DOLAR 33,1952 -0.11%
EURO 36,0226 -0.6%
ALTIN 2.548,96-1,98
BITCOIN 22111780,32%
Uşak
29°

AÇIK

13:16

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ÖZKAN YALIM YEMEKTE BASINLA BİR ARAYA GELDİ

  BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ÖZKAN YALIM YEMEKTE BASINLA BİR ARAYA GELDİ

  BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ÖZKAN YALIM YEMEKTE BASINLA BİR ARAYA GELDİ

  ABONE OL
  12 Ocak 2024 22:03
  BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ÖZKAN YALIM YEMEKTE BASINLA BİR ARAYA GELDİ
  0

  BEĞENDİM

  ABONE OL
  Çiftçioğlu Otomotiv Reklam
  Çiftçioğlu Otomotiv Reklam

  BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ÖZKAN YALIM YEMEKTE BASINLA BİR ARAYA GELDİ Öncelikle siz gerekli basınımızın güzide emektarları. Aranızda yazılı, görsel ve internet medyasında çalışan birçok emektarlar olduğunu görüyorum. Buraya geldiğiniz, burada olduğunuz için teşekkür ederim. Hoş geldiniz! Şeref verdiniz!

  BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ÖZKAN YALIM YEMEKTE BASINLA BİR ARAYA GELDİ

  Bundan iki gün önce çalışan gazeteciler günüydü. Maalesef ülkemizde çalışan gazeteciler olduğu kadar. Kalemleri tutsak edildikleri için çalışamayan gazetecilerimizde var! Bugün olanlarında günüydü fakat onlar demir parmaklıklar arasında bugünlerini kutlamak zorunda kaldılar. Gazeteci tutuklamak haberi hapsetmektir.

  Devleti yönetenlerin hâkim pozisyonları nedeniyle haberi yazan en kolay olarak gazeteciyi cezalandırma yolunu seçerler!

  Elbette ki bir gazete haberi yapılmış ise o haberde yer alan iddialar araştırılmalıdır. Kamuoyu bilgilendirilmelidir.  Fakat maalesef ülkemizde sistem böyle işlemiyor. Bazı haberleri yapmak ve yapmamak arasında tedirginlik yaşadığınızı biliyorum. Düşüncenin bile cezalandırılacağı “düşünce” ceza hukukuna maalesef hızla sürükleniyoruz…

  Bu iktidar döneminde herkesin görüş edinme ve görüşlerini açıklama hakkı tehlikededir, artık düşünce suçtur. Demokrasilerde halkın bilgi edinme hakkı sınırlandırılmaz. Halkın doğru bilgi edinmesi gerekirken haber alma hakkının “sınırlandırılması” kabul edilemez. Yönetenlerin halktan gizleyeceği herhangi bir şey olmamalıdır. Bilgi edinme hak olduğuna göre, bu hakka işlerlik sağlayan ve onu yaşama geçirerek insanlara bilgi aktarmakla görevli gazetecilerin yazıları ve haberleri potansiyel suçlu sayılarak sansüre uğratılamaz, sınırlandırılamaz.  Gazetecinin sorumluluğu” elde ettiği veya ulaştığı bir bilgiyi haberleştirmesi demektir. Böylece hukuka uygun davranmış olur. Bu davranışla gazeteciliğin gereğini yerine getirmiştir. Aksine davranışı ise hukuka aykırılıktır ve gazeteci sorumluluğunun ihlali demektir.  Sonucu ne olursa olsun gazetecilik doğru davranış kuralları bakımından halkın bilgi edinme hakkını sağlamakla yükümlü olduğu için gerçeklere ve doğrulara saygılı olmalıdır.

  25,26 ve 27.dönemlerde 3 dönem partimize milletvekili olarak hizmet ettim. Bu dönemde İdeolojimiz,  Fikirlerimiz Düşüncelerimiz  Aynı olan  Bir Çift Mavi Gözün Işığında; Türkiye Cumhuriyeti’nin Aydınlık Yarınlar  için mücadele eden Hoşgörülü, Mütevazi  ve Mücadeleci kişiliği olan Cumhuriyet Halk Partimizin yılmaz savunucularından olmaktı ve oldum.

