DOLAR 32,8494 0.08%
EURO 35,2505 -0.1%
ALTIN 2.448,980,17
BITCOIN 2137469-1,86%
Uşak
31°

AÇIK

13:10

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

  Sadıkoğlu Uşak
  Sadıkoğlu Uşak
  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  CHP’Lİ YALIM: TRAFİK SİGORTASINA DOĞAL AFETLER KLOZU EKLENMELİ

  CHP’Lİ YALIM: TRAFİK SİGORTASINA DOĞAL AFETLER KLOZU EKLENMELİ

  Chp’li Yalım: Trafik Sigortasına Doğal Afetler Klozu Eklenmeli

  ABONE OL
  20 Mart 2023 23:06
  CHP’Lİ YALIM: TRAFİK SİGORTASINA DOĞAL AFETLER KLOZU EKLENMELİ
  0

  BEĞENDİM

  ABONE OL
  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  Sadıkoğlu Uşak
  Sadıkoğlu UşakKGYS Sponsorlu Reklam

  Chp’li Yalım: Trafik Sigortasına Doğal Afetler Klozu Eklenmeli Cumhuriyet Halk Partisi (chp) Uşak Milletvekili Özkan Yalım, Kahramanmaraş Merkezli Meydana Gelen İki Büyük Depremde Binlerce Aracın Enkaz Altında Kaldığını İfade Etti. Hasar Gören Araçların Yüzde 14’ünün Kaskolu Olduğunu Aktaran Yalım, “kaskosu Olmayan Araçlar İçin Zorunlu Trafik Sigortalarında Kaza Başına 120 Bin Lira Hasarı Karşı Tarafa Ödenebilmektedir. Bir Kanun Çıkararak Enkaz Altında Kalan Hasar Gören Araçlara Bu Kadarlık Ödeme Bir Sefere Mahsus Ödenmelidir. Bu Nedenle Zorunlu Trafik Sigortalarında Ödeme Kapsamına Doğal Afetler Klozu Eklenmelidir.” Dedi.

  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam Mega Müjde Sponsorlu Reklam
  CHP’Lİ YALIM: TRAFİK SİGORTASINA DOĞAL AFETLER KLOZU EKLENMELİ
  CHP’Lİ YALIM: TRAFİK SİGORTASINA DOĞAL AFETLER KLOZU EKLENMELİ

  Chp Uşak Milletvekili Özkan Yalım, Kahramanmaraş Merkezli Yaşanan Ve 11 İli Etkileyen Depremlerde Yaklaşık 1 Milyon 100 Bin Aracın Değişik Şekillerde Hasar Aldığının Tahmin Edildiğini Söyledi. Hasar Gören Araçların Yaklaşık Yüzde 14’ünün Kaskosu Olduğunu İfade Eden Yalım, “deprem Anında Bölgede Bulunan 3 Milyon 500 Bin Araçtan Sayı Olarak Yaklaşık 1 Milyon 100 Bin Araçtan Sadece 154 Bin Araç Kaskoludur. 1 Milyona 100 Bin Araç İçinde Tamamen Hurdaya Çıkan Araçlar Var, Ağır Hasarlı, Orta Hasarlı Ve Hafif Hasarlı Araçlar Var. Peki Bunlar Ne Olacaktır? Dedi.

