DOLAR 32,2249 0.26%
EURO 35,0506 0.17%
ALTIN 2.440,760,48
BITCOIN 2193475-2,68%
Uşak
19°

AÇIK

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

  Sadıkoğlu Uşak
  Sadıkoğlu Uşak
  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  Kadınlar Duygusal Aldatmayı Affetmiyor

  Kadınlar Duygusal Aldatmayı Affetmiyor

  Kadınlar Duygusal Aldatmayı Affetmiyor

  ABONE OL
  15 Ekim 2023 21:43
  Kadınlar Duygusal Aldatmayı Affetmiyor
  0

  BEĞENDİM

  ABONE OL
  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  Sadıkoğlu Uşak
  Sadıkoğlu UşakKGYS Sponsorlu Reklam

  Kadınlar Duygusal Aldatmayı Affetmiyor Psikolog Ebru Özer Özkul, Aldatılan Kadınların Fiziksel Aldatmayı Zaman Zaman Affedebildiğini, Ancak Duygusal Aldatma Durumunda Genellikle İlişkisini Ya Da Evliliğini Sonlandırdığını Söyledi. Özkul, Erkeklerde İse Durumun Tam Tersi Olduğunu İfade Etti.

  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam Mega Müjde Sponsorlu Reklam

  Aldatılmak İnsanlarda Duygusal Travmaya Neden Olan, Çoğu Kez Evliliklerin, İlişkilerin Sonlanmasına Yol Açan Üzücü Bir Durum. Peki Kimler, Neden Aldatıyor? Aldatılan Kişi Nasıl Bir Psikolojiye Giriyor? Psikolog Ebru Özer Özkul, Aldatmanın Sebepleri Ve Sonuçları Konusunda Önemli Bilgiler Verdi.

  Psikolog Ebru Özer Özkul, Kadınların Fiziksel Aldatmayı, Bir Gecelik İlişkileri Zaman Zaman Tolere Edebildiğini, Ancak Erkeğin Duygusal Aldatmasını Affetmediğini Kaydetti. Erkeklerde Durumun Tam Tersi Olduğu Anlatan Özkul Şunları Söyledi:

  Kadınlar Duygusal Aldatmayı Affetmiyor
  Kadınlar Duygusal Aldatmayı Affetmiyor

  Erkeğin Cinsel İlişkiye Girmesi, Fiziksel Olarak Aldatması Bazı Kadınlar Tarafından Affedilebilirken, Erkeğin Duygusal Yönden Aldatmasını Hemen Hiçbir Kadın Affetmiyor. Eğer Erkek ‘aşık Oldum’ Diyorsa Kadın Bunu Tolere Etmiyor.’ Hata Yaptım, Bir Gecelik Bir Şeydi, Aslında Seni Seviyorum’ Dediğinde İse Affedebiliyor. ‘Aldattı Ama Ona Bağlanmadıysa, Bana Bağlıysa İlişkimiz Devam Edebilir’ Diye Düşünüyor.

  samet çelik
  mgt auto reklam nazmi özay reklam

  “Erkeğin Bakış Açısından İse Tam Tersi Durum Söz Konusu. Erkek Duygusal Yakınlaşmayı Çok Önemsemiyor. Cinsel Birliktelik Yaşayıp Yaşamadığını Soruyor. Sadece Konuştuysa, Mesajlaştıysa Erkek Affedilebiliyor.

  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam

  SADAKATSİZLİK NEDİR?

  Ebru Özer Özkul, Eşi Ve Partneri Dururken, Kişinin Flörtöz İhtiyacınızı Başka Birinden Karşılamak Üzere Motivasyonun Olmasının Sadakatsizlik Olduğunu Söyledi. Aldatmanın; Flört Etmek, Sosyal Medyadan Yazışmak, Duygusal İlişki Yaşamak, Cinsel İlişki Kurmak Gibi Farklı Şekillerde Olabildiğini Belirten Özkul, Sadece Evlilerde Değil Sevgili, Nişanlı Gibi Diğer Partner İlişkilerinde De Bu Durumların Aldatmak Olarak Nitelendirildiğini İfade Etti.

