DOLAR 30,9895 0%
EURO 33,6414 -0.03%
ALTIN 2.015,94-0,09
BITCOIN 16092551,96%
Uşak

AÇIK

06:21

İMSAK'A KALAN SÜRE

  Sadıkoğlu Uşak
  Sadıkoğlu Uşak
  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  AŞK EVLİLİĞİ YAPANLAR DİKKAT!

  AŞK EVLİLİĞİ YAPANLAR DİKKAT!

  Aşk Evliliği Yapanlar Dikkat

  ABONE OL
  11 Nisan 2023 20:00
  AŞK EVLİLİĞİ YAPANLAR DİKKAT!
  0

  BEĞENDİM

  ABONE OL
  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  Sadıkoğlu Uşak
  Sadıkoğlu UşakKGYS Sponsorlu Reklam

  Aşk Evliliği Yapanlar Dikkat Aşkın Beyinde Nöro Kimyasalların Değişmesiyle Ortaya Çıkan Geçici Bir Durum Olduğunu belirten Psikolog Ebru Özer Özkul, Aşkın Pik Yaptığı Noktada Evlilik Kararı Alınmasının Doğru olmadığını İfade Etti. Özkul, Salgılanan Hormonlar Azalıp Kişi Karşındakini Objektif Olarak görebildiğinde, Aşk Duygusunun; Sevgi, Sadakat, Samimiyet Gibi Duygulara Dönüşebildiğini Söyledi.

  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam Mega Müjde Sponsorlu Reklam

  Psikolog Ebru Özer Özkul, Aşk Denince Akla Gelen Kalp Olsa Da, Aşkın Gerçekte Beynin Nörokimyasının Değişmesi İle Ortaya Çıkan Nörobiyolojik Bir Süreç Olduğunu Kaydetti.

  AŞK EVLİLİĞİ YAPANLAR DİKKAT!
  AŞK EVLİLİĞİ YAPANLAR DİKKAT!

  Yapılan Bilimsel Çalışmaların Aşık Olunduğunda Beyinde Meydana Gelen Değişimleri Gösterdiğini Belirten Psikolog Ebru Özer Özkul, “bilim Günümüzde Nörokimyayı Ölçer Hale Geldi. Beyin Görüntüleme Teknikleri İle Aşık Olunduğunda Hem Beyinde Fluoresan Gibi Yanan Bölgeler Gözlemleniyor, Hem De Beyin Kimyasındaki Değişiklikleri, Hormonal Değişiklikleri Ölçebiliyoruz. Yani Günümüzde İnsanların Gerçekten Aşık Olup Olmadığı Bilimsel Yöntemlerle Ölçülebiliyor” Diye Konuştu.

  Kişi Aşık Olduğunda Beyinde Meydana Gelen Nörokimyasal Değişiklikler Nedeniyle, Dopamin Seviyesinin Arttığını, Yine Kortizon Ve NFG Faktörü Denilen Hormonların Arttığını İfade Eden Ebru Özer Özkul, Bu Hormonal Değişiklikler Sonucu Kişinin Aşık Olduğu Kişiyi Odak Noktasına Aldığını Ve Ondan Başka Bir Şey Düşünemez Hale Geldiğini Söyledi.

  samet çelik
  mgt auto reklam nazmi özay reklam

  PSİKOLOG EBRU ÖZER ÖZKUL ŞU BİLGİLERİ VERDİ:

  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam

  Aşk Beyin Açısından Sürdürülebilir Bir Şey Değil

  Kadınlar Aşık Olduğunda Testesteron Hormonları Yükseliyor. Erkekler De İse Düşüyor. Aşık Olduğumuzda Beynimizdeki Subikortal Bölgemizde Ödül Mekanizmamızı Oluşturan Bölgenin Aktif Olduğunu Görüyoruz. Dopamin Seviyemiz De Artıyor. Beyin, İçsel Veya Dışsal Bir Ödül Beklentisine Girdiğinde Bu Maddeyi Salgılıyor. Bu Da Aşık Olduğumuz Kişinin Peşinden Koşma İle İlgili Bir Motivasyon Veriyor. Dopamin Yüksekliğinden Sürekli Onu Düşünür, Onunla İlgilenir Hale Geliyoruz. Bazen Bu Bizi Gerçeklikten Koparabiliyor.

  Onu Görmek Özlemek Tekrar Dopamini Beynimize Kazandırdığı İçin Dopamin Yokluğunu Özlemek Olarak Adlandırıyoruz. Bağımlılık Düzlemi Çalışıyor. Sürekli O Dopamini Almak İçin O İnsanı Görmeye Çalışıyoruz. Yokluğunda Sıkıntı Çekmeye Başlıyoruz. Beyin Buna Uzun Süre Katlanamayacağı, Uzun Süre Bu Stresle Başa Çıkamayacağı İçin Bu Geçici Bir Süreç. Yani Aşk Nöro Biyolojik Olarak Sürdürülemez Bir Şey.

  AŞK EVLİLİĞİ YAPANLAR DİKKAT!
  AŞK EVLİLİĞİ YAPANLAR DİKKAT!

  Erkek Aşık Olduğunda Daha Sakin, Daha Anlayışlı Daha Duygusal Ve Daha Az Agresif Oluyor.Ancak 6 Aydan Sonra Bu Duygusallıktan Uzak Davranışlarda Bulunabiliyor. Çünkü Hem Kadında Hem Erkekte 6 Aydan Sonra Bu Nörokimya Değişiyor. Bu Değişiklikler Hormonal Ve Görüntüsel Olarak Tespit Edilebiliyor. Kişilerin Hormonal Aktivasyonu Azalıyor.

