DOLAR 33,0413 0.65%
EURO 36,0249 0.4%
ALTIN 2.559,200,41
BITCOIN 19411230,84%
Uşak
26°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  <strong>Anne Karnındaki Bebeğinizle Konuşabilirsiniz</strong>

  Anne Karnındaki Bebeğinizle Konuşabilirsiniz

  Anne Karnındaki Bebeğinizle Konuşabilirsiniz

  ABONE OL
  20 Mart 2023 21:27
  <strong>Anne Karnındaki Bebeğinizle Konuşabilirsiniz</strong>
  0

  BEĞENDİM

  ABONE OL
  Çiftçioğlu Otomotiv Reklam
  Çiftçioğlu Otomotiv Reklam

  Anne Karnındaki Bebeğinizle Konuşabilirsiniz Bebeklerin Anne Karnında Söylenenleri Duyduğunu Ve Hissettiğini Kaydeden Dr: Nuray Aydın, Hamilelik Döneminde Gerginlik Ve Tartışmadan Uzak Durulmasını İstedi. Aydın, Babalara; Anne Karnındaki Bebeklerine Dokunmaları Ve Onunla Konuşmaları Önerisinde Bulundu.

  Anne Karnındaki Bebeğinizle Konuşabilirsiniz
  Anne Karnındaki Bebeğinizle Konuşabilirsiniz

  Kadın Hastalıkları Ve Doğum Uzmanı Dr. Nuray Aydın, Anne Babalara; Gebelikte Kavga, Gerginlik Ve Tartışmalardan Uzak Durmaları Çağrısında Bulundu. Bebeklerin Anne Karnında Sesleri Duyduğunu Ve Duyguları Hissettiğini Kaydeden Aydın. Anne Ve Bebeğin Ruh Ve Beden Sağlığı İçin Huzur, Güven Ve Mutluluğa İhtiyaç Olduğunu Bildirdi.

  Anne Karnındaki Bebeğinizle Konuşabilirsiniz
  Anne Karnındaki Bebeğinizle Konuşabilirsiniz

  Anne Babalığın Bebeğin Doğumuyla Değil, Hamilelik Süreci İle Birlikte Başladığını İfade Eden Dr. Nuray Aydın, Anne Ve Babanın Hamilelik Döneminde Tıpkı Yanlarında Bir Çocuk Varmış Gibi Davranışlarına Dikkat Etmeleri Gerektiğini Söyledi.

  Dr. Nuray Aydın Anne Ve Bebek Psikolojisi İle İlgili Şu Bilgileri Verdi:

  Bebek 16 Haftadan İtibaren Sizi Duyuyor

  Anne Karnındaki Bebeğin Kalp Atışları İle Birlikte Önce Sinir Sistemi, Sinir Ağları Gelişir. Sonra Diğer Uzuvları Gelişir. Dolayısıyla Anne Karnındaki Bebek Her Ne Kadar Göremese De 16. Haftadan İtibaren Sesleri Duymaya Başlar, Koku Alır Ve Dokunmalarınızı Hisseder. Annenin Ruh Hali Bebeği Her Yönden Etkiler.

  Anne Karnındaki Bebeğinizle Konuşabilirsiniz
  Anne Karnındaki Bebeğinizle Konuşabilirsiniz

  Eskiden Bunlar Bilinmiyordu. Doğuncaya Kadar Çocuk Yokmuş Gibi Davranılıyordu. Ama Yapılan Araştırmalar: Hamilelik Sürecinde Dış Dünyada Olup Bitenlerin, Annenin Psikolojisinin, Bebeğin Ruh Ve Beden Sağlığını Doğrudan Etkilediğini Ortaya Koydu. Artık Anne Rahminden İtibaren Bebeğin Psikolojisi Dikkate Alınıyor.

  İstenmeyen Gebeliklerin Bile Bebekler Üzerinde Negatif Etkileri Oluyor. İleriki Yaşamlarında Toplumda Değersizlik Hissi Yaşıyorlar. Bu Nedenle Anne Ve Babanın Bebeği İstemesi Ve Onu Karşılamaya Hazır Olması Çok Önemli. .

  Bebeğinize Dokunun & Onunla Konuşun

  Eşler Hamilelik Sürecinde Birbirlerine Sevecen Davranmalı, İletişimlerine Dikkat Etmeliler. Burada Babalara Önemli Görevler Düşüyor. Hem Eşleriyle Kavga Ve Tartışmalardan Kaçınmalı Hem De Onları Bu Tür Gergin Ortamlardan Uzak Tutmalılar. Eşlerinin Aş Erme Gibi Küçük İsteklerini Yerine Getirmeliler. Eşlerine Değer Verdiklerini Göstermeliler.

  Anne Karnındaki Bebeğinizle Konuşabilirsiniz
  Anne Karnındaki Bebeğinizle Konuşabilirsiniz

  Ayrıca Babalara Akşamları Anne Karnındaki Bebeklerine Dokunmalarını, Onunla Konuşmalarını Öneriyorum. Anneye Yaptıkları Dokunuş Bebeğe De Geçecektir.

  Gebelikte Sigara ve Alkol Kullanmayın

  Gebelikteki Annenin Sigara Alkol Gibi Kötü Alışkanlıkları Da Bebeği Olumsuz Yönde Etkiliyor. Yakın Zamanda Yapılan Bir Araştırma, Hamilelikte Sigara İçen Annelerin Bebeklerinin, İleriki Yaşlarda Sigara İçmeye Daha Meyilli Olduğunu Gösteriyor. Ayrıca Sigara İçen Annelerin Bebekleri Doğumdan Sonra Anne Memesini Tutmayabiliyor..

