DOLAR 32,8407 0.01%
EURO 35,2604 0.02%
ALTIN 2.448,33-0,37
BITCOIN 21845260,79%
Uşak
29°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

  Sadıkoğlu Uşak
  Sadıkoğlu Uşak
  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  Çocuğunuz Konuşma Güçlüğü Çekiyor Diye Üzülmeyin

  Çocuğunuz Konuşma Güçlüğü Çekiyor Diye Üzülmeyin

  Çocuğunuz Konuşma Güçlüğü Çekiyor Diye Üzülmeyin

  ABONE OL
  1 Aralık 2022 22:30
  Çocuğunuz Konuşma Güçlüğü Çekiyor Diye Üzülmeyin
  0

  BEĞENDİM

  ABONE OL
  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  Sadıkoğlu Uşak
  Sadıkoğlu UşakKGYS Sponsorlu Reklam

  Çocuğunuz Konuşma Güçlüğü Çekiyor Diye Üzülmeyin,Bazı Çocuklar Konuşma Gelişimi Bakımından Yaşıtlarından Geri Kalabiliyor, Harfleri Ve Kelimeleri Çıkarmada Zorluk Çekiyorlar.bu Durumda Ailelerin İmdadına Dil Terapileri İle Konuşmayı Destekleyici Materyal Ve Oyuncaklar Yetişiyor. Oyun Terapi Market’in Kurucusu Gülşah Altıntaş, Çocukların Dil Konuşma Becerisini Artıran Eğitici Oyuncak Ve Yayınların Ailelerden Yoğun İlgi Gördüğünü Söyledi.

  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam Mega Müjde Sponsorlu Reklam

  Çocuğunuz Konuşma Güçlüğü Çekiyor Diye Üzülmeyin

  Konuşma Ve Dil Çocuk Gelişiminin Önemli Bir Parçası. Konuşma Becerisi, Onların Sosyal Hayatını Ve Okul Başarısını Doğrudan Etkiliyor. Bu Nedenle Eğer Çocuğunuz Konuşma Güçlüğü Çekiyor, Bazı Harfleri Ve Kelimeleri Çıkarmakta Zorlanıyorsa, Konuşma Becerisi Olarak Yaşıtlarının Gerisindeyse, Artikülasyon (telaffuz) Sorunu Yaşıyorveyabazı Kelimeleri Ve Harflerine Yaşına Göre Çıkartamıyorsa Bir Dil Terapistinden Yardım Almalısınız.

  Çocuğunuz Konuşma Güçlüğü Çekiyor Diye Üzülmeyin
  Çocuğunuz Konuşma Güçlüğü Çekiyor Diye Üzülmeyin

  Diğer yandan günümüzde çocukların dil ve konuşma gelişimine katkı sağlayacak pek çok eğitici yayın, materyal ve eğitici oyuncaklardan da yararlanmak mümkün. Uzmanlar çocuğun yaşına ve konuşma seviyesine uygun olarak çeşitli eğitici dil konuşma oyunları, terapi setleri, nefes ve konuşma egzersizlerine yönelik ürünler, dil terapi ve konuşma kartları önerebiliyorlar.

  Oyun Terapi Market’in Kurucusu Gülşah Altıntaş;konuşma Güçlüğü Çeken Çocuklar İçin Özel Olarak Üretilmiş Materyallerin, Ailelerin Ve Uzmanların İşini Kolaylaştırdığını Söyledi. Türkiye’de Çok İyi Dil Terapi Uzmanları Olduğunu Kaydeden Altıntaş Bunların Çıkardığı Yayınları Ailelerle Buluşturduklarını, Ayrıca Uzman Önerisine Uygun Olarak Ailelere Konuşma Becerisi Eğitim Setleri, Dil Terapi Kartları, Taklit Kartları, Konuşma Kartları, Konuşmayı Destekleyici Oyunlar Önerdiklerini Dile Getirdi. altıntaş, Birçok Eğitici Oyunun Çocukların Konuşma Ve Dil Gelişimine Katkı Sağladığını İfade Etti.

