DOLAR 32,8509 0.09%
EURO 35,2081 -0.15%
ALTIN 2.452,130,30
BITCOIN 2145647-1,32%
Uşak
27°

AÇIK

13:10

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

  Sadıkoğlu Uşak
  Sadıkoğlu Uşak
  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  UŞAK’TA KÖY OKULUNDA ÖĞRENCİLER İLK KEZ TİYATRO İLE TANIŞTI

  UŞAK’TA KÖY OKULUNDA ÖĞRENCİLER İLK KEZ TİYATRO İLE TANIŞTI

  Uşak’ta Köy Okulunda Öğrenciler İlk Kez Tiyatro İle Tanıştı

  ABONE OL
  8 Haziran 2023 22:56
  UŞAK’TA KÖY OKULUNDA ÖĞRENCİLER İLK KEZ TİYATRO İLE TANIŞTI
  0

  BEĞENDİM

  ABONE OL
  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  Sadıkoğlu Uşak
  Sadıkoğlu UşakKGYS Sponsorlu Reklam

  Uşak’ta Köy Okulunda Öğrenciler İlk Kez Tiyatro İle Tanıştı Uşak Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Ve Reklamcılık Bölümü Son Sınıf Öğrencisi Esra Sanem Taktakoğlu “köy Okullarında Sanat Var” İsimli Sosyal Sorumluluk Kampanyası Kapsamında, Daha Önce Seramik Yapma Etkinliği Ve Profesyonel Çekim Yapma Etkinliği Yapmasının Ardından, Kaşbelen İlkokulunda Öğrencileri De Tiyatronun İçine Katarak Kendi Yazdığı “nesli Tükenmekte Olan Oyunlar” İsimli Tiyatro Oyununu Tüm İlkokul Öğrencileri Önünde Gerçekleştirdi. Sanatın Farklı Dallarını Tanıtmayı Amaçlayan Kampanyanın Başarısına, Kaşbelen Köyünde Tiyatro Etkinliğiyle Bir Adıma Daha Şahit Olundu.

  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam Mega Müjde Sponsorlu Reklam

  Öğrenciler Tiyatro Oyuncusu Oldu

  Şimdiki Zaman Çocuklarının Elinde Telefon Olması, Telefona Bağlı Kalmalarını Ve Bu Sebeple De Eskiden Sosyalleşerek Oynanan Oyunların Anlamını Yitirmesine Karşı Eleştirel Bir Bakış Açısıyla Yazılmış Olan Bu Oyun Bir Öğretmenin Bu Olayı Fark Edip Nesli Tükenmekte Olan Oyunların Çocuklara Öğretmesini Konu Alıyor. Tiyatro, Bir Öğretmenin Sınıfa Girdiğinde Çocukların Elinde Telefon Olduğunu Ve Birbirinden Bağımsız Şekilde Oturduğu Fark Edilmesiyle Başlamakta. Bu Duruma Canı Sıkılan Öğretmenin Küçükken Arkadaşlarıyla Dışarıda Oynadığı Oyunları Düşünüp Eski Oyunları Öğrencilerinin De Bilmesini İstemesiyle Devam Etmekte. Tiyatro İçinde Eskiden Oynanan “Mendil Kapmaca, Körebe, Deve Cüce” Oyunlarına Yer Verildi.

  Uşak’ta Köy Okulunda Öğrenciler İlk Kez Tiyatro İle Tanıştı
  Uşak’ta Köy Okulunda Öğrenciler İlk Kez Tiyatro İle Tanıştı

  İlkokul 3. Sınıf Öğrencilerinin Yoğun İsteği Doğrultusunda Aralarından Üç Kişi Seçildi Ve Yoğun Provalarının Sonunda İlk Kez Tiyatro Gösterisinde Yer Aldı. Tiyatro Esnasında Konusu Gereği Oyun Oynayan Öğrenciler Arasında Olmak İçin Yoğun İstek Gösteren Kaşbelen İlkokulundaki Öğrenciler De Oyuna Katıldı. Tiyatronun Verdiği Mesaj Eğlenceli Bir Dille Vurgulanırken Çocuklar Da Böylece İlk Tiyatro Oyunlarını “Köy Okullarında Sanat Var” Kampanyası Sayesinde Gerçekleştirdi.

