DOLAR 32,2206 0.12%
EURO 35,0428 0.13%
ALTIN 2.504,22-0,24
BITCOIN 22857776,10%
Uşak
25°

PARÇALI BULUTLU

13:06

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

  Sadıkoğlu Uşak
  Sadıkoğlu Uşak
  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  Uşak Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı 6. Kez Kapılarını Açtı

  Uşak Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı 6. Kez Kapılarını Açtı

  Tarım ve Hayvancılık, Süt teknolojileri, çiftlik ekipmanları, sera teknolojileri gibi sektör temsilcilerini bir araya getiren, "Uşak 6. Ege Tarım ve Hayvancılık Fuarı" törenle açıldı.

  ABONE OL
  3 Haziran 2022 14:11
  Uşak Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı 6. Kez Kapılarını Açtı
  0

  BEĞENDİM

  ABONE OL
  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  Sadıkoğlu Uşak
  Sadıkoğlu UşakKGYS Sponsorlu Reklam

  Tarım ve Hayvancılık, Süt teknolojileri, çiftlik ekipmanları, sera teknolojileri gibi sektör temsilcilerini bir araya getiren, “Uşak 6. Ege Tarım ve Hayvancılık Fuarı” törenle açıldı.

  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam Mega Müjde Sponsorlu Reklam

  Uşak Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı 6. Kez Kapılarını Açtı

    Fuar açılış törenine Vali Funda Kocabıyık’ın yanı sıra Milletvekilleri Mehmet Altay, İsmail Güneş, Özkan Yalım, Belediye Başkanı Mehmet Çakın, Vali Yardımcısı Muammer Balcı, İl Emniyet Müdürü Mesut Gezer, İl Jandarma Komutanı J. Albay Murat Kılıç,  protokol üyeleri, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı. 

  Kemalöz Mahallesi Çok Amaçlı Fuar Alanı’nda 134 firmanın katılımıyla düzenlenen fuarın açılışında konuşan Vali Funda Kocabıyık

  Kemalöz Mahallesi Çok Amaçlı Fuar Alanı’nda 134 firmanın katılımıyla düzenlenen fuarın açılışında konuşan Vali Funda Kocabıyık, Türkiye’nin tarım ve hayvancılıkta önemli bir potansiyele sahip olduğunu ifade etti. 

  Vali Funda Kocabıyık konuşmasına şöyle devam etti; “Dünyadaki son gelişmeler, gelecekte insanlığın tarıma ve hayvancılığa daha büyük gereksinimi olacağını ortaya koymuş;  insanlar için sürdürülebilir gıda üretiminin ne kadar hayati bir öneme sahip olduğu acı tecrübelerle bir kez daha anlaşılmıştır. Küresel iklim değişikliğinin de etkisiyle dünyadaki gıda arzında yakın bir gelecekte büyük sıkıntılar yaşanacağı öngörülmektedir. Bu sıkıntıların üstesinden gelebilmek için hem bölge bazlı hem de ülke bazlı ciddi politikalar oluşturulmaya çalışılmaktadır. Ülkemiz ve bölge özelinde ilimiz, tarım ve hayvancılık bakımından önemli bir potansiyele sahiptir.”

  samet çelik
  mgt auto reklam nazmi özay reklam

  Uşak’ın mevcut tarımsal üretiminin daha da artırılması için Devletimiz tarafından önemli destekler verildiğini vurgulayan


  Uşak’ın mevcut tarımsal üretiminin daha da artırılması için Devletimiz tarafından önemli destekler verildiğini vurgulayan Vali Funda Kocabıyık “Kısaca vurgulamak gerekirse; İlimizde 217 bin 44 hektar işlenen tarım arazisi ve 32 bin 234 çiftçi mevcuttur. 143 bin 230 büyükbaş ve 458 bin 215 küçükbaş hayvan bulunmaktadır.  Hayvanlarımızdan 164 bin ton beyaz et; 15 bin 265 ton kırmızı et üretilmekle birlikte; yıllık 220 bin ton da süt üretimi gerçekleştirmekteyiz. Uşak, 4.2 milyar Türk Lirası tarımsal hasılata mevut olup; 32.1 milyon dolar değerinde tarımsal ihracat yapılmıştır. İlimizde ki tarım ve hayvancılık faaliyetlerinin daha da artırılması için devlet olarak vatandaşlarımıza önemli ölçüde destekler de vermekteyiz. 2021 yılının ilk sekiz aylık döneminde 85 milyon Türk lirası tutarında tarımsal destek ödemesi yapılmıştır. Bunun yanında kırsal kalkınma yatırımları kapsamında da 35 projeye yaklaşık 6 milyon Türk lirası değerinde destek verilmiş; 2.5 milyon lira değerinde 63 makine alımı yapılmıştır.” dedi. 

  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam


  Tarım ve hayvancılıkta verimin artması için modern yöntemlerin kullanılması ve teknolojik gelişmelerden azami ölçüde faydalanılmasının kaçınılmaz olduğunu belirten Vali Funda Kocabıyık  “Mevcut rakamları göz önünde bulundurduğumuzda güvenli ve sürdürülebilir tarım ve hayvancılık olanaklarımızı, teknolojik gelişmelere uygun üretim modelleri ile bir araya getirdiğimizde ihtiyaç duyulacak tarımsal ve hayvansal üretimin önemli bir bölümünü karşılayabilecek kapasiteye ulaşmamız çok zor görünmemektedir. Her alanda olduğu gibi, tarım ve hayvancılık alanında da teknolojik gelişmelerin takip edilmesi ve benimsenmesi, üretimin verimliliğini ve kalitesini artırmanın temel koşuludur. Bu nedenle tarım ve hayvancılık teknolojilerindeki yeni gelişmelerin takip edilmesi amacıyla yapılacak bütün çalışmalar ve etkinlikler değerli üreticilerimizin ufkunu genişletecektir. 
  Bu düşüncelerle, altıncısını düzenlediğimiz Uşak Tarım ve Hayvancılık Teknolojileri Fuarı’nın ülkemize, milletimize ve siz değerli katılımcılarımıza hayırlı olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu. En güncel Uşak haberleri , Uşak haber sitesi olan 64ajans.com yer alır. Güncel Uşak haberleri okumak için web sitemizi takipte kalın. Ayrıca bizlere sosyal medya adreslerimizden ulaşabilirsiniz.


  Yapılan konuşmaların ardından Vali Funda Kocabıyık, İl protokolü ve diğer katılımcılar açılış kurdelesini keserek, fuar alanını gezdi. Çiftlik ekipmanları ve teknolojik ürünlerinin görücüye çıktığı fuar 3 gün açık kalacak. 

  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
   Uşak Seramik Sponsorlu Reklam

   En az 10 karakter gerekli


   HIZLI YORUM YAP
   ankara travesti

   Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.