DOLAR 32,5892 0.21%
EURO 34,7896 0.29%
ALTIN 2.415,53-0,70
BITCOIN 21619860,48%
Uşak
20°

KAPALI

13:08

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

  Sadıkoğlu Uşak
  Sadıkoğlu Uşak
  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  BAKAN ÖZHASEKİ: “DEPREM GELMEDEN HAZIRLIKLI OLALIM

  BAKAN ÖZHASEKİ: “DEPREM GELMEDEN HAZIRLIKLI OLALIM

  BAKAN ÖZHASEKİ: “DEPREM GELMEDEN HAZIRLIKLI OLALIM

  ABONE OL
  21 Kasım 2023 22:05
  BAKAN ÖZHASEKİ: “DEPREM GELMEDEN HAZIRLIKLI OLALIM
  0

  BEĞENDİM

  ABONE OL
  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  Sadıkoğlu Uşak
  Sadıkoğlu UşakKGYS Sponsorlu Reklam

  Çevre, Şehircilik Ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Çarşı Uşak Proje Alanı Kentsel Dönüşüm Ofisi Açılışında Yaptığı Konuşmada, “Bundan Sonra Konutlarımızı Sağlam Yapmalıyız. Yani Özellikle 2000’den Önce Yapılmış Olan Ne Kadar Elimizde Yapı Stokumuz Varsa Gözden Geçirmeliyiz. İstiyoruz Ki, Deprem Gelmeden Hazırlıklı Olalım.” Dedi.

  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam Mega Müjde Sponsorlu Reklam

  BAKAN ÖZHASEKİ: “DEPREM GELMEDEN HAZIRLIKLI OLALIM”

  Çevre, Şehircilik Ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Açılış Programları Ve Ziyaretler İçin Geldiği Uşak’ta, Vali Turan Ergün Ve Belediye Başkanı Mehmet Çakın’ı Makamlarında Ziyaret Etti. Çalışmalar Hakkında Bilgi Alan Bakan Özhaseki, Daha Sonra Çarşı Uşak Proje Alanı Kentsel Dönüşüm Ofisi Açılışı Ve Yıkım Törenine Katıldı. Törende Konuşan Bakan Özhaseki, Şehirlerin Kendine Has Kültürününolduğu Ve Kadim Geçmişe Sahip Yerler Olduğunu Söyledi.

  ŞEHİRLERİN DE BAKIMA, GÖZETİLMEYE İHTİYACI VAR”

  Şehirlerin Canlı Organizmalar Olduğunu Kaydeden Bakan Özhaseki, “Baktığınız Zaman Onları Taş- Topraktan İbaret, Kaba-saba Cansız Varlıklar Olarak Görmeyin. Şehirlerin De Bakıma İhtiyacı Var. Gözetilmeye İhtiyacı Var. Üstüne Titrenmek Ve Emek İsterler.” Dedi. Çok Hızlı Bir Değişim Çağında Yaşadığımızın Ve Bu Değişime Ayak Uydurulmasıgerektiğinin Altını Çizen Bakan Mehmet Özhaseki, “Belediye Başkanları Gayret Edecekler. Dönüşümlerle Uğraşacaklar, Yenileyecekler, İhtimam Gösterecekler. Zaten Şehirlerin Geleceği O Şehirde Yaşayan Yöneticilerin Ufuklarıyla Doğru Orantılıdır. Eğer Yöneticiler Uyumluysa, Gayretliyse, Geleceğe Doğru Projeyi İfade Edip, Sonra Da Onun Peşinden Koşuyorlarsa, Risk Alıyorlarsa Emin Olun Geleceğimiz Aydınlıktır. Değilse, O Şehirlerde Yavaş Yavaş Gerilemeler Başlar.” Diye Konuştu.

  200 BİN CİVARINDA KONUTU YAKINDA BİTİRİYORUZ”

  Bakan Mehmet Özhaseki, Bakanlık Olarak Deprem Bölgesinde Yürütülen Çalışmalar Hakkında Da Bilgi Verdi. 6 Şubat Depremlerinin Ardından Yapımına Başladıkları 200 Bin Civarında Konutu Yakında Bitireceklerini Belirten Bakan Özhaseki, “İnşallah Bir Ay Sonra Sayın Cumhurbaşkanımızın O Bölgeyi Ziyaretleriyle Birlikte Vatandaşlarımızın Ev Teslimine Başlıyoruz. 100 Bin Civarında Köy Evlerimizi 6 Ay İçerisinde Bitireceğiz. Onları Da Çelikten Yapıyoruz. Bu Arada ‘Ben Yerinde Dönüşüm Yaparım.’ Diyen Kardeşlerimize De 1,5 Milyon Lira Civarında, Eğer Evi Ahırlıysa Daha Fazla Bir Parayı, Yarısını Hibe Olarak Yarısını Da İki Sene Ödemesiz 10 Sene Vadeli Olarak Veriyoruz. Yani Evlerini Yapsınlar, Rahat Etsinler Diye. İnşallah 2-3 Sene Sonra O Bölgelerdeki Tüm Hasarların Tamamını Ortadan Kaldırırız” Dedi.

  samet çelik
  mgt auto reklam nazmi özay reklam
  BUNDAN SONRA EVLERİMİZİ SAĞLAM YAPMALIYIZ”

