DOLAR 32,2249 0.26%
EURO 35,0506 0.17%
ALTIN 2.440,760,48
BITCOIN 2193475-2,68%
Uşak
19°

AÇIK

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

  Sadıkoğlu Uşak
  Sadıkoğlu Uşak
  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  KOMÜNİST KIZIL ÇİN’İN “İSLAM’IN ÇİNLİLEŞTİRİLMESİ

  KOMÜNİST KIZIL ÇİN’İN “İSLAM’IN ÇİNLİLEŞTİRİLMESİ

  KOMÜNİST KIZIL ÇİN’İN “İSLAM’IN ÇİNLİLEŞTİRİLMESİ

  ABONE OL
  3 Haziran 2022 14:17
  KOMÜNİST KIZIL ÇİN’İN “İSLAM’IN ÇİNLİLEŞTİRİLMESİ
  0

  BEĞENDİM

  ABONE OL
  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  Sadıkoğlu Uşak
  Sadıkoğlu UşakKGYS Sponsorlu Reklam

  KOMÜNİST KIZIL ÇİN’İN “İSLAM’IN ÇİNLİLEŞTİRİLMESİ 01 Ekim 1949 da Komünist Kızıl Çin tarafından işgal edilen ve 1955’de “Sinkiang Uygur Özerk Bölgesi” adıyla Çin tarzı özerk bölgeye çevrilen Doğu Türkistan’da Müslüman Türk halkı 72 senedir Çin Terörist devletinin sürekli işkence, zulüm, soykırım ve asimile politikasının hedefi olmaktadır.  Özellikle Komünist Kızıl Çin’in güç kazanmasıyla mukaddes İslam dini yoğun saldırıya maruz kalmaktır. Bunun son örneği Komünist Kızıl Çin devlet Casino Siteleri başkanı Şi Cinping’in, “İslam’ın Çinlileştirilmesi” ve “İslam’ın Çin tarzı komünizme hizmet ettirilmesi” yönündeki açıklaması ve bu açıklamadan cesaret alan Çinlilerin Kelime-i Tevhidi yerlerde payansa yapılarak kullanılarak İslam’a ve Müslümanlara hakaret ve saygısızlık yapması olmuştur.

  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam Mega Müjde Sponsorlu Reklam

  Aziz Türk Milleti, Kıymetli İslam Âlemi

  Yüce Allah Ku’ran-i Kerim’de şöyle buyurmuştur: “Bugün sizin için dininizi kemale erdirdim, size nimetimi tamamladım, sizin için din olarak İslâmiyet’i beğendim”, “Kuşkusuz Allah katında din İslâm’dır”. Bu apaçık ayetler, İslam’ın Allah tarafından kemale erdirildiğini ve Müslüman olsun, kâfir olsun hiçbir insanın Allah’ın bu kusursuz kutsal dinini değiştirmeye hakkının olmadığını açıkça göstermektedir.

  Ancak bugün İslam ile şerefleneli bin yıl olan Doğu Türkistanlı Müslümanlar, Çin Komünist rejimi tarafından planlı ve sistematik bir soykırıma tabi tutulmaktadır. Çin Terörist Devleti dünyanın şiddetle karşı çıkmasına ve lanetlemesine rağmen hala “çağdaş Nazi işkence kamp uygulaması”nı sürdürmektedir. Çin rejimi bu kampları Müslümanları hapsetmek, katletmek, inancından vaz geçirmek, kadınları kısırlaştırmak ve bebekleri yok etmekle, Müslüman neslinin kurutmayı hedeflemektedir. Komünist Kızıl Çin kamplarda bunları yaparken diğer tarafta camileri yıkmakta, Kur’an-i Kerim’i yakmakta, hatta kutsal Kelime-i Şehadet ve Kelime-i Tevhidi ayaklar altına almaktadır. Çin’in bu iğrenç ve faşist uygulamalarını lanetliyor ve şiddetle kınıyoruz.

  Değerli Basın Mensupları,

  Komünist Kızıl Çin rejimi, İslam’ın ortadan kaldırılmasını devletin resmi politikası haline getirerek, sadece Doğu Türkistan’daki Müslümanların değil, Allah’ın, İslam’ın ve dünyanın dört bir yanındaki Müslümanların ortak düşman olduğunu açıkça ilan etmiştir.

  samet çelik
  mgt auto reklam nazmi özay reklam

  Şüphesiz İslam’ın kutsal değerlerinden herhangi birine yönelik en ufak bir saygısızlık, alay ve aşağılama, dünyadaki tüm Müslümanlara aynı şekilde üzüntü vermelidir. Çünkü dinimizin doğası, inancın gereği olarak, Doğu Türkistan’da yıkılan camiler, yakılan Kur’anlar, tüm dünyadaki Müslümanların camileri ve Kur’anlarıdır.

  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam

  Topluca yok edilmekte olan Doğu Türkistanlı Müslümanlar tüm Müslümanların kardeşleridirler. Müslümanlar bir vücudun azaları gibi birbirlerine sıkı bağlanmış bir ümmettir. Kardeşlik kaderdir, acıyı paylaşmaktır, birbirimizi yalnız bırakmamak, zor zamanlarda yardımlaşmak, zalimlere karşı el ele tutuşmak, tavır almaktır.

  Doğu Türkistan’ın diasporadaki Müslüman Alimler Birliği olarak İslam Alemini, Türk Dünyasını, tüm insanlığı ve toplumun önderleri olan alimleri, aydınları, bilim adamlarını, politikacıları, girişimcileri, iş adamlarını, medya çalışanlarını, her kesimden ünlüleri ve tüm Müslüman camiasını Çin rejiminin işlemekte olduğu bu suçlara karşı çıkmayı, özellikle Çin rejiminin “İslam’ın Çinlileştirilmesi” ve “İslam’ın Çin tarzı komünizme hizmet ettirilmesi” politikası ve safsatalarına karşı etkili tavır almaya çağırıyoruz. Özellikle İslam alemini ellerinden geldiğince harekete geçmeye, suskunluklarına son vermeye ve asgari olarak kardeşlik yükümlülüklerini yerine getirmeye ve İslam’ın izzetini korumaya çağırıyoruz.

  Çünkü Çin rejiminin suçu ne kadar iğrenç ise, bu suça sessiz kalmak daha iğrençtir! En güncel Uşak haberleri , Uşak haber sitesi olan 64ajans.com yer alır. Güncel Uşak haberleri okumak için web sitemizi takipte kalın. Ayrıca bizlere sosyal medya adreslerimizden ulaşabilirsiniz.

  Doğu Türkistan Alimler Birliği

  nazmi özay reklam

  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
   Uşak Seramik Sponsorlu Reklam

   En az 10 karakter gerekli


   HIZLI YORUM YAP
   ankara travesti

   Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.