  Psikolog Ebru Özer Özkul, Aldatmanın Sebepleri, Sonuçları Ve Aldatılma Sonrası Psikolojik Durumla İlgili Şu Bilgileri Verdi:

  Kadınlar ve Erkeklerin Aldatma Eğilimi Eşit

  Ülkemizde Erkeklerin Ve Kadınların Aldatma Eğilimi Birbirine Eşit. Ancak Aldatma Eylemine Baktığımızda Erkeklerin Daha Dürtüsel Oldukları İçin Aldatma Eylemini Daha Fazla Yaptıkları Görülüyor. Toplumsal Bakış Açısında Kadının Aldatması İle Erkeğin Aldatması Arasında Fark Var. Ülkemizde ‘erkektir Yapar’ Gibi Bir Algı Var Ve Erkeğin Aldatması Kimilerince Normal Karşılanıyor. Böyle Çevrede Büyüyen Bazı Erkekler De Aldatmayı Bir Hak Olarak Görüyorlar. Kadınların Aldatması İse Asla Hoş Karşılanmıyor.

  Kadınlar Neden Aldatıyor?

  Kadınlar Evlilik Doyumu, İlişki Tatmini Aşağıda Olduğunu Hissettiğinde Daha Çok Duygusal İhtiyaçlarını Karşılamak İçin Aldatıyorlar. Erkek İçinse Arada Duygusal Bir Bağ Olması Şart Değil. Şartlar Uygunsa Ve Hak Görmeci Bir Bakış Açısı Varsa Sadece Fiziksel Olarak Cinselliğini Yaşamak İçin Aldatabiliyor. Duygusal Olarak Bir Şey Hissetmese De Aldatabiliyor. Erkekler Daha Dürtüseller Ve Dürtülerini Kontrol Etmekte Daha Zorlanıyorlar. Önce Yapıp Sonra Düşünüyorlar. Dürtüsel Kadınlar Da Var Ama Çoğunlukla
  Duygusal Tatmin Amaçlı Aldatıyorlar.

  nazmi özay reklam

  Aldatılan Kişi Affetmeli mi?

  “Bu Kişilik Yapısına, İlişkinin Kalitesine, İlişkinin Dinamiğine, Evlilikten Elde Ettikleri Doyuma, İlişkilerin Giriftliğine Göre Değişen Bir Şey.

  Bazen Aldatma Bir Sinyal Olarak Algılanıyor Ve İlişkinin Düzelmesine Vesile Oluyor. İlişkiyi Tamir Etmeye, Sürdürmeye Motivasyonu Olan Çiftler İçin Bu Bir Sinyal Olarak Algılanabiliyor. Bir Şeylerin Yanlış Gittiğine Dair Bir Farkındalık Oluşuyor. Nerede Hata Yaptıklarına Bakıp İlişkiyi Başka Bir Formatta Sürdürebiliyorlar.

  Bazen De Aldatma Çok Yaralayıcı, Yaslı Olabiliyor. Aldatılan Kişi Duygusal Olarak Bunu Kaldıramayıp Adeta Bir İnsanın Ölümü Gibi Algılayabiliyor Ve Yas Sürecine Girebiliyor. Kişi Bu Şekilde Hissediyorsa Aldatma İlişkiyi Öldürüyor, Bitiriyor. Ya O İlişkiyi Daha Farklı Bir Düzleme Getiriyorsunuz Ya Da Sonuç Yıkım Oluyor.

  Aldatılan Kişiyi Suçlayarak Bir Yere Varmak Mümkün Değil. Bu İlişkinin Kurtarılmasını, İlerlemesini Zorlaştıran Bir Durum. Kişinin ‘ Evet Böyle Bir Şey Benim Başıma Geldi, Bunu Yaşayan Bir Tek Ben Değilim, Şimdi Ne Yapacağım? Ben Evliliği Daha İyi Bir Tarafa Doğru Çekmek Mi İstiyorum? Yoksa Bu İlişkiyi Bitirmek Mi İstiyorum?’ Diye Durum Muhasebesi Yapmasını Öneriyoruz. İlişkinin Dinamiklerine Bakıp Ya Tamam Ya Devam Demesi Gerekiyor.

  Eğer Kişi Kararsızsa, Ya Da Bu Durumu Atlatıp İlişkisini Daha İyi Bir Düzleme Taşıma Niyetindeyse, Partneriyle Veya Bireysel Olarak Psikolojik Destek Almasını Öneriyoruz. Uzman Psikolog Desteği, Daha Sağlıklı Karar Vermesini Ve İçinde Bulunduğu Olumsuz Psikolojiyi Daha Çabuk Atlatmasını Sağlar.

  reklam
  Affedeyim Ama Burnundan Getireyim” Anlayışı

  Bazen Aldatılan Kişi O İlişkiden Beslenmeyi Sürdürmek İçin Affediyor Ama Bir Yandan Da İntikam Almaya Yönelik Tavırlar İçine Giriyor. İlişkinin Restorasyonu İçin Adım Atmayıp Hep Haklı Pozisyonda Kalmayı Seçiyor. Özellikle Aldatılan Kadınlar Böyle Bir Durumu Tercih Edebiliyor. Kendisine Evliliğinde Avantaj Sağlıyor. ‘Sen De Bunu Yapmadın Mı?’ Diye Karşısındakini Susturmaya Çalışıyor, Üstünlük Kurma Çabasında Koz Olarak Kullanıyor. Bu Hiç Sağlıklı Bir Yaklaşım Değil.

