DOLAR 32,9368 0.11%
EURO 35,4149 0.05%
ALTIN 2.459,43-0,39
BITCOIN 2015438-1,98%
Uşak
29°

AÇIK

13:12

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

  Sadıkoğlu Uşak
  Sadıkoğlu Uşak
  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  TBMM BAŞKANI KURTULMUŞ, “VALİLER BULUŞMASI”NDA KONUŞTU

  TBMM BAŞKANI KURTULMUŞ, “VALİLER BULUŞMASI”NDA KONUŞTU

  TBMM BAŞKANI KURTULMUŞ, "VALİLER BULUŞMASI"NDA KONUŞTU

  ABONE OL
  10 Ocak 2024 21:00
  TBMM BAŞKANI KURTULMUŞ, “VALİLER BULUŞMASI”NDA KONUŞTU
  0

  BEĞENDİM

  ABONE OL
  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  Sadıkoğlu Uşak
  Sadıkoğlu UşakKGYS Sponsorlu Reklam

  TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, “Türkiye olarak burada verdiğimiz mücadeleyi sadece terör örgütlerinden müteşekkil bir mücadele olarak göremeyiz. Diyoruz ya son terörist kalmayıncaya kadar bu mücadeleyi sürdüreceğiz. Ama bunun bir adım ötesine geçmek, terörün arkasındaki bütün sebepleri ortadan kaldırana kadar bu mücadeleyi sürdürmek zorundayız.” dedi. TBMM Başkanı Kurtulmuş, 10 Ocak İdareciler Günü Dolayısıyla TBMM Tören Salonu’nda Düzenlenen “Valiler Buluşması”nda Yaptığı Konuşmada, TBMM’nin, Devlet Kurmuş Olan Bir Meclis Olduğunu Dile Getirerek, Bu Meclis’in, Milli Mücadeleyi En Zor Şartlarda Gerçekleştirdiğini İfade Etti.

  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam Mega Müjde Sponsorlu Reklam
  TBMM BAŞKANI KURTULMUŞ, "VALİLER BULUŞMASI"NDA KONUŞTU
  TBMM BAŞKANI KURTULMUŞ, “VALİLER BULUŞMASI”NDA KONUŞTU

  TBMM’nin, Cumhuriyetin Kuruluşunda İstiklal Harbi’ni Verilmesiyle Ve 15 Temmuz Gecesi Milli İradeye Sahip Çıkarak İki Kez “gazi” Olduğunu Da Bildiren Kurtulmuş, Milli İradenin Tecelligahı, Milletin Karar Merci, Demokrasinin Merkezi Olan TBMM’de Valilerle Bir Araya Gelmekten Duyduğu Memnuniyeti Dile Getirdi.

  10 Ocak İdareciler Günü Dolayısıyla Bütün İdarecilerin Gününü Tebrike Den Kurtulmuş, Bugün Aynı Zamanda Çalışan Gazeteciler Günü Olduğunu Da Anımsatarak, Gazetecilerin De Gününü Kutladı.

  TBMM BAŞKANI KURTULMUŞ, "VALİLER BULUŞMASI"NDA KONUŞTU
  TBMM BAŞKANI KURTULMUŞ, “VALİLER BULUŞMASI”NDA KONUŞTU

  Türkiye’nin İçinde Bulunduğu Coğrafya Ve Yaşanılan Döneme Dikkati Çeken Kurtulmuş, Bu Geniş Coğrafyada Ortaya Çıkan Herhangi Bir Hadisenin, Doğrudan Türkiye’nin Siyasi, Sosyal Ve Ekonomik Yapısına Da Tesir Ettiğini Söyledi. Kurtulmuş, Türkiye’nin Hem Dünyadaki Gelişmeleri Yakinen Takip Etmek Hem Bölgeye Sirayet Eden Gelişmeleri Bilmek Gibi Bir Sorumluluğunun Bulunduğunu Vurguladı.

  samet çelik
  mgt auto reklam nazmi özay reklam

  Terör Örgütleri, Yeni Uluslararası İlişkilerin Ne Yazık Ki Bir Aparatı Haline Dönmüştür

  Yaşanılan Bu Dönemde Karşılaşılan Önemli Konulardan Birisinin De “insanlığın Tecrübe Etmediği Yeni Savaş Türleriyle Karşılaşmak” Olduğunu Aktaran Kurtulmuş, Sözlerini Şöyle Sürdürdü:

  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam

  “Ticaret Savaşları, Ekonomik Savaşlar Ve Vekalet Savaşları En Büyük Tahribatı Bu Bölgede Yapmaktadır. ‘Vekalet Savaşları’ Adını Verdikleri Şey, Aslında Emperyalizmin Yeni Oyun Sahnesidir. Kurguladıkları, Ellerine Silah Verdikleri, Arkalarına Siyasi, İstihbari Ve Askeri Destek Verdikleri Terör Örgütleri Vasıtasıyla Bu Geniş Coğrafyayı, Asya’dan Afrika’nın Kuzeyine Ve Güneyine Kadar Olan Coğrafyayı Ve Orta Doğu’yu, Terör Örgütleri Vasıtasıyla Kendilerince Dizayn Etmeye Çalışmaktadırlar. Bu Vekalet Savaşlarının Kirli Araçları Olan Terör Örgütleri, Yeni Uluslararası İlişkilerin De Ne Yazık Ki Bir Aparatı Haline Dönmüştür. Bu, İnsanlık Tarihi Boyunca Hiç Yaşanmamış Yeni Bir Durumdur, Buna Karşı Da Türkiye Olarak Son Derece Ciddi, Son Derece Uyanık Tedbirler Almak Durumundayız. Allah Hepinizden Razı Olsun, Bu Mücadelenin Tam Da Göbeğinde Yer Alıyorsunuz.”

  Terör Örgütlerinin Özellikle Halklar Arasındaki Savaş Ve Çatışmanın Da Unsurları Olarak Kullanıldığına Dikkati Çeken Kurtulmuş, Şunları Söyledi:

  “Ortaya Çıkarılan DEAŞ Diye Bir Örgütün Orta Doğu Coğrafyasında Ne İş Yaptığına Bakarsak Bu Söylediğimin Ne Kadar Ciddi Bir Hakikat Olduğu Ortadadır. Bölgede Halkların Yer Değiştirmesi, Göç, İç Savaşlar Ve Etnik Yer Değiştirmelerin En Önemli Sebeplerinden Birisi Olarak Terör Örgütleri Kullanılmaktadır. Dolayısıyla Türkiye Olarak Burada Verdiğimiz Mücadeleyi Sadece Terör Örgütlerinden Müteşekkil Bir Mücadele Olarak Göremeyiz. Diyoruz Ya, Son Terörist Kalmayıncaya Kadar Bu Mücadeleyi Sürdüreceğiz… Ama Bunun Bir Adım Ötesine Geçmek, Terörün Arkasındaki Bütün Sebepleri Ortadan Kaldırana Kadar Bu Mücadeleyi Sürdürmek Zorundayız. Bu Terör Örgütlerine Verilen Destekler, Terör Örgütlerinin Arkasındaki Siyasi Saikler De Tamamıyla Ortadan Kaldırılmadan Orta Doğu Coğrafyası Başta Olmak Üzere Bu Bölge Maalesef Terörün Hareket Alanı Olmaktan Kurtulmayacak, Bölge Kaos Ve Fitneden Uzaklaşmayacaktır. Onun İçin Bu Noktada Terör Örgütlerinin Arkasındaki Bütün Sebepleri Ortadan Kaldıracak Kararlılığı Türkiye, Ortaya Koyabilecek Bir Güçtedir.”

  Sözü Güçlü, Gücü Tesirli Bir Türkiye Oluşturmak İçin Bütün Gücümüzle Gayret Edeceğiz

  Türkiye’nin, Bu Çatışmalar Devam Ederken, Ayaklarını Sağlam Bir Şekilde Yere Basması Gerektiğini Belirten Kurtulmuş, “Bu Bölgede Güçlü Bir Ülke Olacağız. Cumhuriyetimizin İkinci Asrına Girdiğimiz, Türkiye Yüzyılı Olarak Adlandırdığımız Önümüzdeki Dönem, Türkiye Hem Bölgesel Gelişmeleri Hem Küresel Güç Denklemlerini Yeniden Etkileyebilecek, Oluşturabilecek Ülkelerden Birisi Olacaktır. Bunun İçin Sözü Güçlü, Gücü Tesirli Bir Türkiye Oluşturmak İçin Bütün Gücümüzle Gayret Edeceğiz, Mücadele Edeceğiz.” Dedi.