  ÇİFTÇİYE EKİPMAN DESTEĞİ VERİLMELİ

  Depremden Etkilenen Köy Sayısı 6 Bin Civarında Olduğunu Ve Enkaz Altında Kalıp Hasar Gören Yaklaşık 75 Bin Traktörün Bulunduğunu Aktaran Yalım, “traktörlerin Neredeyse Tamamının Yani Yüzde 99’inin Kaskosu Yoktur. Kaskosu Olan Traktörlerde Bankalardan Kredi Aldığı İçin Kasko Yaptırmak Zorunlu Olduğu İçin Kasko Yapılan Traktörlerdir. Bu Nedenle Çiftçimiz Perişandır. Bir An Önce Kaybettikleri Tarım Aletleri Ve Traktörleri Tamir Edilecek Durumda Olanlar Tamir Edilmelidir. Yenilenmesi Gereken Tarım Aletlerini Ve Traktörler Tamir Edilmesi Gereken Traktörler Bulunmaktadır. traktörlerin Tamir Ve Yenilemeleri İçin Uzun Vadeli Faizsiz Krediler Verilmelidir. Çiftçi Tarlasındaki Mahsulünün Hasadını Yapacak Duruma Bir An Önce Getirilmelidir. Belediyeler Hasat Zamanında Bu İllerdeki Köylere Çiftçilerin Hasatlarını Yapmaları İçin Teknik Ekipman Desteği Sunmalıdır.” Diye Konuştu.

  HASAR TESPİTLERİ HIZLICA YAPILMALI

  Kaskolu Olan 165 Bin Aracın Kasko Hasar Dosyalarının Ekspertizlerinin Çok Hızlı Yapılması Gerektiğini Belirten Yalım, “Tam Hasarlı Olanlar Yani Pert Olanlar Piyasa Rayiç Değeri Üzerinden Hesaplanıp Ödemelerine Başlanılmalıdır. Onarılma İmkânı Olan Araçlarda Aynın Şekilde Onarımları Hızlıca Yapılmadır. Kaskosu Olmayan Araçlar İçin Zorunlu Trafik Sigortalarında Kaza Başına 120 Bin Lira Hasarı Karşı Tarafa Ödenebilmektedir. Bir Kanun Çıkararak Enkaz Altında Kalan Hasar Gören Araçlara Bu Kadarlık Ödeme Bir Sefere Mahsus Ödenmelidir. “ Şeklinde Konuştu.

  samet çelik
  mgt auto reklam nazmi özay reklam

  SAHİPSİZ ARAÇLARIN ÇALINDIĞI İDDİALARI ARAŞTIRILMALI

  Deprem Bölgesinden Bazı Sahipsiz Araçların Bir Şekilde Çalındığı Bulunamadığı İddialarının Olduğunu Söyleyen Yalım, “Bu Araçların İzleri Bir An Önce Sürülmelidir. Ülkemizin Depremle Yaşaması Yaşanan Olaylarla Bir Kez Daha Ortaya Çıkmıştır. Bu Nedenle Zorunlu Trafik Sigortalarında Ödeme Kapsamına Doğal Afetler Klozu Eklenmelidir. Bundan Böyle Yaşanan Doğal Afetlerde Yaşanan Kayıplar Bu Şekilde Daha Kolay Giderilmiş Olacaktır.” İfadelerini Kullandı.

  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
  DEPREM SİGORTASI ZORUNLU HALE GETİRİLMELİ

  Yalım, “Ülkemizde bulunan evlerin tamamının DASK sigortası primleri aynen çöp vergisinde su parası üzerinden alındığı gibi; belediye emlak vergisi üzerinden zorunlu hale getirilip yapılmalıdır. Böylelikle vatandaşlarımız kendilerini daha güvende hissetmiş olacaktır. Hem de DASK sadece ev alırken, eve abonelik alırken zorunlu olduğu için lütfen yapılmaktadır. Emlak vergisi her ev ve işyeri otomatikman sigortaları yapılmış olacaktır. dedi Yaşanan son depremler ve sel felaketleri bu durumun gerekli olduğunu bir kez daha ortaya çıkarmıştır.” dedi.En güncel Uşak haberleri , Uşak haber sitesi olan 64ajans.com yer alır. Güncel Uşak haberleri okumak için web sitemizi takipte kalın. Ayrıca bizlere sosyal medya adreslerimizden ulaşabilirsiniz.

  Uşak Seramik Sponsorlu Reklam
   Uşak Seramik Sponsorlu Reklam

   En az 10 karakter gerekli


   HIZLI YORUM YAP
   ankara travesti

   Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.