DOLAR 32,8477 0.08%
EURO 35,2578 -0.08%
ALTIN 2.450,580,24
BITCOIN 2144466-1,33%
Uşak
31°

AÇIK

13:10

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

  Sadıkoğlu Uşak
  Sadıkoğlu Uşak
  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  BTP LİDERİ HÜSEYİN BAŞ UŞAK’TA KONUŞTU

  BTP LİDERİ HÜSEYİN BAŞ UŞAK’TA KONUŞTU

  BTP LİDERİ HÜSEYİN BAŞ UŞAK'TA KONUŞTU

  ABONE OL
  17 Temmuz 2023 18:28
  BTP LİDERİ HÜSEYİN BAŞ UŞAK’TA KONUŞTU
  0

  BEĞENDİM

  ABONE OL
  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  Sadıkoğlu Uşak
  Sadıkoğlu UşakKGYS Sponsorlu Reklam

  Btp Lideri Hüseyin Baş Uşak’ta Konuştu İsveç yapabileceği en büyük hakareti yaptı, ama sen O’nu NATO’ya üye yaptın!

  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam Mega Müjde Sponsorlu Reklam

  r.

  BTP LİDERİ HÜSEYİN BAŞ UŞAK'TA KONUŞTU
  BTP LİDERİ HÜSEYİN BAŞ UŞAK’TA KONUŞTU


  BTP Uşak teşkilatıyla buluşan BTP lideri burada yerel basının da sorularını cevaplandırdı.

  “Yerel seçim startını verdik”

  “Uşakta’yız, yerel seçim çalışmalarımıza hız verdik. Önümüzdeki yerel seçimler bütün siyasi partiler için önemli bir gösterge” diyen Hüseyin Baş şöyle devam etti; “14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimleri Türkiye’de değişim isteğinin başarılı olamadığı bir seçim oldu. Süreci düzgün yönetemeyen bir muhalefetin varlığını görmüş olduk. Dolayısıyla bizler de artık yerel seçimlerle başlayan süreçle birlikte genel seçimlere kadar kendi stratejimizi, kendi kurgumuzu ortaya koyup, seçim çalışmalarımıza bugünlerden itibaren start vermiş olduk. Hepimize hayırlı olsun diyorum.”

  samet çelik
  mgt auto reklam nazmi özay reklam

  “Belediyelere yakın insanlar zenginleşiyor”

  BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş konuşmasında şu noktalara da değindi;
  Türkiye’de de belimizi doğrultamadığımız bir piyasa var. Ne bu piyasa, emlak piyasası, gayrimenkul piyasası. Belediyelere yakın insanlar bu şekilde zenginleşmeler ortaya koyuyorlar. Bu astronomik rakamlar. Bu, belediyelerde hukuksuzluklarla ve yolsuzluklarla oluyor. Bunlar ortadan kalkarsa aslında Türkiye’de ciddi bir ekonomik rahatlama da olacak. Bu görmezden geldiğimiz bir şey ama emlak, gayrimenkul rantı Türkiye’de ciddi bir problemdir. Bunları belediyeler üzerinden bitirebiliriz.

  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam

  “Avrupa Birliği Türkiye için hayal…”

  Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne alınmayacağı çok açık. Bunu zaten Sayın Erdoğan kendisi itiraf ediyor. ‘50 yıldır bizi kapınızda bekletiyorsunuz’ dedi. 50 yıl kapıda bekletilmek demek bir 50 yıl daha olsa yine bekletileceksiniz demek oluyor. Bundan önce de Avrupa bloğunun bizim Osmanlı sürecinde, bize karşı uygulamaları, politikaları zaten ortada. Yani burada aslında kültürel bir farklılık var ve bu kültürel farklılığın sonucunda sizi içinde istemiyorlar. O yüzden Avrupa Birliği hayal ürünü bir durum. Türkiye’nin buraya giremeyeceği çok açık. Bu bir vatandaşı oyalama taktiği.

  “İsveç konusu Türkiye’nin ne kadar zafiyet içinde olduğunu gösterdi”

  İsveç konusu da Türkiye’nin aslında dış politikalarında ne kadar zafiyet gösterdiğinin, ne kadar güçsüz olduğunun bir ispatı olmuş oldu. O kadar Kur’an yakılmasına rağmen, o kadar dinimize hakarete rağmen, o kadar bayrak yakılmasına rağmen… Bundan üç ay önce Türk büyükelçiliğinin önünde Kur’an ve bayrak yakıldı İsveç’te. İsveç bize daha nasıl hakaret edebilir, daha nasıl bize kötü bir muamele yapabilir! Bu kadarını yapabilirdi ve bunu yaptı. Buna rağmen biz İsviçre için NATO’ya girmesini onaylamış olduk.

  “İsveç’e karşı tek kozunu kullanmadın”

  NATO’ya girmesine engel olmanın dışında İsveç’e yapabileceğiniz hiçbir şey yok. Sen nerede, ne yapabilirsin İsveç’e, İsveç’in size ne zaman yolu düşer, İsveç’in size ne zaman işi düşer? Hiçbir alakanız yok, Tamamen ayrı iki ülke. Böyle bir kültüre sahip ülkeye (elinizde bir fırsat varken) hiçbir şey söylemeden NATO’ya girişini kabul etmiş oldunuz. Bu hükümetin dış politikadaki zafiyetidir, ama biz dış politikada uzun yıllardır bu şekildeyiz. Ancak içeri dönüldüğünde ne yapılıyor? Büyük bir zafermiş gibi kutlamalarla bunları anlatılıyor. Tamamen vatandaşımızı uyutmak için, kandırmak için politikalar. Bunlara aldanmamak gerekiyor. Şu anda dışarıda güçsüz bir Türkiye imajı var, buna emin olabilirsiniz. Bunu çok rahatlıkla söylüyorum. Bu da kötü bir imaj, doğru bir imaj değil. Bunu bir an önce toparlamamız gerekiyor.

  “Emekliye yapılan maaş zammı çok düşük”

  Kişi başı düşen milli gelirimizi hesapladığımızda, 4 kişilik bir aileye bunu böldüğünüzde Türkiye’de geçim sıkıntısı çeken hiç kimsenin kalmaması lazım. Türkiye’deki problem gelirin adil dağılmamasıdır. Türkiye’deki problem insanlara olan muameledir. O yüzden ben emekliye yapılan maaş zammını çok düşük buluyorum, mutlaka artırılmalı ama artırılsa bile bu bir çözüm değil. Türkiye’de bu tip rakamların üzerinden, yüzdesel farklılıklarla yarınlarımızı inşa edeceğimizi düşünüyorsak yanılıyoruz.

  nazmi özay reklam

  BTP LİDERİ HÜSEYİN BAŞ UŞAK'TA KONUŞTU
  BTP LİDERİ HÜSEYİN BAŞ UŞAK’TA KONUŞTU

  Bunlar karın tokluğuna hayat yaşamaktır. Bu kadere mecbur değiliz, bunu farklı bir şekilde planlayabilirdik. Artık vatandaşımızın bunun arayışına girmesi lazım. En güncel Uşak haberleri , Uşak haber sitesi olan 64ajans.com yer alır. Güncel Uşak haberleri okumak için web sitemizi takipte kalın. Ayrıca bizlere sosyal medya adreslerimizden ulaşabilirsiniz.

  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
   Uşak Seramik Sponsorlu Reklam

   En az 10 karakter gerekli


   HIZLI YORUM YAP
   ankara travesti

   Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.