DOLAR 32,8509 0.09%
EURO 35,2081 -0.15%
ALTIN 2.452,130,30
BITCOIN 2145647-1,32%
Uşak
27°

AÇIK

13:10

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  0

  BEĞENDİM

  ABONE OL
  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  Sadıkoğlu Uşak
  Sadıkoğlu UşakKGYS Sponsorlu Reklam

  Vali Funda Kocabıyık ‘Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’ etkinliklerine katıldı. Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü Kapsamında kadına şiddetin önlenmesi ve bu konuda farkındalık yaratılması amacıyla düzenlenen etkinliklerden ilki Eski belediye binası önünden 15 Temmuz Şehitler Meydanı’na yapılan halk yürüyüşü oldu.

  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam Mega Müjde Sponsorlu Reklam

  Vali Funda Kocabıyık ‘Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’ etkinliklerine katıldı.

  Yürüyüşe Vali Funda Kocabıyık, Belediye Başkan Vekili Zeynep Ceylan er, Uşak Cumhuriyet Başsavcısı Bünyamin Korkmaz, Vali Yardımcıları Muammer Balcı, Hüseyin Demirbaş, Semih Cem bekli, İl Emniyet Müdürü Mesut Gezer, İl Jandarma Komutanı Albay Murat Kılıç, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

  Yürüyüşün ardından Vali Funda Kocabıyık ve protokol üyeleri “Kadına Şiddete Hayır” temalı turuncu balonları gökyüzüne bıraktı.

  Yürüyüşün ardından Vali Funda Kocabıyık ve protokol üyeleri “Kadına Şiddete Hayır” temalı turuncu balonları gökyüzüne bıraktı.

  Vali Funda Kocabıyık, balon bırakmanın ardından İçişleri Bakanlığınca hayata geçirilen, Aile İçi Şiddet ve Kadına Yönelik Şiddetle mücadele kapsamında işlenmekte olan suçlarla ilgili, mağdurların kolayca yer bildirim ihbarında bulunabileceği “KADES” (Kadın Destek Uygulaması) isimli mobil uygulamanın tanıtım ve bilgilendirmesinin yapıldığı KADES standını gezdi.

  samet çelik
  mgt auto reklam nazmi özay reklam

  Uygulama ile aile içi ve kadına yönelik şiddet mağduru kadınların, acil durumlarda cihaz konum bilgisini açarak akıllı telefon üzerinden tek bir tuşla en hızlı şekilde 112/155/156 Acil Çağrı Merkezine ulaşması sağlanmaktadır. Kadına Şiddeti önlemek için hepimize önemli görevler düştüğünü vurgulayan Vali Funda Kocabıyık, yaptığı konuşmada “Çağlardan beri büyük medeniyetler inşa eden biz insanlar, bu büyük başarıyı, yaratılışın iki ağırlık merkezi olan kadın ve erkeğin uyumlu çalışmasına borçluyuz. Ne yazık ki bu uyum, zaman zaman kadınların aleyhine bozulmuş ve insanlık adına utanç verici tablolar ortaya çıkmaya başlamıştır. Bu sorun, maalesef çeşitli alanlarda ve farklı biçimlerde günümüzde de devam etmektedir. Hayatın her kademesinde kadınların gücünden, bilgeliğinden ve üretkenliğinden yararlanmayı beceremeyen toplumların yüksek medeniyetler kurmaları olanaksızdır. Çünkü kadınlarına değer vermeyen, onları üretime katmayan, kadınlarının başarısıyla yücelmeyen ulusların günümüz dünyasında başarıyla anılmaları mümkün değildir.” dedi.

  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam

  Hayatın kadın ve erkeğin eşit haklarla yaşayıp, birlikte çalışıp üretmesiyle anlamlı ve güzel olacağını belirten Vali Funda Kocabıyık konuşmasına, “İnsanlığın fıtri temelleri kadın ve erkeğin eşit ve müşterek hak ve sorumluluklara sahip oldukları bir anlayış üzerine kuruludur. Bu nedenle insan yaşamı, kadın ve erkeğin birlikte çalışıp üreterek ilerlediği bir medeniyet zemininde anlamlı hâle gelecektir. Gelecek nesilleri yetiştiren kadınlarımız, insanlığın ilerlemesinde adım adım yürünen çileli yolun da usta mimarlarıdır. Kadının elinde bir mücevher gibi işlenmeyen medeniyet yolu, nereden bakarsanız bakın eksik ve kusurlu olacaktır. Kadınlarımızın karşılaştığı ve insanlık adına utanç duyulması gereken sorunların temelinde çarpık bir zihniyet yatmaktadır. Bu arızalı anlayış, kadının değerini ve yüceliğini anlamak bir yana kadının sadece insan olmaktan kaynaklanan haklarına dahi tahammül göstermemeyi âdeta bir marifet saymaktadır. İnsan fıtratına aykırı bu bakış açısı ortadan kaldırılmadığı ve kadınlarımıza hak ettikleri değer verilmediği sürece medeniyet merdivenlerinin en alt basamaklarında çabalamaktan başka çaremiz olmayacaktır.” diye devam etti.

  Türk milletinin tarih boyunca birçok önemli başarıyı kadınlarla erkeklerin omuz omuza mücadelesi ve fedakarlıklarıyla elde ettiğine değinen Vali Funda Kocabıyık konuşmasını, “Kadınların içinde bulunduğu bütün müşkül durumlar ve maruz kaldığı insanlık dışı birtakım muameleler bir an önce ortadan kaldırılmalı ve sıklıkla karşı karşıya geldiğimiz üzücü hadiseler son bulmalıdır. Kadınlarımızın, insan olma onurunun ve yüksek mertebesinin eşit ortağı olduğu hakikatini aklımızdan bir an olsun çıkarmadan atacağımız çözüm odaklı adımlar, toplumsal huzurumuzun da ebediyen tesisine katkı sağlayacaktır. Tarihte kurduğu büyük medeniyet ve kültür eserleriyle tanınan yüce Türk milleti, bu medeniyetin ve kültürün inşasında kadınlarının bilgeliğinden ve gücünden istifade etmeyi çok iyi başarmıştır. Böyle bir milletin efradı olarak bizlerin bugün kadınlarımızı en büyük işlerin başında ve en büyük başarıların mimarı olarak görmek tabii hakkımız değil midir? Bu anlayışla, millet hayatımızda kadınlarımızın kendilerini güvende, huzurlu ve bu hayatın eşit sorumlusu olarak hissedebildikleri bir anlayışın bir an önce hâkim olmasını ve kadınların hak ettikleri değerle karşılandıkları bir medeniyetin yükselmesini temenni ediyorum.” diye sonlandırdı.

  Vali Funda Kocabıyık konuşmasının ardından protokol üyeleri ve Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri ile birlikte toplumda farkındalık yaratması amacıyla hazırlanan “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele” temalı pankart ve bannerlarla toplu fotoğraf çekimi gerçekleştirdi. En güncel Uşak haberleri , Uşak haber sitesi olan 64ajans.com yer alır. Güncel Uşak haberleri okumak için web sitemizi takipte kalın. Ayrıca bizlere sosyal medya adreslerimizden ulaşabilirsiniz.

  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
   Uşak Seramik Sponsorlu Reklam

   En az 10 karakter gerekli


   HIZLI YORUM YAP
   ankara travesti

   Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.