  Sonra Kişi Aşık Olduğu Kişinin Değişmesinden Yakınıyor. ‘Sen İlk Zamanlar Olduğun Gibi Değilsin’ Diyor. Evlendiği Aşkını, Kendisini Bir Dakika Pencerede Görebilmek İçin Saatlerce Yağmur Altında Bekleyen Eşini Bakkala Yoğurt Almaya Gönderememekten Sitem Ediyor.

  nazmi özay reklam

  İlerleyen Süreçte Aşk Başka Bir Duyguya Dönüşmeye Başlıyor. Negatif Bir Şekilde Nefrete De Dönüşebiliyor, Sevgi Saygı, Sadakat, Samimiyet, Dürüstlük Duygularına Evrilerek İlişki Devam Da Edebiliyor.

  AŞKIN PİK YAPTIĞI NOKTADA EVLİLİK KARARI ALMAYIN

  Aşkın Pik Yaptığı Noktalarda Kendi Hayatımızı Yaşayamaz Pozisyona Geliyoruz. Kendimizi Odak Noktası Olmaktan Çıkarıyoruz. Kendi Emellerimiz, Amaçlarımız, İsteklerimiz, İhtiyaçlarımızı Geri Plana Atıp Aşık Olduğumuz Kişiyi Odak Noktamıza Alıyoruz. İşimizi, Dersimizi Aksatabiliyoruz. O Kişi Üzerinden Düşünmeye Ve Hareket Etmeye Başlıyoruz. İçinde Onun Olduğu Hayaller Planlar Kuruyoruz. Bu Da Bizi Geleceğimize Odaklanmaktan Alıkoyuyor. Hormonların Pik Yaptığı Seviyede Otistik Bir Düşünce Meydana Geliyor.

  Sağlıklı Düşünemediğimiz Ve Hormonlarımızın Etkisinde Olduğumuz Bu Dönemde Evlilik Kararı Almayı Doğru Bulmuyorum. Çünkü Bu Dönemde Aşık Olduğumuz Kişiyi Objektif Olarak Göremiyoruz. Onu Sadece Bize Karşı Davranışlarıyla Bize Yaşattığı Duygularla Değerlendiriyoruz. Eğitimini, Kültürünü, Dünya Görüşünü, İşini Vs. Önemsemiyoruz. Başka İnsanlara Nasıl Davrandığına Bakmıyoruz. Hormonlarımız Normale Döndüğünde Ve Onu İyi Ve Kötü Yönleriyle, Kusurlarıyla Objektif Olarak Gördüğümüzde Eğer Hala Beğeniyorsak, O Hailiyle Kabul Ediyorsak, Aşkı Sevgi, Sadakat, Samimiyet, Güven Gibi Duygulara Dönüştürebiliyorsak O Zaman Bu İlişkiyi Sürdürebiliriz. Bağlılığın, Tutarlılığın, Güvenin İnşa Edilmesi Gerekiyor. O Zaman Bir Evlilik Kararı Almak Doğru Olur. Aşık Olduğunuz Kişiyle Konuşabiliyorsanız, Aynı Frekanstaysanız Evlenebilirsiniz. Bir Ömür Boyu Konuşabileceğiniz İnsanla Evlenmenizi Öneriyorum. Aşık Olduğunuz Kişiyle Konuşamayabilirsiniz Ama Ortak Noktalarınız Olan, Konuşabildiğiniz, Paylaşabildiğiniz Bir İnsanla Ömür Boyu Birlikte Olabilirsiniz.

  Terk Edilen Kişi Psikolojik Yardım Alabilir

  Aşık Bir Kişinin Düşünceleri Obsesif Bir Hastanın Takıntılı Düşünceleri Gibi. Eğer Aşkın Pik Yaşandığı Dönemlerde Bir Ayrılık Söz Konusu Olursa, Kişi Terk Edilirse Bu Onu Psikolojik Olarak Sarsacaktır. Eğer Obsesif Kompülsif Bozukluk Altyapısı Da Varsa, Ayrılık Ve Aşk Acısı Psikolojik Hastalığa Dönüşebiliyor. Özellikle Ayrılıktan İtibaren İlk Birkaç Hafta Çok Yoğun Duygular Yaşıyor. Obsesif Hastalar Seratonin Düşüklüğü Yaşıyorlar. Aşık Olup Terk Edilen Kişide De Aynı Durum Yaşanıyor, Yani Seratonin Düzeyi Düşüyor. Ayrıca Kişi Aşkından Ayrıldığında Dopamin Seviyesi Aşırı Düşüyor. Bu Da Kişide Bir Yas Durumu Yaratıyor. Mutsuzluk, Keyifsizlik, Hayattan Keyif Alamama, Kendi İçine Kapanma, İşlevselliğini Kaybetme, Okula İşe Gidemez Pozisyonda Olma Durumu Ortaya Çıkıyor Bu Durumda Kişilerin Psikolojik Yardım Alması Gerekiyor. En güncel Uşak haberleri , Uşak haber sitesi olan 64ajans.com yer alır. Güncel Uşak haberleri okumak için web sitemizi takipte kalın. Ayrıca bizlere sosyal medya adreslerimizden ulaşabilirsiniz.En güncel Uşak haberleri , Uşak haber sitesi olan 64ajans.com yer alır. Güncel Uşak haberleri okumak için web sitemizi takipte kalın. Ayrıca bizlere sosyal medya adreslerimizden ulaşabilirsiniz.

  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
   Uşak Seramik Sponsorlu Reklam

   En az 10 karakter gerekli


   HIZLI YORUM YAP

   Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.