DOLAR 32,2224 0.12%
EURO 35,0211 0.07%
ALTIN 2.501,67-0,33
BITCOIN 22977636,64%
Uşak
21°

PARÇALI BULUTLU

13:06

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

  Sadıkoğlu Uşak
  Sadıkoğlu Uşak
  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  Uşak Üniversitesinde 2020-2021 Akademik Yılı Mezuniyet Ödül Töreni Coşkusu

  Uşak Üniversitesinde 2020-2021 Akademik Yılı Mezuniyet Ödül Töreni Coşkusu

  Uşak Üniversitesi 2020-2021 Akademik Yılı Mezuniyet Ödül töreni (üniversitemiz geneli dereceye giren öğrencilerin ödül töreni) 6 Eylül tarihinde Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleşti.

  ABONE OL
  3 Haziran 2022 14:11
  Uşak Üniversitesinde 2020-2021 Akademik Yılı Mezuniyet Ödül Töreni Coşkusu
  0

  BEĞENDİM

  ABONE OL
  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  Sadıkoğlu Uşak
  Sadıkoğlu UşakKGYS Sponsorlu Reklam

  Uşak Üniversitesi 2020-2021 Akademik Yılı Mezuniyet Ödül töreni (üniversitemiz geneli dereceye giren öğrencilerin ödül töreni) 6 Eylül tarihinde Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleşti.

  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam Mega Müjde Sponsorlu Reklam

  Törene Uşak Milletvekilli Oprt. Dr. İsmail Güneş, Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz, Belediye Başkanı Mehmet Çakın, Rektör Prof. Dr. Ekrem Savaş, Vali Yardımcısı Muammer Balcı, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Adem Duru ile Prof. Dr. İsmail Hakkı Nakilcioğlu, üniversitemiz fakülte dekanları, enstitü, yüksekokul ve meslek yüksekokulu müdürleri, akademisyenler, dereceye giren 78 öğrenci ve aileleri katıldı.

  Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan tören, Uşak Üniversitesi Tanıtım Filminin gösterimiyle devam etti.

  Gösterimin ardından, mezun öğrenciler adına dönem birincisi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencisi Raziye Akarca bir konuşma yaptı. Akarca, öğrenci olmanın yanı sıra iki çocuk annesi olmanın gururunu taşıdığını belirterek ‘‘Müsaadenizle sizlere kısaca kendi hikâyemden bahsetmek isterim. Ben eğitim hayatıma uzun yıllar ara vermek zorunda kaldım. Öğrenci olmanın yanı sıra iki çocuk annesi olmanın gururunu taşıyorum. Eğitimin önemini bildiğim için, eğitimli bir anne olabilmek için öğrenmekten ve okumaktan hiç vazgeçmedim. Sosyal Hizmet Bölümü’nü okumadan önce Sosyal Güvenlik Bölümü’nden mezun oldum. Sosyal Güvenlik Bölümü’nü okumak benim hedeflerimden biriydi. Bu bölümden çok fazla şey öğrendim. Ancak eğitimimi 4 yıla tamamlamak için devam ettiğimde anladım ki öğrenecek daha çok fazla şey varmış. Şu anda memur olarak görev yapsam da yüksek lisans eğitimi almak için de çalışmaya devam edeceğim çünkü öğrenmenin asla bitmeyen bir süreç olduğuna inanıyorum. Bizim başarılarımız ülkemizin başarıları olacaktır. Dünyayı değiştirecek en büyük güç eğitimdir. Bunun için inancımızı kaybetmeden çalışmalıyız ki geleceğe güvenle bakabilelim. Bizler Uşak Üniversitesi’nin yani “Aklın ve Bilimin Işığında Yeni Nesil Bir Üniversite”nin mensubu olmanın, bu ailenin bir parçası olmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bu ailenin bize kazandırdığı donanım, tecrübe ve değerler, vatan ve millet aşkıyla ülkemize hizmet ederken en büyük yardımcımız olacaktır. Ben Sözlerimi tamamlarken, Uşak Üniversitesinde eğitim-öğretim hayatımız boyunca huzurlu ve güvenli bir şekilde öğrenim görmemizi sağlayan, başta Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş ve üniversite yönetimi olmak üzere, bizlere yol gösteren çok değerli hocalarımıza ve üniversitemizin idari personeline emeklerinden dolayı teşekkür etmek isterim. Üzerimizdeki hiçbir emeği boşa çıkarmadan topluma ve insanlığa faydalı kişiler olabilmemizi diliyorum ve tabi ki her zaman yanımda olan ve desteklerini esirgemeyen değerli aileme teşekkür ediyorum. Mezun olan tüm arkadaşlarıma mesleki hayatlarında başarılar diliyor, beni dinlediğiniz için hepinize teşekkür ediyorum.’’ dedi.

  samet çelik
  mgt auto reklam nazmi özay reklam

  Rektör Savaş: ‘‘Bu yıl 6 binin üzerindeki yavrumuzu mezun etmenin hep birlikte haklı gururunu yaşıyoruz.’’

