DOLAR 33,1952 -0.11%
EURO 36,0226 -0.6%
ALTIN 2.548,96-1,98
BITCOIN 22077160,47%
Uşak
35°

AÇIK

17:13

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  Kişisel Gelişimin Yaşı Yok

  Kişisel Gelişimin Yaşı Yok

  Kişisel Gelişimin Yaşı Yok

  ABONE OL
  22 Kasım 2023 23:34
  Kişisel Gelişimin Yaşı Yok
  0

  BEĞENDİM

  ABONE OL
  Çiftçioğlu Otomotiv Reklam
  Çiftçioğlu Otomotiv Reklam

  Kişisel Gelişimin Yaşı Yok,Günlük Yaşamın Stresi Ve Koşuşturması İçinde Bazen Unuttuğumuz, Kendimize Hatırlatmamız Gereken Şeyler Olabiliyor. Hayatın Neresindeyiz? Nasıl İlerliyoruz? Yapmamız Gereken Şeyleri Mi Yapıyoruz? bunları Her Yaşta Sorgulamamız Gerekiyor.

  alanya side manavgat bayan

  Kişisel Gelişimin Yaşı Yok

  Kişisel Gelişim Uzmanı Ve Eğitim Danışmanı Barış Balcı, Kişisel Gelişim Eğitimlerinin Kişinin Kendi Farkına Varmasını, Hayattaki Önceliklerini Belirlemesini, Bugününü Ve Geleceğini Daha İyi betist Planlamasını Sağladığını Söyledi. Balcı, Kişisel Gelişimin İş Hayatında Da Büyük Avantaj Sağladığını Kaydetti.

  Kişisel Gelişimin Yaşı Yok
  Kişisel Gelişimin Yaşı Yok

  Tüm Dünya Ve Ülkemiz Hayat Boyu Öğrenme Sürecinin Geçerli Olduğu Teknoloji Ve İletişim Çağını Yaşıyor. bu Dönemde Becerilerini Geliştirenler, Çağa Ayak Uyduranlar Daha Hızlı Ve Daha Etkili Yol Alırken, Buna Adapte Olmakta Zorluk Çekenler; Kriz Anlarında Ya Da Bir Problemle Karşılaştıklarında Sorunu Aşmakta Güçlük Çekiyorlar.

  Eğitim Danışmanı Ve Kişisel Gelişim Uzmanı Barış Balcı, Gençlerin Yanı Sıra Orta Yaş Ve Üstü Bireylerin Kişisel Gelişim Eğitimlerine İlgisinin Her Geçen Gün Arttığını Söyledi. iş Dünyasında Bireysel Ve Kurumsal Olarak; Zaman Yönetimi, İletişim, Hitabet Ve Sunum Teknikleri, Diksiyon, Liderlik Eğitimi, Takım Çalışması, Ekip Oluşturma, Satış & Pazarlama Gibi Eğitimlere Talebin Arttığını Kaydeden Barış Balcı, Mesleki Anlamda Kendini Geliştirenlerin Kariyer Basamaklarını Daha Hızlı Tırmandığını Dile Getirdi.

  Kişinin Mesleğiyle, Hayatıyla İlgili, Becerilerini Donanımlarını Geliştirmesinin Çok Önemli Olduğunu Kaydeden Barış Balcı, “ 50-60 Yaşında Da Olsa Kişi Kendi Becerisini Geliştirmek İçin Eğitimlere Katılabiliyorlar. 2. Üniversitesini Okumak İsteyen, Memuriyette Yükselme Sınavlarına Hazırlanan, Yeni Bir İşe Başlamak İsteyenler Olabiliyor. Öğrenmenin Ve Kişisel Gelişimin Yaşı Yok” Dedi.

  Kendini Geliştir Kariyer Basamaklarını Tırman

  Barış Balcı şunları söyledi:

  Gerek Mesleki Alanda Gerekse Sosyal İlişkilerimizin Daha Sağlıklı Olabilmesi İçin Her Yaşta Öğrenebileceğimiz Yeni Şeyler Var. Hayat Boyu Öğrenmenin Geçerli Olduğu Çağımızda Özellikle Mesleki Alanda Kendini Geliştirenler Meslektaşlarından Bir Adım Öne Çıkıyor. Örneğin Bir Avukat Sunum Hitabet Ve Diksiyon Eğitimiyle Kendini Geliştirirken Bir Şirket Yöneticisi Liderlik Eğitimi Alabiliyor. Bir Başkası Yabancı Dil Ya Da Bilgisayar Eğitimiyle Kariyerinde Kendisine Avantaj Sağlayabiliyor. İnsan İlişkilerinin Yoğun Olduğu Bir Alanda İş Yapıyorsa İletişim Becerilerini Geliştirebiliyor.

