DOLAR %
EURO %
ALTIN
BITCOIN 22426312,59%
Uşak
18°

KAPALI

03:39

İMSAK'A KALAN SÜRE

  Sadıkoğlu Uşak
  Sadıkoğlu Uşak
  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  UŞAK’TA KÖY OKULUNDA ÖĞRENCİLER, BİR GÜNLÜĞÜNE FOTOĞRAFÇI OLDULAR

  UŞAK’TA KÖY OKULUNDA ÖĞRENCİLER, BİR GÜNLÜĞÜNE FOTOĞRAFÇI OLDULAR

  Uşak’ta Köy Okulunda Öğrenciler, Bir Günlüğüne Fotoğrafçı Oldular

  ABONE OL
  6 Haziran 2023 23:26
  UŞAK’TA KÖY OKULUNDA ÖĞRENCİLER, BİR GÜNLÜĞÜNE FOTOĞRAFÇI OLDULAR
  0

  BEĞENDİM

  ABONE OL
  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  Sadıkoğlu Uşak
  Sadıkoğlu UşakKGYS Sponsorlu Reklam

  Uşak’ta Köy Okulunda Öğrenciler, Bir Günlüğüne Fotoğrafçı Oldular Uşak Üniversite İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Ve Reklamcılık Bölümü Öğrencisi Esra Sanem Taktakoğlu “köy Okullarında Sanat Var” İsimli Sosyal Sorumluluk Kampanyası Kapsamında Stüdyo Çift Vizör Ekibinden Tunahan Özdemir Ve Berk Tunçer İle Bir Araya Gelerek Uşak’ın Kaşbelen Köyünde Bulunan Kaşbelen İlkokulunda Çocuklara İlk Önce Kartondan Maket Fotoğraf Makinesi Yaptırdılar Daha Sonra İse Çocukları İlk Kez Profesyonel Fotoğraf Makinesiyle Tanıştırdılar.

  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam Mega Müjde Sponsorlu Reklam

  Hem Fotoğraf Makinesi Yaptılar Hem Profesyonel Ekiple Fotoğraf Alanında Bilgilendiler

  Etkinlik Sırasında Çocuklar Dikdörtgen Şeklindeki Kutuları Renkli Kartonlar Ve El İşi Kağıtlarıyla Sararak Kendi Hayal Güçlerindeki Kamerayı Yaptı. Kameranın Deklanşör Kısmını Düğme İle Lens Kısmını İse Rulo Ve Kapakları Kullanarak Tamamladılar. Çocuklar Maket Fotoğraf Makinesi Yaparken Bir Yandan Da Stüdyo Çift Vizör Ekibi Çocuklara Kameralar Hakkında Maket Ve Profesyonel Kamera Üstünden Bilgilerini Aktardı. Etkinlik Sonunda Çocuklar Rengarenk Ve Birbirinden Farklı, Tasarım Harikası Maket Fotoğraf Makineleri Ortaya Çıkardı.

  Profesyonel Çekimden Önce Hayali Çekim Yaptılar

  Çocukların Her Biri Maketlerini Yaparken Kendi Hayal Güçlerinin Sınırlarını Zorladı. Kimisi Fotoğraf Makinesinin Üstüne Elişi Kağıdından Süs Yapıp Taktı, Kimisi Yaptıkları Ekran Kısmına Resim Çizerek Fotoğraf Çekmiş Havası Kattı, Kimileri De Birden Fazla Renk Kartondan Rengarenk Bir Maket Fotoğraf Makinesi Ortaya Çıkardı. Çocuklar Yaptıkları Fotoğraf Makineleri İle Birbirini Çekti Ve Böylelikle Profesyonel Çekimden Önce Ufak Çaplı Bir Deneyim Kazandılar.

  Meraklı Gözlerle Dinlediler

  Çocukların Hepsi Maketlerini Bitirdikten Sonra Stüdyo Çift Vizör Ekibi Çocukların Anlayacağı Dilden Konuşarak Fotoğraf Makinesini Tanıttı. İlk Defa Çekim Yapmak İçin Hevesle Bekleyen Çocuklar Nasıl Çekim Yapacaklarını Anlamaya Çalıştı. Anlayamadıkları Yerleri Ve Akıllarına Takılan Sorunları Sırasıyla Sordular. Fotoğrafçılar Da İçeriğini Açarak Çocukların Sorularına Cevap Verdi. Genel Olarak Fotoğraf Makinesinin Lensi, Ekranı, Deklanşörü Ve Makineyi Tutuş Şekli Etkinlik Kapsamında Anlatıldı. Böylece Çocuklar İlk Profesyonel Çekimlerini Yapmak İçin Hazır Hale Geldi.

  samet çelik
  mgt auto reklam nazmi özay reklam
  İlk Kez Profesyonel Çekim Yaptılar