  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam

  Rektör Prof. Dr. Ekrem Savaş törende gerçekleştirdiği konuşmasında, ilk emri “Oku” olan bir inancın mensupları olarak medeniyetimizin tarih boyunca bilgiye ve eğitime büyük bir önem verdiğini belirterek ‘‘Medeniyetimiz, dünya çapında ilim merkezleri kurmuş, ilme yön veren mütefekkirler yetiştirmiştir. Uşak Üniversitesi olarak, sahip olduğumuz bu kültürel hazineden feyiz alarak, milli ve manevi duygularla dolu, evrensel değerlerle barışık, vatanına ve milletine faydalı gençler yetiştiriyoruz. Bu yıl, 6 binin üzerindeki yavrumuzu mezun etmenin hep birlikte haklı gururunu yaşıyoruz.’’ dedi.

  Rektör Savaş: ‘‘Sahip olduğumuz imkânlarla ve yaptığımız çalışmalarla, ülkemizin yükseköğretim kurumları arasında emin adımlarla öne çıkan yeni nesil bir üniversiteyiz.’’

  Uşak Üniversitesinin 4 yıllık gelişimini aktaran Rektör Savaş, 2006 yılında kurulan üniversitenin, genç ve dinamik akademik kadrosuyla, aklın ve bilimin ışığında yeni nesil saygın bir devlet üniversitesi olduğunu ifade ederek, Uşak Üniversitesinin sahip olduğu akademik birimleri, öğretim elemanı, öğrenci sayısı, fiziki kapasitesi ve bilimsel araştırmalarıyla; sosyal, kültürel ve sportif etkinlikleriyle ülkemizin yükseköğretim kurumları arasında emin adımlarla öne çıkan bir üniversite olduğuna dikkat çekti.

  Rektör Savaş: ‘‘Bölgenin parlayan yıldızı: Uşak Üniversitesi’’

  nazmi özay reklam

  61 farklı ülkeden 3382 yabancı öğrenci olmak üzere toplamda yaklaşık 30 bine ulaşan öğrenci sayısı ve 840 akademik personeliyle bölgenin parlayan yıldızı konumunda olduklarına dikkat çeken Rektör Savaş, ulusal ve uluslararası akreditasyonları tamamlamış, şehir ve sanayiyle bütünleşmiş bir üniversite olmayı ve Türkiye üniversiteleri arasında ilk 20’ye girmeyi hedeflediklerini belirtti.

  Rektör Savaş: ‘‘Öğrencilerimiz, alanlarıyla ilgili mesleki derslerini işletmelerde uygulamalı olarak görüyorlar.’’

  Uşak Üniversitesi olarak, öğrencilerimizin teorik bilgilerinin yanında pratik yapmalarını da çok önemsediklerinin altını çizen Prof. Dr. Savaş bu bağlamda Üniversite-Sanayi işbirliği çerçevesinde imzalanan protokoller sayesinde öğrencilerimizin, alanlarıyla ilgili mesleki derslerini, Uşak Organize Sanayi Bölgelerinde yer alan işletmelerde uygulamalı olarak görebilmekte olduğunu ve bu işletmelerde staj yaparak tecrübe kazandıklarını söyledi.

  Prof. Dr. Savaş: Son yıllarda yaptığımız çalışmalarla uluslararası sıralamalarda yer alarak adımızdan söz ettiriyoruz.’’

  Uşak Üniversitesinin son yıllarda, uluslararası alanda da adından söz ettirdiğini belirten Rektör Savaş, ‘‘Üniversitemiz, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri temelinde Times Higher Education tarafından yapılan Impact sıralamada 2021 yılında dünyadaki ilk 1000 üniversite arasında yer almıştır. Aynı sıralamada üniversitemiz, Sağlıklı ve Kaliteli Yaşam kategorisinde ilk 800, Nitelikli Eğitim kategorisinde ilk 300, Sanayi, Yenilikçilik ve Altyapı kategorisinde ise ilk 600 üniversite arasına girmeyi başarmıştır. Türkiye’den 49 üniversitenin yer aldığı listede Uşak Üniversitesi birçok köklü üniversiteyi geride bırakarak 11. sırayı almıştır.’’ dedi.

  reklam

  Rektör Savaş: ‘‘Hizmetleriyle kısa süre içerisinde adından söz ettirmeyi başaran DTS Tasarım Merkezimiz, birçok kamu kurumunun personel kıyafetlerini tasarlamaktadır.’’

