DOLAR 32,9388 0.11%
EURO 35,4296 0.13%
ALTIN 2.464,11-0,19
BITCOIN 2019656-1,65%
Uşak
29°

AÇIK

13:12

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

  Sadıkoğlu Uşak
  Sadıkoğlu Uşak
  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  DEĞERLER EĞİTİMİ NEDEN RAHATSIZ ETTİ.

  DEĞERLER EĞİTİMİ NEDEN RAHATSIZ ETTİ.

  DEĞERLER EĞİTİMİ NEDEN RAHATSIZ ETTİ

  ABONE OL
  16 Haziran 2023 23:04
  DEĞERLER EĞİTİMİ NEDEN RAHATSIZ ETTİ.
  0

  BEĞENDİM

  ABONE OL
  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  Sadıkoğlu Uşak
  Sadıkoğlu UşakKGYS Sponsorlu Reklam

  Değerler Eğitimi Neden Rahatsız Etti. millî Eğitim Bakanlığı, Gençlik Spor Bakanlığı Ve Diyanet İşleri Başkanlığı Arasında İmzalanan İş Birliği Protokolü İle Kapsamı Genişletilen Çevreme Duyarlıyım, Değerlerime Sahip Çıkıyorum Projesi (çedes) Kapsamında; Öğrencilere Millî, Manevi, Ahlâkî, İnsani, Kültürel Değerlerini Benimseyen, Çağın Ve Geleceğin Becerileriyle, Bu Donanımı İnsanlık Hayrına Sarf Edebilen, Bilime Sevdalı, Kültüre Meraklı, Akl-ı Selim Bireyler Olarak Yetiştirilmesine Katkı Sağlamak Amaçlanmıştır. Çedes Projesinin Öğrencilerimizin Fıtratındaki Duyguları Gerçekleştirmesi İçin Bir Fırsat Alanı Oluşturacağına İnanıyoruz. Çocuklarımızın Çevresinde Edineceği Güzel Kazanımlar Onları Geleceğe Taşıyacak Unsurlar Olarak Karşımıza Çıkacaktır.  projenin Amacı Çocuklarımızın Fıtratına Uygun Dinî, Ahlaki, Millî, Toplumsal Ve Geleneksel Değerlerin Aktarılarak Yaşam Biçimine Dönüştürülmesidir. Proje Kapsamında Gerçekleştirecek Her Etkinlik Bizi Biz Yapan Değerleri Öğrencilerimize Aktarma Noktasında Önemli Fırsatlar Sunacaktır.

  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam Mega Müjde Sponsorlu Reklam

  DEĞERLER EĞİTİMİ NEDEN RAHATSIZ ETTİ

  Milli Eğitim Bakanlığı, Gençlik Ve Spor Bakanlığı Ve Diyanet İşleri Başkanlığı Arasında Yapılan anlaşma İle Okullara “manevi Danışman” Hizmeti Verilmesinden Rahatsız Olmuş. İşte Bu Zihniyeti, Dinle, Maneviyatla, Halkıyla, Halkının Değerleriyle Barışamayan Köhnemiş Zihniyetidir. Seçimden Önce Helalleşmek İstediğini Söyleyerek Takiyye Yapanlar, Seçim Geçince Köhnemiş Zihniyetine Eski Alışkanlıklarına Dönen, Halkının Değerlerini Ortaçağ Zihniyeti Olarak Görenlerdir. Bu Vatanı Düşman İşgalinden Kurtaran Çanakkale Ruhunu, Sütçü İmamları, Nene Hatunları Unutan, Unutturmak İsteyenlerin Ve Paydaşlarının Zihniyetidir.
  Kaldı Ki Bazı Gazete Ve Haber Sitelerinde Yer Alan Milli Eğitim Bakanlığı’na Bağlı Okullara ‘manevi Danışman’ Adı Altında İmam, Müezzin, Vaiz Atandığı Yönündeki Haberler Kesinlikle Gerçeği Yansıtmamaktadır.

  Uygun Göreceği Saatte Ve Öğretmenlerin Eşliğinde Öğrencilerle Görüşebilmektedirler.