  İş Hayatı Rekabetçi Bir Süreç İçerisinde. Bazen Şirketler Kurumsal Olarak Da Çalışanlarının Bazı Eğitimleri Almasını Sağlıyor. Şirketlere Yönelik; Satış Pazarlama, Liderlik, Takım Çalışması, Ekip Oluşturma Gibi Konularda Eğitimler Daha Sağlıklı Organizasyonlar Kurmalarına, İşlerin Daha Sağlıklı Yürümesine Yardımcı Oluyor.

  İş Hayatında Yenilenmek, Gelişmek, Değişmek Kaçınılmaz. Tabii Sadece İşletmenin Sunacağı Eğitimlerle Yetinmek Doğru Değil. Bizim Kendi Kendimize Yapabileceğimiz Bir Şeyler Mutlaka Var. iş Becerilerimiz Ne Kadar İyi Olursa Olsun İletişim Becerilerimizin De İyi Olması Gerekli, İyi İletişim Kuramayan Asosyal Bir Kişiyle Kimse Çalışmak İstemiyor.

  Bugününü ve Geleceğini Planla

   “Günlük yaşamın stresi ve koşuşturması içinde bazen kendimizi unuttuğumuz oluyor. Kendimize hatırlatmamız gereken şeyler olabiliyor. Kişisel gelişim eğitimleri kişinin kendi farkına varmasını, hayattaki önceliklerini belirlemesini, bugününü ve geleceğini daha iyi planlamasını sağlıyor.

  1 yıl sonra, 5 yıl sonra 10 yıl sonra neler yapacağımızla ilgili öngörülerimiz olması lazım. Güçlü yanlarımız, zayıf yanlarımız neler? Kendimize sorular sormamız gerekiyor. Bizi bekleyen fırsatlar, krizler var mı? Bakmamız lazım. Farkında olmadan büyük bir fırsatı kaçırabiliriz. Varsa hayatta bizi engelleyen şeylerin farkına varmamız ve onlarla mücadele etmemiz de önemli.

  Hobilerine Zaman Ayır

  İletişim, beden dili gibi eğitimler kişinin kendisini diğer insanlardan ayıran özelliklerini fark etmesini, diğer insanlarla ailesiyle çocuğuyla daha iyi bağ kurmasını sağlıyor. Kendini tanıması-bilmesi, kendine yaptığı bu yatırım diğer insanlarla daha uyumlu olmasına yol açıyor.

  Aslında İnsanın Kendisine Katmak İstediği Her Yeni Bilgi, Hobilerine Zaman Ayırması Da Kişisel Gelişiminin Bir Parçası. Bir Enstrüman Çalmak, Spora Zaman Ayırmak, Resim Yapmak Gibi Sanatsal Ve Sportif Faaliyetler Kişisel Gelişimimize Katkı Sağlıyor. Bu Tür Faaliyetler Stresimizi Atmamızı Ve Rahatlamamızı, Dolayısıyla İşimizde Daha Başarılı Olmamızı, Hayatta Daha Mutlu Ve Keyifli Yol Almamızı Sağlıyor.

  reklam

  Ertelediğimiz şeylere daha sonra zamanımız, gücümüz, enerjimiz kalmayabiliyor. İnancımızı ve isteğimizi kaybedebiliyoruz. Bu nedenle hobilerimizi ertelemeyip belirli bir plan ve program dahilinde bunları hayatınızın içine koymanız gerekiyor. Gecikmeden adım atmak çok önemli.

  Kişisel Gelişimin İlk Adımı Kitap Okumak

  Bilgiye ulaşmanın en kolay ve ucuz yolu ise kitap okumak. Kitap okumadan bir kişisel gelişim düşünülemez. Örneğin güzel ve etkili konuşmak için ya da etkili sunum teknikleri için bir eğitim alsanız bile yeterli kelime dağarcığına sahip değilseniz zorlanmanız kaçınılmaz.En güncel Uşak haberleri , Uşak haber sitesi olan 64ajans.com yer alır. Güncel Uşak haberleri okumak için web sitemizi takipte kalın. Ayrıca bizlere sosyal medya adreslerimizden ulaşabilirsiniz.

  Çiftçioğlu Otomotiv Reklam
   Çiftçioğlu Otomotiv Reklam

   En az 10 karakter gerekli


   HIZLI YORUM YAP
   ankara travesti

   Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.