DOLAR 32,2279 0.28%
EURO 35,0882 0.26%
ALTIN 2.442,570,55
BITCOIN 2181468-3,33%
Uşak
19°

AÇIK

20:31

AKŞAM'A KALAN SÜRE

  Sadıkoğlu Uşak
  Sadıkoğlu Uşak
  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  Uşak’ta tip 1 diyabet hastası 75 çocuğa sensörlü glikoz ölçüm cihazı verilecek.
  • 64 Ajans
  • Gündem
  • Bülten
  • Uşak’ta tip 1 diyabet hastası 75 çocuğa sensörlü glikoz ölçüm cihazı verilecek.

  Uşak’ta tip 1 diyabet hastası 75 çocuğa sensörlü glikoz ölçüm cihazı verilecek.

  Uşak’ta tip 1 diyabet hastası 75 çocuğa sensörlü glikoz ölçüm cihazı verilecek.

  ABONE OL
  3 Haziran 2022 14:17
  Uşak’ta tip 1 diyabet hastası 75 çocuğa sensörlü glikoz ölçüm cihazı verilecek.
  0

  BEĞENDİM

  ABONE OL
  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  Sadıkoğlu Uşak
  Sadıkoğlu UşakKGYS Sponsorlu Reklam

  Uşak’ta tip 1 diyabet hastası 75 çocuğa sensörlü glikoz ölçüm cihazı verilecek. Uşak Valiliği koordinesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından İl Sağlık Müdürlüğü’nün destekleriyle başlatılan “Diyabeti Yaşıyorum” projesi kapsamında Tip 1 diyabet eksikliği bulunan 75 öğrenciye “koldan sürekli kan şekeri ölçüm sensörü/cihazı” temin edilecek.

  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam Mega Müjde Sponsorlu Reklam

  Uşak’ta tip 1 diyabet hastası 75 çocuğa sensörlü glikoz ölçüm cihazı verilecek.


  Uşak Seramik A.Ş. sponsorluğunda temin edilecek olan “koldan sürekli kan şekeri ölçüm sensörü/cihazı protokolü Valilik makam toplantı salonunda düzenlenen imza programı ile proje tanıtımı gerçekleştirildi.

  Uşak Seramik A.Ş. sponsorluğunda


  Proje tanıtımına Vali Funda Kocabıyık’ın yanı sıra, Vali Yardımcısı Eyüp Fırat, AK Parti 23. Dönem Uşak Milletvekili Nuri Uslu, İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin, İl Sağlık Müdürü Dr. Sedat Kavas ve Uşak Seramik A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Durmuş Tanış katıldı. 

  Çocukların yaşam kalitelerini artırmak adına


  Programda konuşan Vali Funda Kocabıyık diyabetin çocukluk döneminde de görülmeye başlanan kronik bir rahatsızlık olduğunu ifade ederek, Tip 1 olarak adlandırılan diyabetli çocukların sabah uyanmalarıyla birlikte başlayan bazı zorluklar yaşadığını kaydetti. 

  samet çelik
  mgt auto reklam nazmi özay reklam


  Çocukların yaşam kalitelerini artırmak adına “Diyabeti (Y)aşıyorum, Diyabet Dostu Okul” projesini hayata geçirdiklerini ifade eden Vali Funda Kocabıyık, “Bu projeyle; diyabetin etkilerini en aza indirerek çocuklarımızın başta eğitimlerinin kesintiye uğramaması en önemlisi de dünyalara bedel gülüşlerinin yüzlerinden eksik olmamasını istiyoruz. Tüm çocuklarımızın yaşama sevinçlerinin daha da artması için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Çocuklarımızın, diyabetle barışık bir yaşam sürmesi için aileleri gibi bizler de onlara destek vermeli, onların yanında olmalıyız. Okul yöneticilerimizin ve öğretmenlerimizin de okullarında öğrenim gören diyabetli öğrencileri bilmeleri ve onların tip1 Diyabet olduğunun farkında olmaları çok önemli. Başta İnsülin kontrolü olmak üzere çocuklarımızın gün içerisinde ara öğün almaları ve hipoglisemi durumunda yapılması gerekenler gibi hususlarda eğitimcilerimizin donanımlı olması gerektiği inancındayız. Tüm bunlar için iyi bir iletişim ve işbirliği çok önemli. “Sağlıklı bir gelecek herkesin hakkı” diyerek Tip 1 Diyabet ile ilgili “Diyabeti (Y)aşıyorum, Diyabet Dostu Okul” projesini başlatmaktan duyduğumuz memnuniyeti bir kez daha ifade etmek istiyorum” dedi.

  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam


  Projeyle; temel eğitimde öğrenim gören (okul öncesi, ilkokul ve ortaokul öğrencisi) diyabetli çocukların yaşamlarını kolaylaştırmak amacıyla; çocukların şeker ölçümünü kendisinin yapabilmesi için dijital sensörlü kan şekeri ölçüm cihazlarının temin edilmesini sağladıklarını ifade eden Vali Funda Kocabıyık, “Bu ölçüm cihazları ile çocuklarımızın ders esnasında, oyun sırasında ve geceleri uykuları bölünmeden en önemlisi de acı çekmeden ölçümleri yapılacak.  Sağlayacağı faydayla umarım ki yaşamları bundan sonra daha neşeli, mutlu ve huzurlu olacak. Ayrıca projemizin önemli bir alanını oluşturan “Diyabet Dostu Okul” kavramı ile diyabetli öğrencilerimizin bulunduğu okullara çocuklarımızın ilaçlarının muhafaza edilmesi için soğutucu temin ederek öğrencilerimizin düzenli ara öğün almalarını sağlayacağız. Bununla birlikte, okullarımızda öğretmen, öğrenci ve velilerimize psikolojik danışma ve rehberlik servisleri yoluyla eğitimler vererek Tip 1 Diyabet hususunda toplumsal farkındalığı yükseltmeyi hedefliyoruz. Huzurlarınızda; ilimizde diyabetli çocuklarımız için yapılan bu değerli çalışmaya finansman desteği veren, Diyabet Dostu Okullarımızın temelini birlikte attığımız hayırsever Uşak Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Durmuş Tanış beyi de hassasiyetlerinden ve bu anlamlı projeye desteklerinden dolayı kutluyor kendilerine teşekkür ediyorum. Bu vesile ile tüm öğrencilerimize sağlıklı, mutlu ve başarılı günler diliyorum” dedi.


  Vali Funda Kocabıyık’ın konuşmasının ardından Tip 1 diyabet eksikliği bulunan 75 öğrenciye “koldan sürekli kan şekeri ölçüm sensörü/cihazı” temin edilmesine yönelik protokol İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin ve Uşak Seramik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Durmuş Tanış tarafından imzalandı. En güncel Uşak haberleri , Uşak haber sitesi olan 64ajans.com yer alır. Güncel Uşak haberleri okumak için web sitemizi takipte kalın. Ayrıca bizlere sosyal medya adreslerimizden ulaşabilirsiniz.

  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
   Uşak Seramik Sponsorlu Reklam

   En az 10 karakter gerekli


   HIZLI YORUM YAP
   ankara travesti

   Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.