  MEB Din Öğretimi Ve Temel Eğitim Genel Müdürlükleri, Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü İle Gençlik Ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünce Yapılan ‘Çevreme Duyarlıyım, Değerlerime Sahip Çıkıyorum (Çedes)’ Projesi İşbirliği Protokolü Kapsamında İlgili Kurumlardan Temsilciler Belirlenmiştir. Protokolde Okul Müdürlüklerince Uygun Görülen Ders Saatlerinde İl Ve İlçe Müftülüklerinin Belirleyeceği Üst Düzey Görevlilerin ‘Değerler Eğitimi’ Vermesine İmkân Sağlamak Veya Bu Derslerin Saatlerinin Bir Kısmında Konuşma Yapmalarına Kolaylık Sağlamak’ İfadesi Vardır. Bu Çerçevede, Velilerden Ve Öğrencilerden Gelen Talep Üzerine İlahiyat Fakültesi Mezunu Ve Üst Düzey Pedagojik Eğitim Alan Kişiler, Okul Müdürünün Uygun Göreceği Saatte Ve Öğretmenlerin Eşliğinde Öğrencilerle Görüşebilmektedirler. Bu Görüşmeler Okul Tarafından Düzenlenen Seminerler Şeklinde Olup, Gelen Kişiler Konuşma Yapmaktadırlar. Bazı Haber Sitelerinde, Gazetelerde Yer Aldığı Ve İddia Ettiği Gibi Okullara imam, Müezzin, Vaiz Ataması Gibi Bir Durum Kesinlikle Söz Konusu Değildir. Kaldı Ki Her Ailenin Anayasal Olarak Çocuğuna Din Eğitimi İsteme Hakkı Vardır Bu Talebin Nitelikli Bir Şekilde Verilebilmesi İçin Mekan Ve Nitelikli Kadroya İhtiyaç Vardır. Bu Amaçla, Amacına Uygun Bir Eğitimin Verilebilmesi İçin Yapılan Bu Program Çocuklarımızı Emin Ellerle Sağlıklı Din Eğitimi Almasını Sağlayacak Bir Projedir.

  DEĞERLER EĞİTİMİ NEDEN RAHATSIZ ETTİ.
  DEĞERLER EĞİTİMİ NEDEN RAHATSIZ ETTİ.

  Son Günlerde Çeşitli Basın Açıklamalarıyla Ortalığı Karıştırmayı Hedefleyen Bazı İdeolojik Sendikalar Ve Partiler Dinle İlgili Her Ne Olursa İçeriğini Bilmeden Ya Da Kasıtlı Olarak Konuyu Diyanet’in Kapatılmasına, İmam Hatiplerin Kapatılmasına Bağlamayı Alışkanlık Haline Getiren Bu Zihniyet Bilmeli Ki Bu Millet Milli Manevi Değerlerine De Diyanetine De Şimdiye Kadar Sahip Çıktı Şimdiden Sonra Da Sahip Çıkmaya Devam Edecektir. Çedes Projesi Desteklediğimiz Ve Uygun Gördüğümüz Devamlılığını Talep Ettiğimiz Bir Projedir. Gençliğimizin Ve Geleceğimizin Teminatı Bu Evlatlarımızın Geleceği İçin Atılan Her Adıma Destek Olmak Ve Gençliği Zararlı Akımların Pençesine Düşmekten Muhafaza Edecek Her Adım Kıymetli Ve Değerlidir.En güncel Uşak haberleri , Uşak haber sitesi olan 64ajans.com yer alır. Güncel Uşak haberleri okumak için web sitemizi takipte kalın. Ayrıca bizlere sosyal medya adreslerimizden ulaşabilirsiniz.
  Saygılarımızla ….
  Diyanet-Sen Uşak Şubesi

  samet çelik
  mgt auto reklam nazmi özay reklam

  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam

  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
   Uşak Seramik Sponsorlu Reklam

   En az 10 karakter gerekli


   HIZLI YORUM YAP
   ankara travesti

   Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.