  TİYATRO, ÇOCUKLARIN SEVGİSİYLE KARŞILANDI

  Tiyatroda Oynayacak Öğrenciler Öncesinde Belirlendi Ve Etkinlik Öncesinde Prova Yapıldı. Provalarda Tiyatro Hakkında Önemli Bilgileri Öğrencilere Aktaran Halkla İlişkiler Ve Reklamcılık Bölümü Öğrencisi, Çocukların Sahnede Özgür Olduklarını Ve Jest Ve Mimiklerini Kullanırken Kendilerini Kısıtlamamaları Gerektiğini Vurgularken Kendilerine Güvenmeleri Konusunda Da Motivasyon Konuşmaları Yaptığını Belirtti. Etkinlik Anında İse Öğrencileri, Birçok Çocuğun Heyecanlı Bekleyişleri Ve Sevgisi Karşıladı. Tiyatroda Oyunlar Oynanarak Mesaj Verildi. Böylece Birçok İzleyen Öğrenci, Oyunlara Katılmak İçin Büyük Bir Coşku Seli Yarattı. Taktakoğlu, Tiyatroda Her Oynanan Oyun İçin İzleyicilerden Birkaç Grup Seçerek Vurgulamak İstediği Mesajı Etkili Şekilde Öğrencilere İletti.

  samet çelik
  mgt auto reklam nazmi özay reklam

  Tiyatro Oyuncusu Olma Hayali

  Tiyatro Sonunda Öğrencilere “Tiyatro’yu Sevdiniz Mi?” Sorusuna Karşılık “Evet!” Cevabını Alan Taktakoğlu, “Daha Fazla Tiyatro İster Misiniz” Sorusuna İse Çoğunun İstekli Olduğu Görüldü Ve “Tekrar Tiyatro Yapacak Mısınız?” Sorusuyla Karşılık Verildi. Ayrıca Verilmek İstenen Mesaj Sorusu Da Yöneltildi. Öğrencilerin Cevabı İse “Geçmişimizdeki Oyunları Geleceğimize Taşımak, Sosyal Medyanın Zararı, Telefondan Çok Fazla Oyun Oynamamak, Oyunlarımızı Yaşatmak, Telefonlar Eski Oyunları Unutturuyor.” Şeklinde Oldu. Verilen Cevaplar Doğrultusunda Halkla İlişkiler Ve Reklamcılık Son Sınıf Öğrencisi Tarafından Tiyatro Hakkında Bilgi Verildi. Çocukların Hevesli Dinleyişleri, Meraklı Gözleri Ve Coşkulu Katılımından Sonra “Aranızda İleride Tiyatro Oyuncusu Olmak İsteyen Var Mı?” Sorusuna Karşılık Sınıfın Çoğunluğunun Parmağı Havaya Kalktı Ve Birkaç Çocuk Tiyatrocu Olmak İstediğini Sözlü Bir Şekilde Belirtti. Umut Dolu Gözleriyle Hayallerini Dile Getiren Öğrencilere Hayallerinden Vazgeçmemeleri Söylendi. Bunun İçin Elden Ne Geliyorsa Yapılacağı Da Belirtildi.

  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  Tiyatro Bitti Oyun Bitmedi

  Tiyatro Etkinliği Ders Bitişiyle Sonlandı Fakat Öğrenciler Halkla İlişkiler Ve Reklamcılık Öğrencisini De Yanlarına Alarak Teneffüste Bahçeye Çıktı. Birlikte Tiyatroda Oynanan Oyunları Tekrar Oynamak İsteyen Öğrencileri Kırmayan Taktakoğlu, Başka Oyunları Da Göstererek Çocuklarla Eğlenceli Vakit Geçirdi. Öğrenciler Daha Fazla Bu Tür Tiyatro Oyunu Görmek İstediklerini Belirtti Ve Bunun İçin De Söz İstedi. Tiyatroda Öğrencilerden Eskiden Oynanılan Oyunları Geleceğe Taşıma Sözü İsteyen Taktakoğlu “Ben Sizden Sözü Aldım. Şimdi De Ben Size Söz Veriyorum, Daha Fazlasını Yapacağız.” Dedi.

  “Sanat İzi Bıraktık”

  Halkla İlişkiler Ve Reklamcılık Öğrencisi, Seramik Etkinliği Ve Fotoğraf Etkinliğiyle Birlikte, Sosyal Sorumluluk Kampanyası Çerçevesinde Uşak Çapında Bir İlki Daha Gerçekleştirerek Kaşbelen Köyünde Tiyatro Etkinliğini Hayata Geçirdi. Mutluluğunu Dile Getiren Taktakoğlu, “Çocukların Hayatına Dokunabildiğimiz Bu Kampanyada Bana Destek Olan Arkadaşlarımla Birlikte Gururumuzu Ve Sevincimizi Ne Kadar Dile Getirsek Az. Önümüzde Son Etkinliğimiz Olan Sanat Sergisi Etkinliğiyle Bu Kampanyamızı Kaşbelen İlkokulunda Sonlandıracağız. Çocukların Hayatında Unutamayacakları Yeni Yeni Sanat İzlerinin Olması Ve Bu Kampanyamızın Da Buna Bir Örnek Olmasını Umuyoruz.” Dedi.En güncel Uşak haberleri , Uşak haber sitesi olan 64ajans.com yer alır. Güncel Uşak haberleri okumak için web sitemizi takipte kalın. Ayrıca bizlere sosyal medya adreslerimizden ulaşabilirsiniz.

  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
   Uşak Seramik Sponsorlu Reklam

   En az 10 karakter gerekli


   HIZLI YORUM YAP
   ankara travesti

   Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.