  TBMM BAŞKANI KURTULMUŞ, "VALİLER BULUŞMASI"NDA KONUŞTU
  TBMM BAŞKANI KURTULMUŞ, “VALİLER BULUŞMASI”NDA KONUŞTU

  Kurtulmuş, Türkiye’nin En Önemli Meselelerinden Birisinin De İçeride Birlik Ve Beraberliği Mutlaka Sağlaması Olduğunu Bildirerek, “Halkımızın Bütün Fertleri Arasında Hiçbir Ayrım Gözetmeksizin, Bu Ülkenin 85 Vatandaşının Tamamını Özgür Ve Eşit Yurttaşlar Olarak Kabul Ederek, Vatandaşlarımızın Hepsine Devlet Adına Eli Uzatacak Olan Sizlersiniz, Gönlünü Açacak Olan Sizlersiniz, Sofralarını Vatandaşlarımızla Paylaşacak Olan Sizlersiniz. Onun İçin Bu Dönemde Tarihi Bir Sorumluluğun Sahibi Olduğunuzu Bir Kere Daha Hatırlatmak İstedim.” Diye Konuştu.

  nazmi özay reklam

  Bizim İçin Selçuklu Neyse Osmanlı Odur, Osmanlı Neyse Türkiye Cumhuriyeti Devleti’miz Odur

  Türkiye’nin Devlet Geleneğinin, “siyaset Felsefesi”, “siyaset Ahlakı” Ve “devlet Tecrübesi”ni De Barındırdığını Belirten Kurtulmuş, “Bizim İçin Devlet, Sadece İsminden Müteşekkil Bir Araç Değil, Devlet, Milletin Müşahhas Bir Şekilde Örgütlenmiş Şeklidir Ve Ezelden Ebede Kadar Uzanacak Bir Devamlılığı Sağlamak Zorundadır. Onun İçin Bu Topraklarda Bizim Kurduğumuz Devletler, Anadolu’ya Gelmeden Evvel Kurduğumuz Devletlerin Tamamı, Bir Süreklilik İçerisinde Bir Öncekinin Devamı Şeklinde Gelmiştir.” İfadesini Kullandı.

  TBMM BAŞKANI KURTULMUŞ, "VALİLER BULUŞMASI"NDA KONUŞTU
  TBMM BAŞKANI KURTULMUŞ, “VALİLER BULUŞMASI”NDA KONUŞTU

  Türk Devletlerinin Tarihinin Bir Bütünlük, Devamlılık Arz Ettiğini Söyleyen Kurtulmuş, “Bizim İçin Selçuklu Neyse Osmanlı Odur, Osmanlı Neyse Türkiye Cumhuriyeti Devleti’miz Odur. Bu Derneklerin Hiçbirisi, Bir Diğerinin Rakibi, Alternatifi Değil, Bir Öncekinin Devamıdır. İnşallah Türkiye Cumhuriyeti Devleti De Kıyamete Kadar Ebediyen Yaşayacak Ve Devlet-i Ebed Müddet Fikri Böylece Bu Topraklarda Kökleşecektir.” Dedi.

  TBMM Başkanı Kurtulmuş, “İnsanı Yaşat Ki Devlet Yaşasın” Cümlesinin Hakikatini Gerçekleştirmenin De Herkesin Hayatı Boyunca Yapacağı İşlerine Aksettirmesi Gereken Temel Bir Şiar Olduğunu Vurguladı.

  TBMM BAŞKANI KURTULMUŞ, "VALİLER BULUŞMASI"NDA KONUŞTU
  TBMM BAŞKANI KURTULMUŞ, “VALİLER BULUŞMASI”NDA KONUŞTU

  Devlet Kapısının Hacet Kapısı Olduğunu Da Dile Getiren Kurtulmuş, “Siz, Devletin Halka Uzanan Eli, Siz Devletin Halka Açılan Sofrası, Siz Devletin Halka Açılan Gönlü Olacaksınız. Böyle Devam Ettiğiniz Zaman Vatandaş Da Rahat Bir Şekilde Devletin Kapısını Çalacak. O Hacet Kapısından Dilediğini Elde Etmeye Gayret Edecektir.” Dedi.