  samet çelik
  mgt auto reklam nazmi özay reklam

  Eğitici oyuncaklar konusunda Türkiye’nin önemli markalarından biri olan Oyun Terapi Market’in kurucusu Gülşah Altıntaş şunları söyledi:

  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam

  Çocuğunuz Yaşıtları Gibi Zamanında Konuşamadıysa, Telaffuz Problemi Varsa, Oral Motor Gelişimi Normal Değilse, Bazı Kelimeleri Çıkaramıyorsa, K, R, S, Ç Gibi Bazı Harfleri Söyleyemiyorsa, Kekeleme Varsa Uzman Yardımı Almak Gerekiyor.

  Eğitici Materyallerle Evde Konuşma Becerisi Geliştirilebilir

  Diğer Yandan Çocuğunuzun Gelişimini Desteklemek İçin Dil Ve Konuşma Etkinlikleri Çok Faydalı Olabilir. Oyunlar, eğlenceli Ve Kolay Bir Şekilde Çocukların Konuşma Problemlerini Çözmelerine Katkı Sağlar. anne Babalar, Bu Konu İçin Özel Üretilmiş Eğitici Oyunlar, Dil Konuşma Kartları, Taklit Kartları, Ses Uzatma Ve Yükseltme, üfleme Ve İşitsel Materyalleri İle Dil Terapi Uzmanlarının Yayınlarını Kullanarak Evde Çocuklarının Konuşmasına Destek Sağlayabilirler.

  Çocuğun İşitsel Gelişimi İçin; Bu Konudaki Yayınları, İşitsel Dikkat Ve İşitsel Çağrışım, duy İşit Dinle Kavra, dinle Kavra Uygula Gibi Bazı Yayınları Kullanabilirler.

  Ayrıca, yutma ve çiğneme problemi olan çocuklar için, ağız kaslarının gelişimine katkı sağlayan çiğneme tüpleri ve çiğneme kaşıkları ülkemizde var. Bunların kullanımı da çocukların gelişim çağında konuşma becerilerini olumlu yönde etkileyecektir.

  nazmi özay reklam

  Oyun Terapi Market Bünyesinde, Dil Gelişimine Katkı Sağlayan Çocukların Konuşmasını Kolaylaştırıcı Eğitici Oyun Ve Materyallere Ailelerimiz Ulaşabilirler. Bunların Yanı Sıra Özel Eğitim Kurumları Ve Anaokuluna Yönelik Eğitim Materyallerimiz Bünyesinde Bulunmakta. Akıl Zeka Oyunları, Ergoterapiye Yönelik Ürünler, Duyu Bütünleme Ürünleri, Masa Başı Etkinlikleri İçin Malzemeler, Spor Outdoorbahçe Gruplarına Yönelik Materyalleri De Kapsayan 10 Binin Üzerinde Ürünü Çocuklarla Buluşturuyoruz.

  Konuşma Geriliği nasıl anlaşılır?

  Çocuklar on ikinci ve on sekizinci aylarda ilk kelimeleri söylemeye başlar. 12 aylıkken baba mama gibi kelimeleri söyleyebilmelidir. 18 aylık bir çocuğun konuşabildiği sözcük dağarcığı yaklaşık 10-50 civarında olması beklenir. 2 yaşında anne-baba gibi yakınlarınınismi dışında en az 4-5 farklı sözcük söylemelidir.3 yaşında ise; söylediklerinin en az yarısı aile bireyleri dışında anlaşılamıyorsa, kolay cümle kurup kendini ifade edemiyorsa sorun var demektir. Konuşma güçlüğünden söz edilebilir.En güncel Uşak haberleri , Uşak haber sitesi olan 64ajans.com yer alır. Güncel Uşak haberleri okumak için web sitemizi takipte kalın. Ayrıca bizlere sosyal medya adreslerimizden ulaşabilirsiniz.

  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
   Uşak Seramik Sponsorlu Reklam

   En az 10 karakter gerekli


   HIZLI YORUM YAP
   ankara travesti

   Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.