DOLAR 32,8440 0.07%
EURO 35,2316 -0.09%
ALTIN 2.450,680,24
BITCOIN 2153840-0,95%
Uşak
31°

AÇIK

13:10

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

  Sadıkoğlu Uşak
  Sadıkoğlu Uşak
  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  Muhasebe Ve Müşavirlik Ücretleri Eridi

  Muhasebe Ve Müşavirlik Ücretleri Eridi

  Muhasebe ve Müşavirlik ücretleri eridi

  ABONE OL
  19 Temmuz 2023 19:23
  Muhasebe Ve Müşavirlik Ücretleri Eridi
  0

  BEĞENDİM

  ABONE OL
  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  Sadıkoğlu Uşak
  Sadıkoğlu UşakKGYS Sponsorlu Reklam

  Muhasebe ve Müşavirlik ücretleri eridi Serbest Muhasebecilik, Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Ve Yeminli Mali Müşavirlik Asgari Ücret Tarifesinde Yer Alan Ücretlerin Yüksek Enflasyon Nedeniyle Yetersiz Kalması, Muhasebe Bürolarının Sürdürülebilirliğini Ve Hizmet Sunmasını Olanaksız Boyuta Getirdi. Hazine Ve Maliye Bakanlığı Tarafından Açıklanan Muhasebe Ücretlerindeki Yüzde 85 Artış, Kayıpları Dahi Telafi Etmiyor. 2023 Yılı Serbest Muhasebecilik, Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Ve Yeminli Mali Müşavirlik Asgari Ücret Tarifesinin 2022 Yılı İçin Yayınlanan Asgari Ücret Tarifesindeki Tutarların En Az Yeniden Değerleme Oranı Olan Yüzde 122 Oranında Artırılarak Uygulanması Gerekmektedir.

  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam Mega Müjde Sponsorlu Reklam
  lakkhi nattsumi aduzav

  TÜRMOB Genel Başkanı Emre Kartaloğlu Tarafından Yapılan Açıklama Şöyle;

  Ekonomimizde Yaşanan Gelişmeler Ve Ortaya Çıkan Yüksek Enflasyon Mali Müşavirleri Zor Durumda Bıraktı. Fedakarca Ve Özveriyle Görevlerini Yapan Mali Müşavirler Enflasyonun Yaratmış Olduğu Tahribatın En Ağır Yükünü Bu Süreçte Omuzlamak Zorunda Kaldı. Verdikleri Hizmetlerle İşletmelerin Sürdürülebilirliğini Sağlayan Mali Müşavirler Aynı Zamanda Kamu Finansmanının Da En Büyük Güvencesi. Mali Müşavirler, İşletmelerin Varlıklarını Koruyabilmelerine, İşlemlerini Ve Faaliyetlerini Sağlıklı Yürütebilmelerine Katkı Sunarak İşletmeler İçin Değer Yaratmaktadır. Kamu Finansmanının Temel Dayanağı Olan Vergi Gelirleri Mali Müşavirlerin Vermiş Olduğu Hizmetler Sonucu Toplanmaktadır.

  Muhasebe Ve Müşavirlik Ücretleri Eridi
  Muhasebe Ve Müşavirlik Ücretleri Eridi


  Mali Müşavirlerin Ve Yeminli Mali Müşavirlerin Bu Ve Bunun Gibi Verdikleri Daha Bir Çok Hizmetin Karşılığı Elde Ettikleri Ücretler, Giderlerini Karşılayamaz Hale Gelmiştir. Hem İşletmeler, Hem Kamu İçin Hayati Önemde Görev Üstlenen Mali Müşavirlerin Hizmetlerinin Aksaması Tüm Kesimler İçin Telafisi Güç Sorunların Ortaya Çıkmasına Neden Olabilir.