  Artık Devlet-millet Çatışması Değil, Devlet-millet Kaynamasının Valiler Üzerinden Çok Güçlü Bir Şekilde Yaşandığını Dile Getiren Kurtulmuş, Bu Temel Şiarlardan Ödün Verilmediği Ve Bunlar Daha Da Geliştirildiği Sürece Türkiye’nin Önünün Açık Olacağını Belirtti.

  reklam
  Türk Milleti Olarak Önümüzdeki En Önemli Ödevlerden Birisi Yeni Bir Dünyanın Kurulması İçin Mücadele Etmektir

  Dünya Şu Anda İkinci Dünya Savaşı Öncesindeki Şartlara Sahip Olduğunu, Dünya Sistemi Yeni Bir Dengeye Kavuşana Kadar Bu Türbülansların Devam Edeceğini Dile Getiren Kurtulmuş, “Biz İçeride Birliğimizi, Dirliğimizi, Devlet-millet Kaynaşmasını En Üst Seviyeye Çıkaracağız. Bizlerden Kaynaklanan Eksik, İhmal, Kusur Hiçbir Şey Olmadan Hep Beraber Daha Güçlü Bir Noktaya Doğru İlerlemeye Gayret Sarf Edeceğiz. İçimizdeki Farklılıkları Bir Zenginlik Vesilesi Olarak Bilerek, Demokrasiyi Adalet Ve Özgürlük Prensipleriyle Bütünleştirerek Yolumuza Devam Edeceğiz. Hiç Şüphemiz Olmasın Ki, Türk Milleti Olarak Bizim Önümüzdeki En Önemli Ödevlerden, En Önemli Sorumluluklardan Birisi De Yeni Bir Dünyanın Kurulması İçin Gece Gündüz 24 Saat Mücadele Etmektir.” Değerlendirmesinde Bulundu.

  Uluslararası Sistem Büyük Bir Vahşete Kılını Kıpırdatmadan Seyirci Kalmaktadır

  İsrail’in Filistin’de, Gazze’de Yaptığı Zulmün, Sadece Faşist İsrail Yönetiminin İnsanlığa Ödettiği Ağır Bedellerden İbaret Görülemeyeceğini Söyleyen Kurtulmuş, Şu İfadelere Yer Verdi:

  “Bu Geldiğimiz Noktada, Evet Doğrudur, Netanyahu Ve Çetesi İnsanlık Suçları İşlemektedir, Katliam Boyutlarını Çoktan Aşan Bir Soykırım İcra Etmektedir. Ama Ondan Daha Önemlisi İnsanlık Camiası Ve Uluslararası Sistem Böylesine Büyük Bir Vahşete Kılını Kıpırdatmadan, Hiçbir Tedbir Almadan Sadece Seyirci Kalmaktadır. Burada Yeni Bir Küresel Siyasal Mimarinin İnşa Edilmesi İnsanlığın Önündeki En Temel Ödevlerden Birisidir. İnsanlar Arasında Bir Hiyerarşiyi Kabul Eden, Ukrayna’da İnsanlar Öldürüldüğünde Bunu Bir Savaş Suçu Olarak Kabul Edip Filistin’de Bebeklerin Kundaklarında Kurşunlanmasına Seyirci Kalan, Ses Çıkarmayan, Hatta Ve Hatta Bunu İsrail’in Meşru Müdafaa Hakkı Olarak Gören Zihniyet, Yeryüzünde Nasıl Adaleti Sağlayacak? Bu Anlamda İnsanlar Arasında Hiçbir Hiyerarşi Kabul Etmeyen, Her Bir İnsanı Yaratılışta Eşit Haklara Sahip Olarak Gören Bir Medeniyete İhtiyacımız Var. İşte O Medeniyet De Bizim Medeniyetimizdir. Biz Bu Medeniyetin Değerleri Üzerinden Küresel Sistemi Yeniden İnşa Edecek Bir Kararlılıkla Yolumuza Devam Edeceğiz.”

  Kurtulmuş, Konuşmasının Ardından İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, TBMM Genel Sekreteri Talip Uzun, Bakan Yardımcıları Ve Valililerle Hatıra Fotoğrafı Çektirdi. En Güncel Uşak Haberleri , Uşak Haber Sitesi Olan 64ajans.com Yer Alır. Güncel Uşak Haberleri Okumak İçin Web Sitemizi Takipte Kalın. Ayrıca Bizlere Sosyal Medya Adreslerimizden Ulaşabilirsiniz.

  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
   Uşak Seramik Sponsorlu Reklam

   En az 10 karakter gerekli


   HIZLI YORUM YAP
   ankara travesti

   Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.