DOLAR %
EURO %
ALTIN 2.463,45-0,23
BITCOIN 2020937-1,92%
Uşak
29°

AÇIK

13:12

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

  Sadıkoğlu Uşak
  Sadıkoğlu Uşak
  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  <strong>81 İl Valiliğine Seçim Tedbirleri Genelgesi Gönderildi</strong>

  81 İl Valiliğine Seçim Tedbirleri Genelgesi Gönderildi

  81 İl Valiliğine Seçim Tedbirleri Genelgesi Gönderildi

  ABONE OL
  19 Temmuz 2023 19:18
  <strong>81 İl Valiliğine Seçim Tedbirleri Genelgesi Gönderildi</strong>
  0

  BEĞENDİM

  ABONE OL
  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  Sadıkoğlu Uşak
  Sadıkoğlu UşakKGYS Sponsorlu Reklam

  81 İl Valiliğine “içişleri Bakanlığı, Merkez/taşra Teşkilatı Planlaması”, “oy Verme Günü Alınacak Tedbirler”, “oy Verme Günü Ve Sonrasında Alınması Gereken tedbirler” Ve “diğer Hususlar” Konu Başlıklarını İçeren Toplam 61 Maddelik “seçim Tedbirleri Genelgesi” Gönderdi.

  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam Mega Müjde Sponsorlu Reklam

  81 İl Valiliğine Seçim Tedbirleri Genelgesi Gönderildi

  Genelgede, Cumhurbaşkanlığı Ve Milletvekili Genel Seçimlerinin Yenilenmesine İlişkin Cumhurbaşkanı Kararına İstinaden Yüksek Seçim Kurulunun Kararının; Cumhurbaşkanlığı Ve 28’inci Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinin 14 Mayıs 2023 Pazar Günü, Cumhurbaşkanı Seçiminin İkinci Oylamaya Kalması Durumunda 28 Mayıs 2023 Pazar Günü Yapılması Yönünde Olduğu Belirtildi.

  Bu Kapsamda Seçimlerin Huzur Ve Güven Ortamı İçerisinde Gerçekleşmesi İçin Alınan Tedbirlerin Gözden Geçirilmesi Ve Mahallin Şartlarına Göre İlave Tedbirlerin Alınmasının Büyük Önem Arz Ettiği İfade Edilerek, oy Verme Günü Öncesinde, Sırasında Ve Sonrasında Alınan Tedbirler Şu Şekilde Sıralandı:

  Seçim Koordinasyon Komisyonu Oluşturuldu

  Görevli Kurumlar Arasında Koordinasyon Ve İş Birliğinin Sağlanması, Ülke Çapında Seçimle İlgili Her Türlü Tedbirin Gözden Geçirilmesi Ve Takibi, Seçim İle İlgili Olayların Anlık Paylaşımı, Seçim Takvimi Süresince İstihbar Edilen Olaylara İlişkin Proaktif Bir Şekilde Tedbirler Geliştirilmesi Amacıyla İçişleri Bakanlığı Bünyesinde Seçim Koordinasyon Komisyonu Oluşturuldu.

  samet çelik
  mgt auto reklam nazmi özay reklam

  Ayrıca Tüm İllerde Vali Yardımcısı Başkanlığında Ve Valilerce Belirlenecek Sayıda Üyeden Oluşan “seçim Koordinasyon Merkezi” Kuruldu. Bu Merkezler Bakanlık Seçim Koordinasyon Komisyonu İle Sürekli İletişim Halinde Bulunacak. Meydana Gelen Olayların Anlık Takip Ve Koordine Edilmesi Amacıyla İçişleri Bakanlığı Güvenlik Ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi (gamer) İle 81 İlde Bulunan Gamer’ler 7/24 Esasına Göre Faaliyet Gösterecek.

  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  81 İl Valiliğine Seçim Tedbirleri Genelgesi Gönderildi
  81 İl Valiliğine Seçim Tedbirleri Genelgesi Gönderildi

  İçişleri Bakan Yardımcısı Başkanlığında Adana, Ankara, Antalya, Diyarbakır, Erzurum, İstanbul, İzmir, Trabzon İllerimizde 81 İlimizi Kapsayacak Şekilde Seçim Güvenliği Bölge Toplantıları Düzenlenecek.