  “Eğer Karşıdaki Kendini Çok Haksız Görüyorsa Ve Kendini Suçluyorsa Bu Tür İlişkiler Sağlıksız Bir Şekilde Devam Edebiliyor. Ama Bu Durumda Birincil İlişkisinden Beslenemeyen Erkek Yine Aldatıyor. Baston İlişkiler Kurarak Hayatını Sürdürüyor.

  Bağlanma Modellerine Göre Aldatmaya Yatkınlık

  Erkeklerde Anti Sosyal, Dürtüsel, Narsist Özellikler Taşıyan İnsanlar Aldatmaya Daha Çok Meyilli. Kadınlarda İse Daha Borderline, Daha Dürtüsel Kişilik Özelliklerine Sahip Olanlar Aldatıyor.

  John Bowlby’e Göre İnsanların Çocukluk Deneyimlerine Göre Farklı İlişkiye Bağlanma Modelleri Var. Bu Bağlanma Modelleri Güvenli Bağlanma, Kaygılı-korkulu Bağlanma, Kaçınan Bağlanma Ve Saplantılı

  Bağlanma. Bu Bağlanma Modelleri De Kişinin Aldatmaya Yatkın Olup Olmadığı Konusunda İpucu Veriyor.

  Kaçınan Bağlanma Modeline Sahip İnsanlar İlişkilerinde Sınırlı Temas Kuruyorlar. Karşılarındakine Güven Duymuyorlar Ve Her An Teyakkuzdalar. Bu Nedenle Evlilik Beklentilerini Karşılamakta Zorlanıyorlar. Teslimiyetçi Değil Daha Temkinli Bir Bağlanma Şekilleri Var. Bir Türlü Emin Olamıyor, Güven Ortamı Sağlayamıyorlar. Bu Tür İnsanların Aldatma Eğilimleri Var.

  Kaygılı Korkulu Bağlanma Stilinde Kişinin Hem Kendine Hem De Başkalarına Yönelik Olumsuz Değerlendirmesi Var. Hem Kendine Güvenmiyor Hem De Başkasına Güvenmiyor. Hem Kendinin Hem De Başkalarının Sevilmeye Layık Olmadığı İnancını Taşıyor. Kişi Yakın İlişkilerden Kaçınıyor.

  Saplantılı Bağlanma Stiline Sahip Kişiler Kendilerine Değersiz Buluyorlar. Başkalarını Değerli Buluyorlar. Diğerleriyle Yakın İlişki Kurmaya Çalışırken Kabul Görmek İçin Yapışık Tarzda Hareket Ettiklerinden Karşındakini Kendilerinden Uzaklaştırabiliyorlar.

  Kayıtsız Bağlanma Modelinde İse Kendilerini Sevilebilir Bulup Değerli Görürken Başkalarını Değersiz Görüp Onlara Karşı Olumsuz Tutum Sergiliyorlar.

  İdeali İse Güvenli Bağlanma Modeli. Güvenli Bağlanma Modeline Sahip İnsanlar Bir İnsanla Birlikteyken Bir Başkasına İhtiyaç Duymuyor. Kendini Seviyor, Benlik Saygısı Yüksek, Aynı Zamanda Karşındakine De Değer Veriyor. Başkalarına Karşı Duyarlı Davranışlar Sergiliyor.

  Eşiniz Ya Da Partneriniz Sizi Aldattıysa Kendinizi Suçlamanız Haksızlık Olur. Çünkü Aldatma Sizinle İlgili Değil, Aldatanın Kişilik Özellikleriyle, Bağlanma Modelleriyle İlgili Bir Durum. Yani Bir Kişi Sizi Aldatıyorsa Sizden Ötürü Değil, O Güvenli Bağlanmayı Ve Güvenli İlişki Modelini Yaşayamadığı İçindir.En Güncel Uşak Haberleri , Uşak Haber Sitesi Olan 64ajans.com Yer Alır. Güncel Uşak Haberleri Okumak İçin Web Sitemizi Takipte Kalın. Ayrıca Bizlere Sosyal Medya Adreslerimizden Ulaşabilirsiniz.

  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
   Uşak Seramik Sponsorlu Reklam

   En az 10 karakter gerekli


   HIZLI YORUM YAP
   ankara travesti

   Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.