  Mali Müşavirler zor durumda

  Gelinen Aşamada, Mesleki Faaliyetin Sürdürülmesi İçin Gerekli Giderlerin Personel, Kırtasiye, Kira, Elektrik, Akaryakıt, Ulaşım, Gıda, Temizlik, Kargo Vb. Tamamında Olağanüstü Artışlar Meydana Gelmiştir.
  Özellikle Son Yıllarda Girdi Maliyetlerinde Yaşadığımız Yüksek Artışlara Karşın Ücret Tarifelerimizde Bu Artışa Paralel Bir Artış Olmaması Nedeniyle, Yaşanan Ekonomik Kayıpların Öncelikle Telafi Edilmesi Gerekmektedir. Yürürlükteki, Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Ve Yeminli Mali Müşavirlik Asgari Ücret Tarifesi, Maalesef Günümüz Koşullarında Verilen Hizmetin Karşılığı Olmaktan Tamamen Uzaklaşmış Bulunmaktadır. Öte Yandan, Maliyetleri Karşılamayan Ücretler, Hizmet Kalitesini De Ciddi Şekilde Tehdit Eder Seviyeye Ulaşmıştır.

  samet çelik
  mgt auto reklam nazmi özay reklam

  Enflasyon Mali Müşavirleri Zor Durumda Bıraktı.

  Meslek Mensuplarının Yıllar İtibariyle Vermekte Oldukları Hizmetler Nedeniyle Elde Ettikleri Ücretlerdeki Değişim (artış Oranı) İle Bu Hizmetlerin Sunumu İçin Katlanılan Maliyetlerdeki Değişimin (artış Oranının) Paralel Bir Şekilde Olması Beklenmektedir. Ancak 2017 Yılı İle 2022 Yılları Arasında Asgari Ücret Tarifemiz %95 Artmıştır. Buna Karşılık Aynı Yıllar Dikkate Alındığında;

  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  Kağıt Fiyatlarındaki Değişimler Yüzde 300,Oranında Artmıştır

  Asgari Ücretlerin İşverene Olan Maliyetlerindeki Değişimi Yüzde 247, 2023 Yılı Artışı Dahil Edildiğinde Yüzde 560,Üretici Fiyat Endekslerindeki Değişim Yüzde 296, Tüketici Fiyat Endekslerindeki Değişim Yüzde 155 Ve Bu İki Endeksin Ortalamasındaki Değişimler Yüzde 224,Amerikan Doları Kurundaki Değişimler Yüzde 393,Enerji (elektrik, Akaryakıt) Fiyatlarındaki Değişimler Yüzde 745,Kağıt Fiyatlarındaki Değişimler Yüzde 300, Oranında Artmıştır.

  Enerji (elektrik, akaryakıt) fiyatlarındaki değişimler yüzde 745,

  Mali Müşavirlik Ücret Tarifesindeki Ücretler, Maliyetlerdeki Artışlar Nedeniyle Erimiştir. Yukarıdaki Veriler Açıkça Göstermektedir Ki, Yıllar İçerinde Yaşanan Kayıpları Dahi Karşılamaktan Uzak Olan Yüzde 85’lik Artış, Bu Erimeyi Derinleştirmektedir.


  Mali Müşavirlik Ücretlerinde Yıllar İtibariyle Meyadana Gelen Erime Ve Bu Erimenin Nasıl Giderileceği Tarifenin Yayımından Önceki 2 Aylık Süreçte İlgili Bürokratlara, Siyasilere Ve Sayın Hazine Ve Maliye Bakanına Arz Edilmiştir. Ancak, Haklılığı İstatistiki Verilerle Ortaya Konulan Bu Talepler Maalesef Karşılanmamıştır.


  Hazine Ve Maliye Bakanlığı Tarafından 30 Aralık 2022 Tarihli Resmi Gazete’de Açıklanan Muhasebe Ücretlerindeki Yüzde 85’lik Artış, Bürolarımızın Yaşadığı Büyük Sıkıntıyı Telafi Etmeyeceğinden, Ücretlerin En Az Yeniden Değerleme Oranı Olan Yüzde 122 Oranında Artırılarak Uygulanması Gerekmektedir.” En güncel Uşak haberleri , Uşak haber sitesi olan 64ajans.com yer alır. Güncel Uşak haberleri okumak için web sitemizi takipte kalın. Ayrıca bizlere sosyal medya adreslerimizden ulaşabilirsiniz.

  nazmi özay reklam

  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
   Uşak Seramik Sponsorlu Reklam

   En az 10 karakter gerekli


   HIZLI YORUM YAP
   ankara travesti

   Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.