  Bebeğin Tat Ve Koku Alma Duyuları Anne Karnında Gelişiyor. Bebek; Annenin Yediği Yemekten, Dinlediği Müzikten Etkileniyor. Annenin Gebelikte Severek Yediği Besinleri Doğduktan Sonra Bebek De Seviyor

  Hamilelikte Stres Erken Doğuma Yol Açabilir

  Sakin huzurlu gebelerin doğumları daha rahat oluyor. Doğumdan sonra görülüyor ki mutlu annelerin bebekleri de mutlu, sakin, huzurlu. Stresli gebelikler ise; erken doğum veya düşük gibi kötü şekilde sonuçlanabiliyor.

  Anne bedenen ve ruhen sağlıklı olması; hem gebeliğinin gelişimini hem de bebeği pozitif yönde etkiliyor. Bebeklerin anne karnındaki gelişim süreçlerine baktığımızda bunu gözlemliyoruz

  Sakinleştirici Müzikler Dinleyin

  Hamilelerimize, sakinleştirici müzikler dinlemelerini ve bebeklerine dinletmelerini öneriyoruz. Bu müzik doğum esnasında dinlendiğinde anne ve bebeği sakinleştirip doğumu kolaylaştırıyor. Aynı müzik doğduktan sonra bebeğe dinletildiğinde de onu sakinleştiriyor, daha rahat uykuya dalmasını sağlıyor.

  reklam

  Denizli Doğal Doğum Gebelik Okulumuzda Eğitim Verdiğimiz Anne Baba Adaylarına, Bu Tarz Müzkler İçeren CD’ler Veriyoruz. Gevşeme Egzersizlerini Bu Müzikler Eşliğinde Yapıyoruz. Hoş Kokular, Aromatik Yağlarla Yapılan Masajlar Da Anneyi Rahatlatıyor, Anne Ve Bebek Sağlığını Olumlu Yönde Etkiliyor.

  Doğum Desteği Çok Önemli

  Doğumda Sakin Kalabilen, Bağırıp Çağırmayan, Bebeklerini Korkutmayan Anneler, Onları Daha Güzel Karşılıyorlar. Bu Noktada Doğum Desteği Çok Önemli. Bu Nedenle Biz Gebelerimize; Hamilelik Sürecinde Ve Doğum Esnasında Ebe Desteği Veriyoruz. Hamilelikte Anne İle Ebe Arasında Bir Güven Oluşuyor. Ebenin Doğum Esnasında Telkin Ve Yardımlarıyla, Anneye Yaptığı Masajlarla Doğum Daha Kolay Gerçekleşiyor. Bebeği Karşılama Sürecinde Orada Olması, Annenin Elini Tutması Da Çok Önemli.

  Bazen Doğum Esnasında Öngörülemeyen Sorunlar Ortaya Çıkıp Doğum Zorlaşabiliyor. Bebeğin Ters Gelmesi, Kordon Dolanması, Bebeğin Sıkışması Nefes Alamaması Gibi Durumlar Bebeklerde Doğum Travmalarına Yol Açıyor. Psikolog Ve Psikiyatristlerin Hipnoz, Regresyon Terapisi gibi Yöntemlerle Yaptıkları Çalışmalar Bunun Sonuçlarını Ortaya Koyuyor. Böyle Doğan Bebeklerden Bazılarının Büyüyünce Boğazlı Kazak Bile Giyemediği Kaydediliyor. Bu Tür Doğumlarda Bebekte Travma Oluşmaması İçin Doğum Ekibinin “İyisin, Güvendeyiz, Biz Senin Yanındayız” Gibi Telkinlerle Bebeğin Bilinç Altına Olumlu Sinyaller Göndermesi Gerekiyor.

  Doğumdan Sonra İlk Temas

  Doğumdan sonraki ilk temas, bebeğin direk anne kucağına verilmesi  çok önemli.  Anne ile bebek arasında bir bağ kurulmasını sağlıyor. Aralarındaki en büyük bağ doğumda kuruluyor. Bebeğin annesinin kokusunu alması, onun kalp atışlarını-sesini duyması, sıcaklığını hissetmesi onu rahatlatıyor. Karşılıklı mutluluk hormonları salgılanıyor

  Ten tene teması sezaryende de sağlamak gerekir. Sezaryen anneyi tamamen uyutmadan belden aşağısı uyuşturularak yapılırsa; ameliyat ortamında bebek doğduktan sonra anne bebeğini kucağına alabilir. Annenin uyanık olması gerekiyor ki bebeğini görebilsin, konuşabilsin, ona temas edebilsin.

  Emzirmenin etkisi

  Emzirmede Anne Ve Bebek Oksidasyon (aşk Ve Sevgi Hormonu)salgılıyor. Bu Hormonun Salgılanması İçin Bebeğin Göğse Tutunması Gerekiyor. Emdikten Sonra Da Bebekte Endorfin Salgılanıyor. Rahatlıyor, Uyumaya Başlıyor. Hazır Mama İle Beslenen Bebeklerde İse Endorfin Salgılanması Daha Zor Oluyor.En güncel Uşak haberleri , Uşak haber sitesi olan 64ajans.com yer alır. Güncel Uşak haberleri okumak için web sitemizi takipte kalın. Ayrıca bizlere sosyal medya adreslerimizden ulaşabilirsiniz.

  Çiftçioğlu Otomotiv Reklam
   Çiftçioğlu Otomotiv Reklam

   En az 10 karakter gerekli


   HIZLI YORUM YAP
   ankara travesti

   Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.