  Genel Başkanımız Özgür Özel ve Parti Meclisimizin de takdiriyle önceki gün gerçekleştirilen toplantı sonucunda Cumhuriyet Halk Partisi Uşak Belediye Başkan Adayı olarak ilan edildim. Hem Genel Başkanımızı hem de Parti Meclisimizin tüm üyelerinin aldıkları bu karar için kendilerine sonsuz teşekkür ediyorum.

  Allah izin verir, Uşak Belediye başkanı seçilirsem aynı çizgimde tüm Uşaklının belediye başkanı olacağıma buradan söz veriyorum!

  Geçtiğimiz günlerde Uşak için yapacağımız 12 vizyon projemizi tek tek açıkladım. Burada bu projeleri tek tek hatırlatmayacağım. Daha şimdiden yapmayı hedeflediğimiz projeler ve sunum tekniği birileri tarafından örnek alınması bizi taklit edercesine görseller videolar hazırlanması örnek olmak adına beni ve ekibimi mutlu etti. Bundan böyle tüm yapacağımız işler yüz yıllara örnek olacak projeler olacaktır.

  Bizim amacımız vatandaş yararına işler yapmak Uşak’ın altyapı ve sorunları gidermek daha yaşanabilir kalıcı kent alanları oluşturmak olacaktır. Bir belediye başkanının ardında bıraktığı namı belki on yıllarca o kişinin yaptıkları, yapamadıkları ve hatalı yaptığı işler ile anılmaktır.  Ben ve kurmuş olduğum ekibim bu bilinçle halkımız için canla başla çalışacağımızın  sözünü buradan veriyorum.  Halk için yararlı işler yapmak Hak için yapılan işler demek olduğunu bilerek kimseyi ötekileştirmeden Hak için çalışacağız.

  Bilindiği üzere 6 Şubat 2023 günü

  Ülkenin gündemi 11 ilde yaşanan  depremler ile değişti. Tüm ülkemizin ekonomisini etkileyen yüz binlerce vatandaşımızın hayatını etkileyen bir unsur oluşturdu. Söylenenlere göre 60 bine yakın  vatandaşımız hayatını kaybetti . Ölenre rahmet yakınlarına başsağlığı ve sabırlar dilerim. Bir o kadar da  kişi sakat kaldı çeşitli uzuvlarını kaybetti.  Yaşanan depreme yüzlerce kilometre uzakta olsak dahi hepimiz bir şekilde etkilendik! Halen bu konu ülke gündeminden düşmedi.  Deprem bölgesinde 22 gün sonra 1 yıl olacak henüz kalkmayan enkazlar var bulunamayan insanlar var!

  Uşak bu depremde o soğuk kış günü ile üretmiş olduğu ürünlerle kendisinden söz ettirdi. Uşak sanayicisi ve  Uşak halkı depremde yaraları sarmak adına gece gündüz demeden mesai mefhumu gözetmeden battaniye üreterek üretimi battaniyeyi yapacağı ihracatla durdurarak  ihraç edeceği ürünü  dahi deprem bölgesine göndererek orada o kış gününde mağdur olan kişilerin yaralarına merhem oldu. Uşaklı fedakardır cefakardır.  Bunu Şanlı Kurtuluş Savaşında gösterdiği mücadelelere ispat etmiştir.

