörükler Kültür, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Abdullah Duman’ın ev sahipliğinde, üçüncü kez Yörük İl Hatunu olan Sibel Gezen için düzenlenen kuşak bağlama töreni Antalya’nın Kepez ilçesinde gerçekleştirildi.

  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam Mega Müjde Sponsorlu Reklam

  Vali Funda Kocabıyık, Antalya’da Yörüklerle bir araya geldi

  Antalya Yörükler Kültür, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’nde düzenlenen törene Uşak Vali Funda Kocabıyık’ın yanı sıra, Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, Antalya İl Emniyet Müdürü Murat Ulucan, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Muratpaşa Belediye Başkan Ümit Uysal, AESOB Başkanı Adlıhan Dere’nin yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

  Programın açılışında konuşan Yörükler Kültür, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkan Abdullah Duman; “Bu sene Ahlat Ruhunu yaşadık

  Programın açılışında konuşan Yörükler Kültür, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkan Abdullah Duman; “Bu sene Ahlat Ruhunu yaşadık. Pandemiden dolayı yaklaşık 2 yıldır program yapamıyor, bir araya gelemiyorduk. Ahlat Ruhunu ve Söğüt Ruhunu birbirinden ayıramayız. Bir de buna Ankara Ruhunu ekliyoruz. Biz Yörükler için Cumhuriyet çok önemli bir değerdir ve sonuna kadar sahip çıkmaya devam edeceğiz. Osmanlı ve Selçuklu’yu da birbirinden ayıramayız ve Türkiye Cumhuriyeti’ni de hiçbirinden ayırmayız.” dedi

  Programda konuşan Uşak Vali Funda Kocabıyık Yörüklerin kendisi için çok kıymetli olduğunu ifade ederek, “Yörük demek Vatan demek, Yörük demek Millet demek, Yörük demek Anadolu demek, Yörük demek Beka demek. Ve ne Vatan’dan, ne Millet’ten, ne Bayrak’tan, ne Anadolu’dan ne de Beka’dan asla vazgeçemeyiz.” dedi.

  samet çelik
  mgt auto reklam nazmi özay reklam

  Uşak Vali Funda Kocabıyık konuşmasına şöyle devam etti,

  Uşak Vali Funda Kocabıyık konuşmasına şöyle devam etti, “Türk milletinin binlerce yıllık tarihinde farklı coğrafyaları aşarak Anadolu’yu vatan edindiğimiz ilk günden beri kültürümüzün ayrılmaz bir parçası olan Yörüklerimiz, sahip oldukları zengin değerleriyle Anadolu’nun pek çok yerinde varlıklarını devam ettirmişlerdir. Millet olma sürecinde muazzam bir gayretle pek çok kültürü ve yaşam biçimini olağanüstü bir güzellikle bir araya getirmeyi başaran Türk milleti, bu süreçte Yörüklerimize ve yörüklük kültürüne de çok şey borçludur. Büyük Türk milletinin zengin kimliğini oluşturan bütün kültürel unsurlarımız içinde Yörüklerimizin kendi kültür ve yaşam değerlerini yaşatma gayretleri büyük bir önem taşımaktadır. Yörük yaşayışını, kültürünü ve değerlerini Türk milletinin ortak mayasına katarak milletimizin kadim kültürünü sağlamlaştıran ve zenginleştiren Yörüklerimize Türk milletinin bir ferdi olarak şükran borcumuz bulunduğunu hatırlatmak isterim. Milletimizin varlığının teminatı, tarihten getirdiğimiz değerlerimizi yaşatmaya, zenginleştirmeye ve yeni nesillere aktarmamıza bağlıdır. Bu nedenle, kültürümüzün yapıtaşları olan her bir değerimiz gibi yörüklük kültür ve geleneğimiz de mümkün olan en üst seviyede yaşatılmalı ve geleceğe aktarılmalıdır.”

  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  Türkiye, güçlü bir Türk milleti inanıyorum ki bütün dünyaya faydalı olacaktır.” dedi.

  Yörük kültürünün gelecek nesillere aktarılması gerektiğine vurgu yapan Antalya Valisi Ersin Yazıcı ise; “Kültürümüzü, örfümüzü ve geleneklerimizi kaybetmeyelim. Yörük kültürümüzü gelecek nesillere aktarmak için kültürümüzü yaşamaya, yaşatmaya ve sahip çıkmaya devam etmeliyiz. Eğer bu özelliklerimiz devam ederse biz burada kıyamete kadar kalmaya devam edeceğiz. Çok çalışarak ülkemize, yurdumuza sahip çıkmalıyız. Güçlü bir Türkiye, güçlü bir Türk milleti inanıyorum ki bütün dünyaya faydalı olacaktır.” dedi.

  Konuşmaların ardından program Vali Funda Kocabıyık ve Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan tarafından üçüncü kez Yörük İl Hatunu olan Sibel Gezen’e kuşağının bağlanmasıyla sona erdi. En güncel Uşak haberleri , Uşak haber sitesi olan 64ajans.com yer alır. Güncel Uşak haberleri okumak için web sitemizi takipte kalın. Ayrıca bizlere sosyal medya adreslerimizden ulaşabilirsiniz.

  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
   Uşak Seramik Sponsorlu Reklam

   En az 10 karakter gerekli


   HIZLI YORUM YAP
   ankara travesti

   Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.