  Bundan Sonra Konutlarımızı Sağlam Yapmalıyız.” Diye Bakan Mehmet Özhaseki, Konuşmasına Şöyle Devam Etti:

  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  BAKAN ÖZHASEKİ: “DEPREM GELMEDEN HAZIRLIKLI OLALIM
  BAKAN ÖZHASEKİ: “DEPREM GELMEDEN HAZIRLIKLI OLALIM

  Özellikle 2000’den Önce Yapılmış Olan Ne Kadar Elimizde Yapı Stokumuz Varsa Bir Kere Gözden Geçirmeliyiz. Gücü Yetenler Yenileme Cihetinde Ellerinden Geleni Yapmalılar. Bu Tür Yerlerde İstiyoruz Ki, Deprem Gelmeden Hazırlıklı Olalım. Deprem Geldiğinde De Dizlerimize Vurup Ah Edip Ağlamayalım. Onun İçindir Ki Burada Eskimiş Şu Dokunun Yenilenmesi, Değişime Ayak Uydurması, Esnaflık Yapan Kardeşlerimizin Daha İyi Vaziyette Hayatlarını Sürdürmeleri Elbette Önemliydi. Ama Bir Taraftan Da Deprem Ülkesi Diye Bildiğimiz Bu Memlekette Yaptığımız Konutlar Sağlam Olsun İstiyoruz.”

  UŞAK’IN MERKEZİNDE SİLUETLERİ KONU OLACAK PROJE”

  “Çarşı Uşak Proje Alanı Kentsel Dönüşüm Projesine De Değinen Bakan Özhaseki, “Burada Çok Da Güzel Bir Proje Var. Bunu Üç Etaplı Olarak Hazırlayacağız. Tüm Esnaf Kardeşlerimiz, İnşallah Modern Yerlerinde, sağlam Dükkanlarında, İş Yerlerinde Ticaretlerini Devam Ettirecekler. Uşak’ımızın Merkezinde, Kalbinde Böyle Bir Yapının Bundan Sonra Siluetlere Bile ,resimlere Bile Konu Olacak Bir Yapı Olacaktır.” şeklinde Konuştu.

  ANLAŞMAYA VARAN HAK SAHİPLERİ MUTABAKAT METNİNİ İMZALADI

  Konuşmaların Ardından Bakan Mehmet Özhaseki Ve Protokol Tarafından Çarşı Uşak Proje Alanı Kentsel Dönüşüm İrtibat Ofisi’nin Açılış Kurdelesi Kesildi. Daha Sonra Anlaşmaya Varılan Vatandaşlarla İmza Töreni Gerçekleştirildi. Hak Sahibi Vatandaşlar Mutabakat Metnine İmza Attı. İmza Töreninin Ardından Bölgedeki İlk Yıkım Gerçekleştirildi. Çarşamba Pazarı, Ayakkabıcılar Çarşısı Ve Eski Garajı Kapsayan 39 Bin 100 Metrekarelik Alandaki Dönüşüm Projesiyle Yeni Bir Kapalı Pazar Yeri, Otopark, Dükkan Ve Ofisler İnşa Edileceği Belirtildi.

  “BÜTÜN TÜRKİYE’DE KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ HIZLANDIRMAK İSTİYORUZ” 

  Törenin Ardından Kadın Koordinasyon Merkezini Ve AK Parti Uşak İl Başkanlığını Ziyaret Eden Bakan Mehmet Özhaseki, Daha Sonrasında İsmet Paşa Caddesi Açılış Programına Katıldı. Törende Konuşan Bakan Özhaseki, Geçtiğimiz Haftalarda Kentsel Dönüşüm Yasasını Çıkardıklarını Hatırlatarak, “Bu Yasa Elzemdir. Çünkü Deprem Ülkesi Olduğuna İnandığımız Ve Her An, Her Bir Köşede Depremin Olabileceği Bir Ortamda Bizim De Mutlaka Önceden Tedbir Almamız Lazım. Tüm Türkiye’de Kentsel Dönüşümü En Hızlı Yapabileceğimiz Şekilde O Kanunları Çıkardık. Başkanlığımızı Kurduk. Başta İstanbul Olmak Üzere Bütün Türkiye’de Kentsel Dönüşümü Hızlandırmak İstiyoruz.” İfadelerini Kullandı.

  nazmi özay reklam

  BAKAN ÖZHASEKİ: “DEPREM GELMEDEN HAZIRLIKLI OLALIM
  BAKAN ÖZHASEKİ: “DEPREM GELMEDEN HAZIRLIKLI OLALIM

  Türkiye’de 36 Milyon Bağımsız Yapı Olduğuna Dikkat Çeken Bakan Özhaseki, “31 Milyonu Konut, 5 Milyonu Ticarethane. Bunlar İçerisinde İlk Etapta Dönüşmesi Gereken 2 Milyon Civarında Yapımız Var. Bizim En Hızlı Biçimde Bunları Dönüştürdüğümüzde Geleceğe Güvenle Bakabiliriz.” Dedi. En güncel Uşak haberleri , Uşak haber sitesi olan 64ajans.com yer alır. Güncel Uşak haberleri okumak için web sitemizi takipte kalın. Ayrıca bizlere sosyal medya adreslerimizden ulaşabilirsiniz.

  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
   Uşak Seramik Sponsorlu Reklam

   En az 10 karakter gerekli


   HIZLI YORUM YAP
   ankara travesti

   Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.