  Valiler Tarafından Güvenlik Birim Amirleri Ve Diğer Yetkililerin Katılımıyla İllerde Seçim Güvenliği Toplantıları Yapılacak, Önceki Seçimlerde Meydana Gelen Olaylar Göz Önünde Bulundurularak Risk Analizleri Çerçevesinde İl Seçim Güvenlik Planları Hazırlanacak. Bu Plan Kapsamında Tüm Kolluk Birimleri Tam Bir İşbirliği Ve Entegrasyon İçerisinde Bulunularak Alınan Güvenlik Tedbirlerinin Daha Geniş Kitlelere İletilmesini Sağlamak Amacıyla Yerel Basın Mensuplarıyla Basın Toplantıları Düzenlenecek.

  Seçim Güvenliği Kapsamında 601.251 Personel Görevlendirildi

  Seçim Güvenliği Kapsamında; 326.387 Emniyet Genel Müdürlüğü, 196.197 Jandarma Genel Komutanlığı, 2.800 Sahil Güvenlik Komutanlığı Ve 58.658 Güvenlik Korucusu Ve 17.209 Gönüllü Güvenlik Korucusu Olmak Üzere 601.251 Personeli Görevlendirildi. ayrıca Kolluk Birimlerine ait 73 Helikopter, 8 Uçak, 61 İha/iku, 6.708 Zma, 754 Toma Aracı, 244 Bot/gemi Göreve Hazır Vaziyette Bulunacak. Cumhurbaşkanı Ve Cumhurbaşkanı Adayları, Bakanlar İle Siyasi Partilerin Genel Başkanlarının Katıldıkları Seçim Ziyareti Ve Faaliyetlerinde Güvenliklerinin Sağlanması İçin Gerekli Tedbirler En Üst Seviyede Alınarak, Titizlikle Uygulanacak.

  Oy Pusulalarının Taşınmasında Güvenlik Önlemleri Üst Seviyeye Çıkarılacak

  Sandık Seçmen Listelerinin Bulunduğu Yerlerde, Oy Pusulalarının Basıldığı Yerlerde Ve Basımı Yapılacak Pusulaların Seçim Kurullarına İntikali Sırasında Gerekli Güvenlik Önlemleri Alınacak. Başta Güvenlik Güçleri Olmak Üzere Seçimlerde Görev Alacak Personelin Seçimlerle İlgili Mevzuat, Yüksek Seçim Kurulunun İlgili Kararları Ve Uygulamaya İlişkin Diğer Hususları Kapsayacak Şekilde Hizmet İçi Eğitime Tabi Tutulacak. Oy Verme Günü Öncesi, Oy Verme Günü Ve Sonrasında Kamu Görevlileri Ve Güvenlik Güçleri, İdarenin Tarafsızlığını Zedeleyici Tutum Ve Davranışlardan Kaçınılacak.

  nazmi özay reklam

  Kamu Binaları, Siyasi Parti Binaları, Mabetler, Yabancı Ülke Temsilcilikleri, Uluslararası Kuruluşların Ülkemizdeki Temsilcilikleri, Seçim Büroları Ve Benzeri Hassas Noktalara Yönelik Alınan Koruma Tedbirlerinin Gözden Geçirilerek İhtiyaç Halinde İlave Diğer Tedbirler Alınacak

  Metropol Şehirler, Turizm Bölgeleri Ve Ormanlık Alanlar Başta Olmak Üzere Vatandaşların Yoğun Olarak Bulunduğu Umuma Açık Yerler, Turistik Bölgeler, Havaalanı, Deniz Limanı, Otobüs Terminali, Tren İstasyonu, Çarşı, Alışveriş Merkezi, Pazar, Metro, Vb. Yerlerde Alınan Güvenlik Tedbirleri Gözden Geçirilerek Artırılacak.

  Enerji Dağıtım Merkezlerinde Tedbirler Artırılacak

  Enerji arzının sürekliliğini temin bakımından enerji dağıtım merkezleri, doğalgaz ve petrol boru hatları ile diğer hassas tesislere yönelik koruma tedbirlerinin gözden geçirilerek gerektiğinde özel güvenlik personeli sayısının artırılması dâhil olmak üzere güvenlik/gönüllü güvenlik korucularından faydalanılacak ve diğer güvenlik tedbirleri alınacak. 

  Özellikle Elektrik Kesintilerinin Önüne Geçebilmek Amacıyla İlgili Kurumlarla Koordine Kurularak Gerektiğinde Kullanılmak Üzere Jeneratör Ve Benzeri Güç Kaynaklarının, Aydınlatma Sistemlerinin Çalışır Halde Bulundurulacak.