  Profesyonel Ekipten Kullanacakları Tüm Bilgileri Alan Çocuklar İlk Kez Profesyonel Fotoğraf Makinesiyle Tanıştı. İlk Önce Hepsi Sırayla Makineyi Ellerine Aldılar Ve Bilgileri Dahilinde İncelemeye Başladılar. Bazı Çocuklar Fotoğraf Makinesini Eline Alırken Korksa Da Stüdyo Çift Vizör Ekibi Çocukları Cesaretlendirerek “Tamam, Ben Yaparım.” Dedirttirmeyi Başardı. Her Birinin Kendi Maket Fotoğraf Makinesiyle Fotoğrafı Çekildikten Sonra Fotoğrafçı Olmak İçin İlk Adımı Attılar. Çocuklar Öğrendikleri Bilgilerle Yapmış Oldukları Kendi Maket Fotoğrafları Çekti. Bazısı İlk Etapta Net Bir Şekilde Çekemese De Birkaç Denemeden Sonra Olayı Kavradı. Fotoğraf Çekerken Çok Eğlenen Çocuklar Fotoğraf Makinesini Bırakmakta Zorlandılar. Yaptıkları Maket Makineyi Profesyonel Makineyle Çektikten Sonra Öğrenciler, Etrafında Gördükleri Nesneleri, Arkadaşlarını Ve Öğretmenlerini De Kendilerinin Yaptığı Maket Makineyle Çekmeye Devam Etti.

  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  Uşak’ta Köy Okulunda Öğrenciler, Bir Günlüğüne Fotoğrafçı Oldular
  Uşak’ta Köy Okulunda Öğrenciler, Bir Günlüğüne Fotoğrafçı Oldular

  Etkinlik Başında Fotoğraf Makinesi Hakkında Bilgisi Olmayan Öğrencilerin Profesyonel Ekibin Bilgilendirmesi Sonucunda Neler Öğrendikleri Test Edildi. Halkla İlişkiler Öğrencisi Hazırladığı, “Fotoğraf Makinesinin Ekranı Nerede Bulunur, Lens Nerede Bulunur, Nasıl Fotoğraf Çekeriz, Fotoğraf Çekmeyi Öğrendik Mi?” Gibi Sorular Çerçevesinde Öğrencilerden Olumlu Yanıtlar Alarak Etkinlik Amacına Uygun Bir Biçimde Etkinliğini Sonlandırdı.

  Uşak’ta Köy Okulunda Öğrenciler, Bir Günlüğüne Fotoğrafçı Oldular
  Uşak’ta Köy Okulunda Öğrenciler, Bir Günlüğüne Fotoğrafçı Oldular

  Etkinlik Bitişinde Özdemir, “Çocukların İlk Kez Fotoğraf Makinesiyle Tanışmalarına Şahit Olmak Beni Çok Mutlu Etti. Ben İlk Kez 13 Yaşında Filmli Bir Fotoğraf Makinesiyle Tanışma Fırsatı Edinmiştim Ve Şu An İşimi Severek Yapmamın Temelini O Zamanlarda Atmıştım. Umarım Ki Bu Etkinliğimiz Vesilesiyle Çocukların Geleceğine Bir Flaş Tutabilmişizdir.” Dedi Ve Etkinliği Düzenlediği Ve Böyle Bir Amaçla Kaşbelen İlkokulunda Toplanma Fırsatı Edinmelerinde Yardımcı Olduğu İçin Halkla İlişkiler Ve Reklamcılık Bölümü Öğrencisi Esra Sanem Taktakoğlu’na Teşekkürlerini Sundu.

  Köy Okullarında Sanat, Etkinliklerle Devam Ediyor

  Daha Önce De Çocukların İlk Kez Seramikle Tanışmalarına Olanak Sağlayan Halkla İlişkiler Ve Reklamcılık Bölümü Öğrencisi Taktakoğlu “Köy Okullarında Sanat Var!” Kampanyası Çerçevesinde, İkinci Etkinliği Amacı Doğrultusunda Kaşbelen Köyünün Kaşbelen İlkokulunda Bulunan Öğrencilere İlk Kez Profesyonel Fotoğraf Makinesiyle Çekim Yapma Fırsatı Yarattı. Bundan Sonraki Etkinliklerinin İçeriği İse, Öğrencilerin İlk Kez Tiyatroda Yer Almasına Olanak Sağlamak Ve İlk Etkinlikte Öğrencilerin Yapmış Oldukları Seramiklerle Bu Etkinlikte Çekmiş Oldukları Fotoğrafların “Sanat Sergisi” Adı Altında Sergileneceği De Eklendi. Böylece Çocuklara Sanatın Farklı Dallarını Etkinliklerle Desteklenecek Şekilde Tanıtılacağı Vurgulandı. Ayrıca Taktakoğlu, Çocukların İmkanlar Çerçevesinde Hayatlarında Güzel Ve Hatırlanacak Bir Sanat İzi Bırakıldığını Bilmenin Kendisini Gururlandırdığını Da Ekledi.En güncel Uşak haberleri , Uşak haber sitesi olan 64ajans.com yer alır. Güncel Uşak haberleri okumak için web sitemizi takipte kalın. Ayrıca bizlere sosyal medya adreslerimizden ulaşabilirsiniz.

  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
   Uşak Seramik Sponsorlu Reklam

   En az 10 karakter gerekli


   HIZLI YORUM YAP
   ankara travesti

   Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.