DOLAR 32,5426 0.28%
EURO 34,8731 0.42%
ALTIN 2.488,531,08
BITCOIN 1991349-3,78%
Uşak
16°

AÇIK

13:09

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

  Sadıkoğlu Uşak
  Sadıkoğlu Uşak
  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  Eğitim Bir Sen İl İlçe Emri Uygulaması Talep Etti

  Eğitim Bir Sen İl İlçe Emri Uygulaması Talep Etti

  Öğretmenlerin yer Değiştirme Takvimi Açıklandı

  ABONE OL
  26 Ağustos 2023 22:42
  Eğitim Bir Sen İl İlçe Emri Uygulaması Talep Etti
  0

  BEĞENDİM

  ABONE OL
  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  Sadıkoğlu Uşak
  Sadıkoğlu UşakKGYS Sponsorlu Reklam

  Eğitim Bir Sen İl İlçe Emri Uygulaması Talep Etti Eğitim-Bir-Sen Olarak Millî Eğitim Bakanlığı’na Başvurarak, Mazeretlerine Dayalı Yer Değişikliği Başvurusunda Bulunmasına Rağmen Yer Değişikliği Gerçekleşmeyen Öğretmenlerin Mazeretlerinin Bulunduğu İl Veya İlçe Emrine Atamalarının Yapılması, Bunun Mümkün Olmaması Hâlinde Eğitim Kurumlarının İhtiyacı Çerçevesinde Öğretmenlerin İstek, Mazeret Ve Coğrafi Mesafe Etkenleri De Dikkate Alınarak İl İçinde Yer Değişikliği İşlemlerinin Valiliklerce Gerçekleştirilmesi Konusunda Yetki Devri Yapılması, Mazerete Bağlı Yer Değişikliği İşlemlerinin İller Arası Ve İl İçi Olarak Ayrı Ayrı Yapılması Ve İl İçi Yer Değişikliğinde Sıra Uygulamasına Geri Dönülmesi Konusunda İlgili Yönetmelikte Gereken Düzenlemenin Yapılması Talebinde Bulunduk.

  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam Mega Müjde Sponsorlu Reklam

  Öğretmenlerin yer Değiştirme Takvimi Açıklandı

  Millî Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Tarafından 2023 Yaz Tatili Öğretmenlerin Aile Birliği, Sağlık, Can Güvenliği Mazeretleri Ve Engellilik Durumu İle Diğer Nedenlere Bağlı Yer Değiştirme Sonuçları Açıklanmıştır. Akabinde Görülen Lüzum Üzerine 22.08.2023 Tarihinde İkinci Defa Öğretmenlerin İl İçi Ve İller Arası Yer Değişikliği Duyurusu’na Çıkılmıştır. Buna Göre Çok Sayıda Talebin Karşılandığı Görülmekle Birlikte Norm Kadro Gereklilikleri Başta Olmak Üzere Çeşitli Nedenlerle Yine De Talepleri Karşılanmayan Ve Bu Nedenle Mağdur Duruma Düşecek Çok Sayıda Öğretmen Olduğu Görülmektedir.

  Öğretmenlerin mazerete dayalı yer değişikliği talepleri karşılanmalı, il ve ilçe emri uygulamasıyla mağduriyetleri giderilmelidir

  Bakanlık Personel Politikasının En Büyük Sorun Alanının, Yer Değişikliği Taleplerinin Adil, Eşit, Hukuka Ve Hakkaniyete Uygun Sonuçlar Üretecek Şekilde Karşılanamaması Olduğu Görülmektedir. Bu Kapsamda İl/ilçe Emri Uygulaması Hayata Geçirilmeli, Bu Mümkün Değilse İhtiyaç Oluşması Hâlinde Mazeret Ve Coğrafi Mesafe De Dikkate Alınarak İl İçinde Yer Değişikliği İşlemlerinin Valiliklerce Gerçekleştirilmesi Konusunda Yetki Devri Düşünülmelidir.

  Öğretmenlerin yer Değiştirme Takvimi Açıklandı
  Öğretmenlerin yer Değiştirme Takvimi Açıklandı

  Sonuç Olarak, Daha Önceki Tarihlerde Mazeret Nedeniyle Yer Değişikliği Talepleri Karşılanamayanların, Bakanlıkça İl Ya Da İlçe Emri Uygulanmak Suretiyle Doğacak Mağduriyetlerinin Önüne Geçilmiştir. Bu Durum, Bu Yıl Da Aynı Uygulamanın Yapılması Yönünde Haklı Bir Beklenti Oluşturmuştur. Geçmiş Yıllardaki Tecrübe, Uygulamanın Eğitim-öğretime Olumsuz Bir Etkisinin Olmayacağını Ortaya Koymaktadır.

  samet çelik
  mgt auto reklam nazmi özay reklam

  Bu Nedenle, Millî Eğitim Bakanlığı; Mazeretlerine Dayalı Yer Değişikliği Başvurusunda Bulunmasına Rağmen Yer Değişikliği Gerçekleşmeyen Öğretmenlerin Mazeretlerinin Bulunduğu İl Veya İlçe Emrine Atamalarının Yapılması, Bunun Mümkün Olmaması Hâlinde Eğitim Kurumlarının İhtiyacı Çerçevesinde Öğretmenlerin İstek, Mazeret Ve Coğrafi Mesafe Etkenleri De Dikkate Alınarak İl İçinde Yer Değişikliği İşlemlerinin Valiliklerce Gerçekleştirilmesi Konusunda Yetki Devri Yapılması, Mazerete Bağlı Yer Değişikliği İşlemlerinin İller Arası Ve İl İçi Olarak Ayrı Ayrı Yapılması Ve İl İçi Yer Değişikliğinde Sıra Uygulamasına Geri Dönülmesi Konusunda İlgili Yönetmelikte Değişikliğe Gitmeli, Gereken Düzenlemeleri Bir An Önce Yapmalıdır.En güncel Uşak haberleri , Uşak haber sitesi olan 64ajans.com yer alır. Güncel Uşak haberleri okumak için web sitemizi takipte kalın. Ayrıca bizlere sosyal medya adreslerimizden ulaşabilirsiniz.

  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam

  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
   Uşak Seramik Sponsorlu Reklam

   En az 10 karakter gerekli


   HIZLI YORUM YAP
   ankara travesti

   Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.