  Oy Verme Gününde Elektrik Kesintilerinin Önüne Geçebilmek Amacıyla İlgili Kurumlarla Koordine Kurularak Trafoların Korunması, Gerektiğinde Kullanılmak Üzere Jeneratör Ve Benzeri Güç Kaynaklarının Temin Edilmesine Yönelik Tedbirler Alınacak.

  reklam

  Kamera ve Aydınlatma Sistemlerine Özel Önem Verilecek

  Sandık Kurulacak Olan Binaların Teknik Altyapısı Gözden Geçirilerek Binaların Bahçesini De Görecek Şekilde Güvenlik Kamera/aydınlatma Sistemlerinin Aktif Olmasına Yönelik Gerekli Tedbirler Alınacak.

  Sosyal Medya Provokasyonlarına Müdahale Edilecek

  Sosyal Medya Platformları Üzerinden Özellikle 11 İlimizde Yıkıcı Etkisi Oluşan Deprem Sürecini Suistimal Ve Hassas Konular Üzerinden Yapılabilecek Olası Dezenformasyon, “seçim Suçları” İle “provokatif Paylaşımları” Takip Etmek Amacıyla Kolluk Birimlerince “bilişim Suçları İle Mücadele Ekipleri”nin Görevlendirilecek, Suç Unsuru Tespiti Halinde Gerekli Adli/idari İşlemler İvedilikle Yapılacak.

  Seçim Günü Devriye Sayısı Artırılacak

  Oy Verme Günü Emniyeti Ve Asayişi Sağlamakla Görevli Olanlar Dışında Hiçbir Kimsenin Silahını Taşımasına İzin Verilmeyecek. Oy Kullanılacak Alanlara Seyyar Satıcı Ve Araç Girişine Müsaade Edilmeyecek. Vatandaşların Sandık Çevresine Ulaşımlarını Sağlayacak Önlemler Alınacak, Vatandaş İradesini Baskıyla Etkilemeye Yönelik Girişimlere Asla Müsaade Edilmeyecek. Oy Verme Günü Vatandaşların Sandık Çevresine Gidiş Ve Geliş Yolları İle Sandık Başlarında Çıkabilecek Olayların Engellenmesi İçin Tüm Sandık Bölgelerinde Gerekli Güvenlik Tedbirleri Alınacak. Motorlu Ve Yaya Devriyelerin Yer Ve Sayıları Artırılacak.

  Oy Verme Günü Alkollü İçki Satılmaması Ve Oy Verme Süresince Bütün Umumi Eğlence Yerlerinin Kapalı Kalmasına Yönelik Denetimler Gerçekleştirilecek.

  Oy Sayımı Ve Dökümü Gecenin Geç Saatlerine Kadar Sürebileceğinden Sandık Konulan Yerler İle Çevrelerinin Aydınlatılması Konusunda Seçim Kurulları Ve İlgili Birimlerle Koordinasyon Ve İşbirliği Yapılacak.

  Oyların Muhafaza Edileceği Binalarda Güvenlik Tedbirleri Sıkılaştırılacak

  Oyların Sayımı Ve Dökümü Tamamlandıktan Sonra Düzenlenen Tutanaklar İle Sandık Ve Torbalarının İlgililer Tarafından İl Ve İlçe Seçim Kurullarına Nakli Sırasında Güzergâhlarda Ve Muhafaza Edileceği Binalarda Güvenlik Tedbirlerinin Alınması Planlanacak. Seçim Sonuçlarının Kısmen Veya Tamamen Belli Olmasından Sonra Beklediği Sonuçları Alamayan Kişi Veya Gruplarca İstenmeyen Olayların Meydana Gelebileceği Ya Da İstediği Sonuçları Alan Kesimlerin Geniş Katılımlar İle Kutlama Etkinlikleri Düzenleyebileceği Göz Önünde Bulundurularak Gerekli Tedbirler Alınacak.

  Ayrıca Valiliklerce, Mahallin Özelliklerine Göre Ve Seçim Sürecinde Meydana Gelebilecek Hassasiyetler Çerçevesinde Ek Tedbirler Geliştirilerek Uygulamaya Konulacak.En güncel Uşak haberleri , Uşak haber sitesi olan 64ajans.com yer alır. Güncel Uşak haberleri okumak için web sitemizi takipte kalın. Ayrıca bizlere sosyal medya adreslerimizden ulaşabilirsiniz.

  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
   Uşak Seramik Sponsorlu Reklam

   En az 10 karakter gerekli


   HIZLI YORUM YAP
   ankara travesti

   Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.