DOLAR 32,8422 0.21%
EURO 35,2477 0.42%
ALTIN 2.444,32-0,54
BITCOIN 21888950,45%
Uşak
30°

AÇIK

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

  Sadıkoğlu Uşak
  Sadıkoğlu Uşak
  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  Bel Fıtığı Cerrahisinde İlk Tercih” Endoskopik Ameliyat

  Bel Fıtığı Cerrahisinde İlk Tercih” Endoskopik Ameliyat

  Bel Fıtığı Cerrahisinde İlk Tercih” Endoskopik Ameliyat

  ABONE OL
  24 Ağustos 2023 21:52
  Bel Fıtığı Cerrahisinde İlk Tercih” Endoskopik Ameliyat
  0

  BEĞENDİM

  ABONE OL
  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  Sadıkoğlu Uşak
  Sadıkoğlu UşakKGYS Sponsorlu Reklam

  Bel Fıtığı Cerrahisinde İlk Tercih” Endoskopik Ameliyat” Şiddetli Bel Ve Bacak Ağrıları Nedeniyle Pek Çok İnsanın Hayatını Olumsuz Etkileyen Bel Fıtığı ,Endoskopik Bel Fıtığı Ameliyatı İle Kısa Sürede Tedavi Edilebiliyor. Cerrahların Öncelikli Tercihi Olan Bu Yöntem İle Hasta Aynı Gün Taburcu Olup 3-4 Günde Günlük Yaşantısına Dönebiliyor. Beyin Ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Özkan Çeliker, Endoskopik Bel Fıtığı Ameliyatından İki Saat Sonra Hastanın Yürüyebildiğini Söyledi..

  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam Mega Müjde Sponsorlu Reklam

  Bel Fıtığı Ameliyatı Gözünüzü Korkutmasın

  Bel Fıtığı; Yaşam Kalitesini Düşüren, Bel Ve Bacaktaki Şiddetli Ağrılar Nedeniyle İnsanın Hareket Kabiliyetini Kısıtlayan, Bacaklarda Güçsüzlük, Uyuşukluk Gibi Durumlara Sebep Olan Çok Yaygın Bir Hastalık. Neyse Ki Teknolojideki Gelişmeler Ve Modern Cerrahi Yöntemler Bel Fıtığının Tedavisini Her Geçen Gün Kolaylaştırıyor.

  Bel Fıtığı Cerrahisinde İlk Tercih” Endoskopik Ameliyat
  Bel Fıtığı Cerrahisinde İlk Tercih” Endoskopik Ameliyat

  Denizi Özel Sağlık Hastanesi’nden Beyin Ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Özkan Çeliker, Son 4-5 Yıldır Türkiye’de Uygulanan Endoskokopik Bel Fıtığı Ameliyatının, Düşük Risk Ve Çabuk İyileşme Süreci Nedeniyle Yüz Güldürdüğünü Söyledi. Bu Yöntemde Hastanın Cildinde 5 Milimetrelik Küçük Bir Kesi Olduğu İçin Yara Ve Enfeksiyon Riskinin Düşük Olduğunu Kaydeden Çeliker, Ortalama 40-45 Dakikada Ameliyatın Tamamlandığını Bildirdi.

  Enfeksiyon Riski Daha Düşük

  Bugüne Kadar Bu Yöntemle Binin Üzerinde Hastanın Bel Fıtığı Ameliyatını Gerçekleştiren Op. Dr. Özkan Çeliker Şunları Söyledi:

  samet çelik
  mgt auto reklam nazmi özay reklam

  “Endoskopik Bel Fıtığı Güncel Bir Kavram. Tam Kapalı Bel Fıtığı Ameliyatı Olarak Da İsimlendiriliyor. Kamera Sistemi İle Yaptığımız Bir Ameliyat. Hastanın Cildine 5 Mm Bir Kesi Yapıyoruz. Daha Sonra Kamerayı Yerleştiriyoruz. Sistem Ve Devre Bu Delikten Giriyor. Kasların Sıyrılması Ve Kemik Dokunun Alınması Gerekmiyor. Daha Az Kas Dokusuna Zarar Verecek Şekilde İlerleyerek Fıtık Dokusuna Ulaşıyoruz. Güvenli Bir Şekilde Sinirlere Zarar Vermeden Fıtığı Çıkartıp Ameliyatı Sonlandırıyoruz. Önceden Yaptığımız Mikroskop Kullanılan Mikro Cerrahi Ameliyatlarına Göre Daha Küçük Kesi Oluyor. Kanama Meydana Gelmiyor. Bu Nedenle Hastanın Yara Ve Enfeksiyon Riski Çok Daha Düşük. Ameliyat Tekniği İle İlgili Bir Risk Yok. Yüzde 99 Başarılı Sonuç Alıyoruz. Ancak Tabii Ki Ameliyatı Deneyimli Bir Cerrahın Yapması Gerekiyor.

  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam

  Endoskopik Bel Fıtığı Ameliyatları; Duruma Göre Genel Anestezi, Spinal Anestezi Ve Lokal Anestezi İle Yapılabiliyor.

  Hasta Aynı Gün Taburcu

  Daha Önce Uyguladığımız Mikro Cerrahi Bel Fıtığı Ameliyatlarında Kesi Daha Fazla Olduğu İçin İyileşme Süreci De Daha Uzun Oluyordu. Ameliyatta Hastalara Muhakkak 10 Gün Ciddi Bir İstirahat Veriyorduk. Ancak Bir Ay Sonra Da İşbaşı Yapabiliyorlardı. Ağır İşte Çalışanların İse En Az 2-3 Ay Dinlenmesi Gerekiyordu.

  Bu Yöntemde İse Hasta; Ameliyattan 2 Saat Sonra Yürüyebiliyor, 6 Saat Sonra Evine Gidebiliyor, Aynı Gün Taburcu Oluyor. Ertesi Gün Duş Alabiliyor. 2 Gün İçinde Normal Yaşantısına Dönüyor. Hasta Eğer Bir Ofis Çalışanı İse 3-4 Gün Sonra İşine Gidebiliyor. Eğer Ağır İşte Çalışıyorsa Bir Ay Sonra İşine Başlayabiliyor.”

  Yöntem Omurga Tümörlerinde de Kullanılıyor

  Denizi Özel Sağlık Hastanesi Beyin Ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Özkan Çeliker, Endoskopik Sistem Yalnız Bel Fıtığı Ameliyatında Değil, Cerrahın Tecrübesine Göre; Omurga Kanal Daralması, Omurga Tümörleri, Bele Vida Ve Platin Takılması Ameliyatları İle Omurga Bölgesine Kurşun Saplanması Gibi Bazı Travma Ameliyatlarında Da Kullanıldığını Dile Getirdi. En güncel Uşak haberleri , Uşak haber sitesi olan 64ajans.com yer alır. Güncel Uşak haberleri okumak için web sitemizi takipte kalın. Ayrıca bizlere sosyal medya adreslerimizden ulaşabilirsiniz.

  nazmi özay reklam

  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
   Uşak Seramik Sponsorlu Reklam

   En az 10 karakter gerekli


   HIZLI YORUM YAP
   ankara travesti

   Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.