  Deprem demişken;

  Malumunuz Biz Uşak ili olarak birinci ve ikinci derece deprem kuşağı zerinde yaşamaktayız. Bizler bu bilinçle sevdam olan Uşak’ı depreme hazırlamak  olacaktır. Bu bilinçle;

  reklam

  Birleşmiş Milletler’in 2009 tarihli tanımında afetlere karşı kentsel direnç: “Her türlü tehlike/tehdit karşısında, etkilenme olasılığına sahip yerleşmelerin, toplumların ve tüm sistemlerin; kendilerini koruma, sistemin işleyişini güvence altına alma, kısa sürede yeniden yapılanma ve değişime uyum sağlama için gerekli kaynaklara sahip olması ve bu kaynakları etkin kullanım becerisi” şeklinde açıklanmıştır. Görüldüğü üzere, kentsel direnç, yalnızca yapısal dayanıklılık ve hasar almamayı değil, aynı zamanda yerleşmelerin sürdürülebilirliğinin sağlanması ve iklim değişikliği gibi küresel olaylar karşısında uyum sağlamak yönünde tedbirler alınmasını da içermektedir. İmar Mevzuatının Etkin Uygulanması, afete dirençli şehir planlama ve yapılaşma konusundaki hazırlıkları içermektedir. Proje belediyeler bünyesinde yerel yöneticilere, teknik personele ve toplum temsilcilerine yönelik olarak bilinçlendirme ve eğitim faaliyetleri, inşaat mühendislerinin eğitimi ve belediyelerde imar ve yapı ruhsatı süreçlerinin iyileştirilmesi konularını kapsamaktadır. Bu zorlu sınav, başta karar vericiler olmak üzere toplumun bütün kesimlerinin katılımı, bilgiyi ve deneyimleri paylaşarak yaygınlaştırmaları sayesinde gerçekleşebilecektir. Günümüzde kentlerin sunmuş olduğu imkân ve fırsatlar, insanları kırsal alan yerine kentlerde yaşamaya yönlendirmekte; bunun doğal sonucu olarak da kent yaşamı içerisindeki tehlike ve riskler gün geçtikçe daha çok kişi tarafından paylaşılmaktadır.

  Ülkemizde son 65 yıl içerisinde ortaya çıkan afet zararlarının yüzde 55’i deprem, yüzde 21’i heyelan, yüzde 8’i su baskını, yüzde 7’si kaya düşmesi ve yüzde 2’si çığdan kaynaklanmıştır. Biz bu bilinçle belediye olarak derhal Uşak’ın yapı stoğunu elden geçireceğiz. Varsa riskli yapılar bu yapıları belediye ve devlet imkanları ile yerinde dönüştüreceğiz hiç kimse mevcut yaşadığı mahalleden semtten rant uğruna başka uzak alanlara gönderilmeyecek!

  Burada asıl amaç vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği olacak tüm Türkiye’nin bu konuda örnek aldığı bir şehir olacağız. Bunu yapacak bilgi ve donanımlı ekibi kurmak benim görevimi olduğunu çok iyi biliyorum bu bilinçle anlattığım riskleri indirmek benim görevidir.

  Uşak’ın tarihi dokusunu bozmanın kimseyi kırmadan dökmeden bu işleri yapacağız. Mevcut belediyenin kendi lüks yaşamı için değil halktan toplanan vergileri ve belediye gelirlerini halkın yararına kullanacağız! Bir insan ömrü için 100 yıl erişilmez olarak gözükse de bir şehir için kısa süredir.  Uşak’ın altyapısını şehrin en az 100 yıllık geleceğini görerek yenileyeceğiz. Ben buradan ayrıldığında onlarca yıl iyi işler yapan belediye başkanı olarak anılmak istiyorum. Buradan sizlere iyi şeylerin başlangıcı sözünü veriyorum. Toplantımıza katıldığınız beni dinlediğiniz için teşekkür ediyorum. İyi haberler yapacağınız bir belediye sözünü buradan siz basın mensupları aracılığı ile önce Uşaklı hemşehrilerime sonra tüm Türkiye’ye veriyorum.

  Çiftçioğlu Otomotiv Reklam
   Çiftçioğlu Otomotiv Reklam

   En az 10 karakter gerekli


   HIZLI YORUM YAP
   ankara travesti

   Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.