  Uşak Üniversitesi’nin 2016 yılında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması Projesi kapsamında seçilen ilk 5 üniversite arasında yer aldığını ve Deri, tekstil ve seramik alanlarında ihtisaslaştığını aktaran Prof. Dr. Savaş, ‘‘2018 yılı sonunda Deri, Tekstil ve Seramik (DTS) Tasarım Uygulama ve Araştırma Merkezini kurduk. Bu kapsamda, sektörün problemlerini çözmeye yönelik projeler geliştirmekteyiz. Projelerimizi, sanayicilerimiz ve işadamlarımızla birlikte ele ele hayata geçiriyoruz. Tasarım, AR-GE ve ÜR-GE hizmetleriyle kısa süre içerisinde adından söz ettirmeyi başaran tasarım merkezimiz, başta 112 Acil Servis, UMKE, PTT ve Orman Genel Müdürlüğü olmak üzere birçok kamu kurumunun personel kıyafetlerini tasarlamaktadır.’’ şeklinde konuştu.

  Savaş: ‘‘Üniversite-Sanayi işbirliği açısından bir mihenk taşı olan Uşak OSB Teknopark, Uşak’a ve bölgeye hizmet vermeye başladı.’’

  Üniversite-Sanayi işbirliği açısından bir mihenk taşı olan UŞAK OSB Teknopark binasının,  Uşak Organize Sanayi Bölgesi (UOSB) tarafından yapıldığını ve Eylül 2020 yılında Zafer Teknopark’a devredildiğini belirten Prof. Dr. Savaş ‘‘Bu işbirliği yönüyle Türkiye’deki tek örnektir. UŞAK OSB Teknopark 11 Atölye 30 ofis olmak üzere toplam 41 adet (3716 m2) kiralanabilir alandan oluşmaktadır. 2021 yılının Ocak ayında ilk projesi kabul edilip resmi olarak faaliyete geçmiştir. Devralınmasının ardından sadece 3 aylık kısa süre içinde Mart 2021 itibariyle 35 proje başvurusu (37 ofis ve atölye talebi) ile hemen hemen kapasitesi kadar proje başvurusu yapılmıştır.’’ dedi.

  Konuşmasında mezun öğrencilerin ailelerine seslenen Rektör Prof. Dr. Savaş ‘‘Sizler bugün birçok farklı duyguyu bir arada yaşıyorsunuz. Evlatlarınızı yaşamlarının bir döneminde bizlere emanet ettiniz. Dünyaya geldikleri andan itibaren üzerine titrediğiniz, emek verdiğiniz, özenle ve zorluklarla zaman zaman kaygı duyarak yetiştirdiğiniz, gözbebeğiniz evlatlarınızı yaşam mücadelesinin içine, başarılı olacaklarını umut ve temenni ederek uğurlamanın vakti geldi. Bugüne kadar yaptıkları ile bizlerin takdirini kazandılar. Onlarla gurur duyabilirsiniz ve biliyoruz ki bundan sonra da onların başarılarına bizimle birlikte sizler de şahit olacaksınız.’’ ifadelerini kullandı.

  Ekrem Savaş: ‘‘Mezunlarımız, yalnızca burada kazandıkları meziyetlerle yetinmeyip, öğrenmenin hayat boyu süren bir olgu olduğu gerçeğini göz önünde bulundurmalıdır.’’

  Mezun öğrencilere tavsiyelerde bulunan Rektör Savaş konuşmasında şunları söyledi:

  ‘‘Biliyorum ki üniversiteye başladığınız günü daha dün gibi hatırlıyorsunuzdur. Dünyayı ve ülkemizi saran pandemi şartları nedeniyle sizler de büyük zorluklar çektiniz. Bugün, acısıyla tatlısıyla buradaki eğitiminizin sonuna geldiniz. Fakat bugün bir son olduğu kadar bir başlangıçtır da. Burada geçen günlerinizi iyi değerlendirdiğinize, geleceğe iyi hazırlandığınıza inancımız tamdır. Gelecek yıllarda ülkemizin sosyal, siyasi ve iktisadi yaşamında önemli görevler üstlenecek olan siz değerli mezunlarımızın yalnızca burada kazandıkları meziyetlerle yetinmeyip, öğrenmenin hayat boyu süren bir olgu olduğu gerçeğini göz önünde bulundurarak, hayatınız boyunca yeniliklere ve öğrenmeye açık olmanız gerektiğini ifade etmek isterim. Sizler, mezun olduktan sonra, yaşamınız boyunca da üniversitemizin temsilcileri olmaya devam edeceksiniz. En büyük dileğim, sizlerin yeniliklere açık, sürekli öğrenmeye istekli, araştıran ve sorgulayan, ülkemizin sorunlarına karşı duyarlı, sorun çözme yeteneği olan, demokrasiye, hukuka ve insan haklarına saygılı, etik değerlere bağlı, erdemli, sağduyulu kişiler olarak vatanımıza, milletimize ve insanlığa hizmet etmenizdir. Öğrenciyken kurduğumuz bu gönül bağının daha da güçleneceğinden şüpheniz olmasın. Mezun olmanız ayrılmanız anlamına gelmez. Bu üniversitenin kapısı sizlere her zaman sadık bir dost sıcaklığıyla açık duracaktır. Sizler de gittiğiniz yerlerde Uşak Üniversitesi mezunu olma bilinciyle hareket edin ve mezunlar olarak büyük bir aile olduğumuzu tüm dünyaya gösterin.’’

  Savaş: ‘‘İnsana ve insanlığa katkı sağlayacak, geleceğe yön verecek, geleceğin lider ülke Türkiye’sini oluşturacak insan kaynakları şu anda üniversitelerimizdedir.’’

   “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” düsturunu benimseyen bir medeniyetin mensupları olarak, en büyük yatırımın insana olan yatırım olduğunun farkında olduklarını ve insan yetiştiren kurumlar olan üniversitelere milletimizin önemli misyonlar yüklediğini belirten Rektör Savaş, ‘‘İnsana ve insanlığa katkı sağlayacak, geleceğe yön verecek, geleceğin lider ülke Türkiye’sini oluşturacak insan kaynakları şu anda üniversitelerimizdedir. Biz görevimizin farkındayız. Misyonumuz gereği ülkemiz, insanımız ve geleceğimiz için yorulmadan usanmadan çalışmaya devam edeceğiz. Üniversitemiz çalışanlarına geçirmiş olduğumuz bu başarılı yıl için çok teşekkür ediyorum. Üniversitemizin öğretim elemanları ve idari personeli kurumumuzun büyümesine büyük katkılar sağladı ve kısa sürede büyük bir aile haline geldi. İlişkilerimizdeki sıcaklık ve yakınlık her geçen gün artarak devam ediyor. Bu anlamda mesai arkadaşlarımı, bu başarı tablosunun gerçek mimarlarını yürekten kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Bu duygu ve düşüncelerle mezunlarımıza başarılar diliyorum, sizleri mutlu ve gururlu bir şekilde uğurluyor hepinizi gözlerinizden öpüyorum. Yolunuz, bahtınız, ufkunuz, gönlünüz açık olsun. Allah yar ve yardımcınız olsun.’’diyerek konuşmasına son verdi.

  Uşak Milletvekili Oprt. Dr. İsmail Güneş bir konuşma yaparak mezun öğrencileri, akademisyenleri ve ailelerini kutladı ve mezun öğrencilerin ülkemiz adına hayırlı çalışmalar yapacaklarına inandıklarını belirtti.

  Açılış konuşmalarının ardından, dereceye giren 78 öğrenciye protokol üyeleri tarafından başarı belgeleri verildi. Uşak Üniversitesi 2020-2021 Akademik Yılı Mezuniyet Ödül Töreni, öğrencilerin kep atması ile sona erdi.

  Bu yıl Uşak Üniversitesinden yaklaşık 6 bin öğrenci mezun olacak. Fakülte ve Meslek Yüksekokullarının mezuniyet törenleri 6-10 Eylül tarihleri arasında Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezi ile Ömer Halisdemir Spor Merkezinde gerçekleştirilecek. En güncel Uşak haberleri , Uşak haber sitesi olan 64ajans.com yer alır. Güncel Uşak haberleri okumak için web sitemizi takipte kalın. Ayrıca bizlere sosyal medya adreslerimizden ulaşabilirsiniz.

  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
   Uşak Seramik Sponsorlu Reklam

   En az 10 karakter gerekli


   HIZLI YORUM YAP
   ankara travesti

   Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.